DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 323508-0,43%
Isparta
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

2021 Yılında Nene Hatunlar,Şahin Beyler
2021 okunma

2021 Yılında Nene Hatunlar,Şahin Beyler

ABONE OL
29 Ocak 2022 14:15
2021 Yılında Nene Hatunlar,Şahin Beyler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Ülke yangın yeri …

Ve yanan sadece ağaçlar değil orayı yuva bilmiş milyonlarca canlı..
Karşılığı parayla pulla ödenemeyecek sadece et olarak değerlendirilemeyecek kadar değerli , kaplumbağasından arısına küçücük kelebeğinden sincabına  kuşuna börtü böceğine kadar onlar birer can herşeyden önce!

Bu duruma sebep olanlardan illaki rûz-i mahşerde hesap sorulacaktır
Ülkemiz Kurtuluş Savaşında dahi bu derece çaresiz olmamıştır sanıyorum çünkü düşman belliydi ve herkes yekvücut vatan toprağını düşmandan kurtarmaya odaklıydı oysa şimdi düşman belirsiz kimin ne yapıyorsa kendini en  vatansever ilan etmiş durumda

Çok yazık ve çok acı!

Fakat tüm bunlara rağmen herzamanki gibi kahraman  halkımız ve fedakar görevlilerimiz kendi çabalarıyla günlerdir  yangınla mücadele etmeye çalışıyor yeterli olamayacağını biliyor fakat oradan bir can daha fazla kurtarabilirimin umuduyla İbrahime su taşıyan karınca misali hiç değilse seyretmiyor elinden gelen neyse onu yapmaya çalışıyor!

Oysa Meteoroloji gelecek olan sıcak hava dalgası konusunda uyarılarda bulunmuştu günlerce, üstüne üstlük dünyanın pekçok yeri yanıyor durumdaydı ki halada öyle

Peki adeta geliyorum denen felakete rağmen neden  bizim  Afet ve Acil  Durum Planımız güncel değil , neden her afette bu derece başarısız ve hazırlıksızız?
Kurumlar neden bu kadar işlevsizleştirilmiş durumda ,olan uçakların bakımı neden yapılmamış , kriz neden yönetilemiyor da suçu insanlar neden  hep bir başka yere atılmaya çalışılıyor esas sorumlular kim bilmiyoruz
Tek bildiğimiz var oda ormanlarımızla beraber geleceğimizin de yanıyor olduğu

Gerçekten ciğerlerimiz yanıyor

Halimiz içler acısı

Keşke B planımız yanan köy evlerinin toki tarafından hazırlanmış projeleri olmasaydı, bu kapasitemizi !! yangını önlemede , afeti ve krizi yönetmede kullanabilseydik!!!

Günlerdir canla başla çalışan “yangını elimle söndürecek halim yok” diyenlere rağmen  elleriyle taşıdıkları sularla hortumlarla yangın söndürmeye çalışan ve onlara destek olan  fedakar vatansever halkımızı ve görevlilerimizi yürekten  kutluyorum , onların her biri cepheye kağnılarla mermi taşıyan nene hatun her biri  şerife bacı herbiri Şahin Bey herbiri Sütçü imam nazarımızda!

Değerli okurlar Ülke olarak büyük felaketlerden geçtiğimiz aşikar, salgınlar yangınlar seller düzensiz göçler..

Herbirimiz bu zor süreçlerde kuvayi milliye ruhuyla birbirimize kenetlenmeyi bilmeli ayrışmadan bir olabilmeyi ve vatanımızın taşına toprağına ağacına suyuna havasına sahip çıkmayı bilmeliyiz. Bu günlerde birer kurtuluş mücadelesi günleri ve bu günlerin kahramanlarıda şu anda Manavgatta Denizlide Muğlada Ispartada mücadele etmekte!!!

Bu Toprak Bizim ve Biz Başka Bir Yere Gitmeyeceğiz!!

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP