DOLAR 9,60860.05%
EURO 11,1862-0.3%
ALTIN 557,100,66
BITCOIN 6082364,27%
Isparta
13°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İktidar Kavgasında PAKRADUNİLER   (AK PARTİ ve PKK)
153 okunma

İktidar Kavgasında PAKRADUNİLER (AK PARTİ ve PKK)

ABONE OL
2 Ekim 2021 22:12
İktidar Kavgasında PAKRADUNİLER   (AK PARTİ ve PKK)
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye için tarih daha bir hızlı akmaya başladı. Gündem o kadar çabuk ve kolay değişiyor ki tam anlamıyla takip etmek neredeyse imkansız. Bu değişimin birileri tarafından bilinçli bir şekilde yapıldığı ve hızlı gündem değişiklikleri kullanılarak bazı şeylerin toplumun bilgi ve dikkatinden kaçırıldığını görüyoruz.

Her şey politik hayata endekslenmiş durumda. Politik alan ve paradan para kazananlar dışında hiç kimsenin yaptığı birşey yok. Herkes Ankara merkezli ortaoyununu izlemekle meşgul.

Modern Türkiye’nin temel bilinmeyenleri üç beş değildir. Bu ülkenin en az on beş büyük bilinmeyeni vardır. Pakraduniler bunlardan biridir. Pakraduniliği ve Pakradunileri bilmeden bugünkü Türkiye’yi anlamak ve çözmek mümkün değildir. Sabataycılar için de öyledir.

Bizler ortaoyunu izlerken Türkiye sistematik bir şekilde çökertiliyor. Daha önce de bahsettiğimiz sosyal çözülme olabildiğince hızla devam ediyor. Türkiye’de bir dönem kapatılmak istenirken yeni bir dönem de başlatılmaya çalışılıyor.

Türkiye’de iktidar yavaş yavaş eldeğiştiriyor.

Bu sözlerimizden kimse siyasal iktidarın el değiştirdiği sonucunu çıkarmasın. Kasteddiğimiz sistem içerisindeki güç dengesinin değiştiği…

Osmanlı’dan Cumhuriyete geçiş Osmanlı sivil ve asker bürokratları vasıtasıyla gerçekleşmiş ve bürokrasiye hakim olan sabetaist zihniyet tıpkı Osmanlının son döneminde olduğu gibi “Devlet”e hakim olmuştu. Cumhuriyete kendi renklerini vermiş ve “laik-ulusalcı” bir kimliğe bürünmesini sağlamışlardı. Bu duruma Kemalizm adını vererek kendilerine hep kalkan yaptılar…

Geçen zamanda diğer toplumsal grupları göz ardı ederek iktidarlarını devam ettirdiler. Zaman zaman sabataist topluluğu oluşturan 3 grup (Kapancılar , Karakaşiler ve Yakubiler) arasında sıkıntılar ve mücadele yaşansa da 1990’lara kadar iktidarlarını sürdürdüler.

1990’lardan sonra hem dünya üzerinde yaşanan değişime ayak uyduramadılar hem de toplumsal yapı içerisinden gelen dip dalgasına engel olamadılar. İktidarda kalmak için her yolu deneselerde zamanında olayları doğru okuyup pozisyon alamadıkları için iktidar mücadelesini kaybetmiş görünüyorlar.

Peki onlarla toplumsal tabandan gelerek iktidar mücadelesine giren kim?

Bu soruya AKP diyen çıkabileceği gibi Müslümanlar diyen de çıkabilecektir. Bazı kişiler ılımlı İslamcılar , bazıları siyasal islamcılar tabirini kullanacaktır. İsimlendirme herkesin bakış açısına göre değişecektir. Bu tanımlamaların hepsi doğru ve aynı zamanda hepsi de yanlıştır.

Osmanlı’dan Cumhuriyete geçişte Sabetaistlerimiz nasıl önce Müslüman (Osmanlı’da ve Atatürk Devrimlerine kadar) sonra laik-ulusalcı kimliğini kullanmışsa bugün de iktidarı ele geçirmek üzeri olan yapı müslüman/siyasal islamcı kimliğini kullanmaktadır. Bugün seçimlerde %40’ların üzerinde oy alan AKP pek çok grup ve tarikat üyesini bünyesinde barındırmaktaysa da çekirdek kadrosu Pakrudin/Bağrutinlerden oluşmaktadır.

Peki kimdir bu Pakrudin ya da Bağrutinler?

Yaklaşık 100 yıl öncesine kadar Ermeni ve Gürcü görünümlü kripto yahudilerdi şimdi ise bu kimliklerine bir de müslüman kimliği eklediler. Bununla da kalmadılar bir kısmı Ermeni görünümünü “Kürt”e ve “Kürt Alevi”ye çevirdi. Ermeni ayaklanmalarını organize eden ve Ermenilerle Türklerin arasını bozdukları için Ermenilerin özellikle nefret ettikleri bir topluluk.

Pakraduniler iki kimlikli değil, üç kimlikli bir gizli cemaat. Birinci gizli kimlikleri Yahudilik, ikinci gizli kimlikleri Ermenilik, üçüncü açık kimlikleri Müslümanlık.

Asr-ı Saadet’te Arabistan’da Yahudiler yaşıyordu. Bunlar Arap isimleri taşıyor, Arapça konuşuyor ama din olarak Museviliğe bağlıydılar. Peygamberimiz (Salât ve selam olsun ona) İslamiyet’i tebliğe başlayınca onu desteklemediler, düşmanlık yaptılar, müşriklerle birleştiler ve sonunda Arabistan’dan sürüldüler. Bunların bir kısmının bugün Türkiye hudutları içinde bulunan bir şehre göçtükleri iddia ediliyor.

Bu topluluk hakkında burada daha detaylı bilgi vermeyeceğiz. İsteyenler Avram Galante ve Ahmet Akgül’ün kitaplarına ya da Türk Tarih Kurumu üyesi tarihçi Levon Panos DABAĞYAN’ın makalelerine bakarak ayrıntılı bilgi edinebilirler.

AKP ve ülkeyi yöneten çekirdek grubun bu kliğe mensup olduğunu ve ülkeyi ve toplumu kendi düşünce ve inançları çerçevesinde dönüştürdüğünü belirtelim. Önce islami gruplarla siyasal iktidarı elegeçiren bu yapı siyasi arenada güçlü islami grupları siyaset arenasından uzaklaştırarak burayı tam anlamıyla elegeçirdi. Siyasal iktidarı kullanarak ekonomik yapıyı değiştirmeye ve servet transferine devam ediyor. Yine siyasal yapıyı kullanarak medya dünyasında sözsahibi oldu.
Sessiz ve derinden ilerliyorlar. Bu yapının farkına varan o kadar az insan var ki sesleri duyulmuyor. 100 yıl önce Türklerle-Ermeniler arasında yaşanan sıkıntıların bir benzerini Türklerle-Kürtler arasında oluşturmaya çalışıyorlar. 100 yıl önce yaptıkları ile Millet-i Sadıka olan gerçek Ermenilerin bu coğrafyada yok olmasını sağladılar şimdi ise et ve tırnak gibi birbirinden ayrılamayacak olan Türk ile Kürdü birbirine kırdırarak yok etme eğilimindeler.

Olaya dini ve siyasi açıdan bakıldığından tüm mücadele Müslüman ve Kürt kimlikleri üzerinden yapılıyor göründüğünden asıl gerçek görülmüyor. Durum İsrail ile İran’ın Lübnan üzerinde savaşmaları gibi bir durum arz ediyor. İran perde gerisinden Lübnan’daki Hizbullah gibi güçleri kullanırken İsrail de perde gerisinden Hristiyan Falanjistleri vs. kullandı. Sonuç harap ve bitap , yanmış yıkılmış bir Lübnan…

Pakrudin/Bağrudiler ile Sabetaistler arasındaki iktidar savaş devam ediyor. Bu savaşta ezilen ve ezilecek olan Türkmen ,Kürt , Çerkes , Boşnak vs. farketmeksizin Anadolu’nun bahtı kara çocuklarıdır. Çatışma başka kimlikler üzerinden ve başka alanlarda yapıldığından düşmanın kimliği algılanamıyor ve savunma pozisyonu alınamıyor. Siyasetçilerde burunlarının ucunu görmekten aciz…

Otuz yıla yakın devam eden PKK terörü hakkında şimdiye kadar kitap, makale, rapor olarak çok şey yazıldı, Ermeni menşeili, Yahudi destekli denildi ama PKK’nın iç yüzü aydınlatılamadı. Pakradunileri, Kripto Yahudileri, Kripto Hristiyanları ve Kripto Protestan Müslümanları bilmeden PKK anlaşılmaz ve çözülmez

Gerçeği gören çok az insan var. Bunlardan biri de Kürt-İslamcı yazar Müfit YÜKSEL. Müfit YÜKSEL geçmişte Ermeni görünümlü Yahudiler kullanılarak Ermenilerin bu coğrafyayı terketmek zorunda kaldığını şimdi ise nasyonal sosyalist PKK/HDP içindeki Kürt görünümlü kişiler kullanılarak bu coğrafyanın kana bulanacağını görmüş bulunmaktadır. Haykırışının sebebi budur. Müfit YÜKSEL sosyal paylaşım siteleri üzerinden bu konu ile ilgili paylaşımlar yaparak kamuoyunu uyarmaya çalışmaktadır. Onun deyimi ile Pakrudinler diğer tüm gruplardan daha gaddar ve acımasız bir grup…

Son 15-20 yıldır Filler bu ülke çocuklarının üzerinde tepişiyor. İnşallah hep birlikte ezilmeyiz…

MedyaVatanAvrupa

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.