DOLAR 16,1919 0.65%
EURO 17,3217 0.07%
ALTIN 966,560,05
BITCOIN 4806832,31%
Isparta
15°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AHLAK/SIZLIYOR
1201 okunma

AHLAK/SIZLIYOR

ABONE OL
29 Ocak 2022 15:02
AHLAK/SIZLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun zamandır cümbüş cemaat kadınlar üzerine yazıp çizip her açıdan, farklı pencerelerden kadının maruz kaldığı şiddeti dile getiriyoruz. Haklı olarak her şiddet gören kadın için Kıyam ediyoruz. İdam çığlıkları atıyoruz, atmayada devam edeceğiz.
Amma velakin bir de madalyonun diğer yüzünüde görmek lazım adil olabilmek için.
Türkiye gündemine oturan bir intihar vakası var. Eşi, çocuğunu ve kendi anneannesinide kocasına bırakıp başka adama kaçan Serkan Kıyak. Hem adamın intiharına sebep olan, çocuğunu bırakan kadın utanmadan Serkanın maaşınıda istiyor. Zina yaptığı müptezel ile yiyecek zehir olur inşallah.
Hani hep diyoruz ya, helal bir lokma bir hırka ve sevilip sayılmak değer görmek bir kadına yeter diye, yok öyle bir dünya. Bu olayda gösterdiki, bazı kadınlar ne kadar sevilirse sevilsin aç gözlü doymuyor. Nefsinin azgınlığı onu annelikten bile uzaklaştırıyor.
Ne acıdır ki, gündüz kuşaklarında bu şekilde ifşa olan bir sürü kepaze var.
Yüzünün Rabbi yesir”i gitmiş. Hiç haya etmeden milyonların önünde yaptıkları kevaşelikleri anlatan. Göre duya normalleşti Bir şey diyemiyoruz zira herkes kadın erkek eşitliği savunucusu. Erkeğin zina yapma özgürlüğüne karşılık kadının cevabı. Özel hayata müdahale edemeyiz zira Zina yasak değil.
Bu arada kadınlar şiddet gördüğünde ayaklanan, sayıp söven stk’ları, sayfalarında duyar kasan beyleri, kadınları Serkan Kıyak gibi zulme uğrayan ihanete uğramış ADAM”lar içinde Kıyam’a bekleriz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
Ama yapamazsınız yapmazsınız tiktok delikanlıları, göz kapaklarını kullanamayan yaratıklar teşhirci bir kevaşe için, bizede pay düşermi hevesi ile evi ocağı yakarsınız.
Ya hanımlar! kendine hayrı olmayan bir müptezel sizi beğenecek, övecek, belki karşılığında size bir fiyat biçecek biri için kendinizi mundar ediyorsunuz. Yuvalarınızı ve başka yuvalarıda tarumar ediyorsunuz.
Aslında şiddetin kadını, erkeği, çocuğu yok, şiddet herkes için geçerli.
Yanlış olanı lanetlemek için binlerce doğruyu katlediyoruz.Bunları uzun uzun açıklamayacağım, malum hepimiz müslümanız ! Kuran’ı Kerimi okumakla mükellefiz, bir zahmet.
İdam yasası çıksa ne olur ki, ahlak ve vicdan mevhumu olmayınca. Allah”tan korkmayan yasadan mı? korkacak.
Allahın sopası yok diyoruz, sağanak sağanak bela, musibet, açlık, kıtlık vs yağıyor üzerimize daha ne olsun istiyoruz. Ves’selam.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP