DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 318403-0,75%
Isparta
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

AĞZI OLAN KONUŞUYOR
2621 okunma

AĞZI OLAN KONUŞUYOR

ABONE OL
19 Şubat 2022 15:22
AĞZI OLAN KONUŞUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Geçenlerde sosyal medyada eski bir video izledim, video da ki kadınlar beni delirtti. İki ayrı kanalda çıkan kadınların anlattıklarını izledim dehşete düştüm. Pkk’ nın silahla yaptıklarını bunlar söylemle yapıyorlardı. Ha kurşun sıkmışsın bu devlete, ha söylemle hainlik yapmışsın ikisi de aynı şey. İşte o videonun açılımı. A Haber’de yayınlanan Her Yöne 80 dk programında Nevruz’da “Türk bayrağı” neden yoktu” tartışması ele alındı.

Nevruz’un hiçbir zaman Milli Bayram olarak kutlanmadığını belirten Hilal Kaplan Diyarbakır’da Türk Bayrağı açılmaması tartışmalarına değinerek, “Herkesin cebinde zaten Türk Bayrağı var artık bu Türk Bayrağı’nın isminin değişmesi de gündeme gelmeli mesela Sayın Selahattin Demirtaş’ın dediği gibi “Devlet Bayrağı” olabilir” diyerek çok tartışılacak bir açıklamanın altına imza attı. Türk bayrağı artık demeyi tartışmamız lazım eğer herkesin aidiyet bağı hissedeceği bir sembolse, Türkiye bayrağı demeyi öngörüyorum ya da Demirtaş’ın dediği gibi devlet bayrağı demeyi öngörüyorum diyor. Bir başka videoda başka bir örtülü bayan ekranlarda şöyle diyor bu ülkenin adının Türkiye olması belki yanlış bir şey, belki Anadolu cumhuriyeti olacaktı. Anadolu halklar cumhuriyeti olsaydı ona göre düzenleme yapılsın diyor.

2018 yılında modacı Cemil ipekçide bir röportajında “Ülkemizin adı Türkiye, ama keşke Anadolu Cumhuriyeti olsaydı, belki de bu kadar kavga yaşanmazdı. Atatürk o dönem olması gerekeni yapmış olabilir. Ancak şimdi baktığımızda ülkenin adı farklı olsaydı, belki de Kürtler bu kadar isyan etmeyecekti.” (Kürtler buna hiç isyan etmedi Cemil isyan eden, bölücüler, bilmeden konuşma fitne çıkarma Cemil.)

Ulan şarlatanlar, ulan soytarılar, ulan bölücü kafalar. Var mı böyle bir şey başındaki türbanla, Müslümanlık adı altında açık açık bölücülük yapıyorsunuz. Yıllarca tesettür ve başörtüsünü savunmuş her daim, çile çeken bacılarımızın yanında durmuş biri olarak, halende türban veya başörtüsünü takan kardeşlerime saygı duyarım herhangi bir karşıtlığım da asla yoktur. Ama kafasına taktığı örtü ile benim değerlerime saygısızlık ederse hele bir de bayrağıma sembol derse, (burada sembolü sıradanlaştırıyor) bende derim ki senin kafandaki inanıcından dolayı takmıyorsun sembolik olarak takıyorsun, örtünün altında bölücülük yapıyorsun derim. Devletime dil uzatmış her türlü bölücülüğün yanında yer almış, terör örgütü diyememiş bir adamın önerisini sunuyor, diyor ki Devlet Bayrağı olsun zaten ne bayrağı devlet bayrağı değil mi? Bu kadar Türklükten gocunuyor’ sun da neden Türk kimliği taşıyorsun. Bu bayrak altında yaşamak zoruna mı gidiyor, seni rahatsız eden şey nedir? Unutma ki Türkiye Cumhuriyetin de doğdun, büyüdün Türk komşuların oldu, Türk sınıf arkadaşların oldu ve Türkiye de yaşayıp Türkçe yazıyorsun. Muhtemelen yazılarını da genelde Türkler okuyor. Ama içindeki Türk düşmanlığını atamıyorsun değil mi Hilal? İslam’a hizmet etmiş uğrunda can vermiş, muzaffer Türk ordusunda dil uzatan Hilal neler demiş hep birlikte okuyalım.

Türk Silahlı Kuvvetlerine PKK’ya yaptığı operasyonları kınamak için, ölenler PKK militanı olunca hilal çok üzülmüş ve şu sözleri sarf etmiş “TSK gerçekten Peygamber ocağı olsaydı arife günü kan döker’ miydi?” Pkk ya destek vermek için köşesinde, Pkk renkleri olan, Sarı kırmızı yeşil yazısını alt alta üç defa yazmış biridir.

Hilal yine hiç durmamış, “Devlet Jitem’ e terör örgütü desin Kürtlerden de Pkk’ ya terör örgütü demelerini bekleriz o zaman” ve “Diyorlar ki devlete katil deme olur Seri katil.” yazılarıyla da adeta Türk milletine meydan okumuş biridir.

Türk karşıtlığını her yerde sergileme adına Türkün karşısında ne varsa desteklemiş bizzat orada bulunmuş biridir Hilal. İşte onlardan biri daha önce sözde Ermeni Soykırımı’nı destekleyen bir etkinliğe katıldığı ortaya çıkmıştı. Ermeni soykırımı içinde şu sözleri sarf etmişti. “Soykırım olup olmamasından çok devletin aklanma çabasına karşıyım, 1915 devletin suç işlediği gün gibi açıktır.”

“Ermeni malları üzerine bina edilmiş devletimiz var. Bu kadar haramdan “helali hoş” bir hayat devrişmek imkânsız. (Yani Ermeni soykırımı vardır diyor).

Kilisede verdiği poz ile, fetöye yazdığı övgü dolu şiirlerle, yeni anayasada Atatürk olmasın diyebilecek kadar Türk düşmanı olan hilal, Atatürk mumları üfleyecek mi? Yazı başlığıyla köşe yazısında 19 Mayıs ile dalga geçmişti. İşte söylediği, yazdığı bu söylemlerle Türk ve Türklük karşısında olduğunu açıkça fitne vererek beyan etmiştir.

Bir de Esra Elönü diye biri var. Tesettürlü yazar Esra Elönü’nün canlı yayındaki “Türklük”le ilgili sözleri Twitter’da infial yarattı.

‘Asla ‘Türk’üm’ demem’

“Ben ‘sen kimsin’ sorusuna asla ‘Türk’üm’ diye cevap vermem” diyen Esra Elönü, kimliklerin ön plana çıkarıldığı zaman asıl ırkçılığın yapıldığını söyledi. Elönü tepki çeken sözlerine şöyle devam etti:

‘Bu kanın asaleti nereden geliyor?’

“Bu kanın asaleti nereden geliyor? Biz başka bir kimlik üzerinde üstünlük kurmaya çalışıyoruz. Ben asla sorulduğu zaman ‘Türk’üm’ demem. Bu beni rahatsız eden bir şey. Neden Türkiye’li diyoruz. Bu da beni rahatsız ediyor. Bir adalet devleti diyebiliriz buraya. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti’nindir’ sözü de beni rahatsız ediyor. Bu Kemalist zümrenin ortaya çıkardığı sözlerden bir tanesiydi.” (Bu kanın asaleti mi nereden geliyor, Allah’ın ordusu olmaktan geliyor. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Bu bir şifredir hareket emridir anlayana).

Ben Türk’üm demem diyen Esra, Ne diyecen, Yunan ben yunanım, Arap ben Arabım, Alman ben Almanım, İngiliz ben İngiliz’im derken ırkçı olmuyor da sen mi ırkçı olacaksın? Sonuçta bir ırka sahipsen neden gocunuyorsun Esra. Ha biz senin Türk olmamandan mutluyuz, Türk olmak istemeyeni de zorla Türk yapacak halimiz yok, Çokta umurumuzdaydı sanki. Bir de demişsin ya ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti’nindir’ Bak o söz öyle değil doğrusu şöyle ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milleti’dir’ burada millet ifadesi geçiyor genel yani. Türk’lüğe düşmanlığından olsa gerek araya Türk ismini koymuşsun yazık ve çok ayıp Esra.

Hani demişsin ya, Ben Türk olmakta, Türklükte gurur duyulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum, insanlar etnik kökenlerinden neden gurur duysunlar ki?”

(Valla sen duymayabilirsin, biz Türk olduğumuzdan gurur duyarız Allaha şükrederiz. Haşa gururlandığımız bir ırka karşı değildir.  Hakkın ve hakkaniyetin hizmetkarı olduğumuzdandır. Din dil ayırt etmeksizin İnsana hizmet ettiğimizdendir. Türk’üz çünkü taşa, puta, kula tapmadık hiç. İnsana, hayvanata, nebabata, hiç zulüm yapmadık. Üstelik peygamber övgüsü aldık. Ve ayrıca Avrupalılar her Müslümana Türk derler bunu da unutmayasın)

Bir başka türbanlı bayan ve Cemil İpekçi vardı ya ne demişlerdi Türkiye’nin ismi Anadolu Cumhuriyeti ya da Anadolu halklar cumhuriyeti olsun. Ne kadar basit değil mi? İki şarlatanın koskoca Türk tarihinden bi haber konuşmaları. Türkiye’nin ismini bu topraklara can veren şehitlerimiz, uğrunda canını ortaya koyan gazilerimiz vermiştir. Mehmet Akif üstadım ne demiş “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ, Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan, şühedâ” Ne demek Şüheda şehitler demek. Toprağın altı şehit ve evliya yatağıdır adını onlar vermişlerdir cennet vatanımın. Ey bre gafiller siz mahallenizdeki bir yerin adını mı değiştiriyorsunuz? Taşeronluk yaptıklarınızın her dediğini takır takır söylersiniz ekranlarda da siz hiç akıl etmez’ misiniz? biz kime ne anlatıyoruz ya diye.

Biz sizin niyetinizi gayet iyi biliriz, bana dostunu söyle kim olduğunu söyleyeyim. Kimlerle haşır neşirsiniz biliyoruz tabi. Bizim kızdığımız İslamcılıkla Türk düşmanlığı yapmanızdır. Siretinize göre karşımıza çıkmıyorsunuz, suretinizle milleti de kandırıyorsunuz. Türlü türlü tiplerle, ağızlarla mesleklerle Türk’e dil uzatıyorsunuz. Ne için makam, para, şöhret için ya da soyunuz küffarlardan olması. Biz her daim şunu deriz pirincin içindeki siyah taştan korkmayız ayıklarız, ama pirincin içindeki beyaz taş pirince benzer bulmamız zaman alır. Unutulmasın ki Milli bayramları kutlamayan milletler, dini bayramlarını kutlayacak vatan bulamazlar. Ömer Seyfettin ne güzel demiş, “İslâmcılık adı altında, Türk düşmanlığı yapan soysuzlardan nefret ediyorum! Tıpkı Türkçülük adı altında, İslâm düşmanlığı yapanlardan nefret ettiğim gibi…”

Biz tavrımızı net ortaya koyalım ki, dediklerimiz net anlaşılsın. Hey be dönekler iki yüzlü hainler sahtekâr Türk düşmanları size derim. Hrant için Ermeni oldunuz, Açılım için Apocu oldunuz, Suriye ve Filistin için Arap oldunuz ama hiçbir zaman Doğu Türkistan, Güney Azerbaycan, Karabağ ve Türkmeneli için Türk olmadınız. Kuyruğunuzu kıstınız sus pus oldunuz. Son sözümüzü şöyle noktalayalım ki bu kısmı iyi biline, Seyyid Abdulhakim ARVASİ hazretleri şöyle buyuruyor ”Ben bir Seyyid’im. Yani bu demektir ki Türk değilim. Ama yeryüzünde bütün Türkler silinse üç Türk kalsa biri ben olurdum. İki Türk kalsa gene biri ben olurdum. Son Türk kalsa da o gene ben olurdum. Çünkü Türkler olmasa bugünkü manada İslamiyet olmazdı.

Ey Türk Titre ve kendine dön.

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Ne Mutlu Türk’üm diyene.

Araştırmacı yazar: Murat Gülşan

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP