DOLAR 16,1654 0.5%
EURO 17,3439 0.12%
ALTIN 968,130,21
BITCOIN 4859833,56%
Isparta
15°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ARTIK TÜRK DÜNYASI ZAMANI GELDİ
131 okunma

ARTIK TÜRK DÜNYASI ZAMANI GELDİ

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:50
ARTIK TÜRK DÜNYASI ZAMANI GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
20 Şubat 2021 Cumartesi sabahı evde Korona tedbirleri kapsamında zorunlu kaldığımızdan televizyonda gazete manşetlerinin yer aldığı bir haber kanalını izliyordum. Bütün gazete başlıkları sıra ile ekrana geliyor ve hep aynı tür kötü haber başlıkları gazetelerimizde yer alıyordu. Olumsuz haber başlıkları ile canım sıkılmaya başlamıştı ki, benim hiç okumadığım basım adedi çok az olan bir gazetenin ilk sayfasının alt tarafında bir haber başlığı beni bir anda yerimden kaldırdı. Gazetede şu başlık vardı.

“ABD’ li Tarihçiden Şok İddia: Hepimiz Türk’üz”

Başlığın gerisi televizyon kanalındaki haberde yer almadığından sokağa çıkma yasağına konan imtiyazdan faydalanarak dışarı çıkıp sadece bu gazeteyi almak için dışarı çıkmanın serbest bırakılacağı saatin 10:00’a gelmesini sabırsızlıkla bekledim. Gazetenin basım adedi az olduğundan beş veya altı gazete satan yerde bu gazeteyi bulamadım. Sonunda sadece gazete ve sigara satan kuytu bir büfede bu gazeteyi bulmayı başardım ve haberin gerisini okumaya başladım. Haberin devamında;

“ABD’li tarihçi Gene D. Matlock’un yazdığı Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türk’sünüz kitabındaki bilgiler ve tezler sosyal medyada büyük tartışmalara yol açtı deniliyor ve Matlock’ un bu konuda kendi sözleri aktarılıyordu.

“Elimi neye atsam önünde sonunda her şeyin kaynağı olarak karşıma Türkler ve coğrafya olarak da Türkiye ve Orta Asya çıkıyordu. Zira dikkatle incelediğimde Eski Ahit ve İncil’de bahsedilenler Türkiye ile bağlaşıyordu. Nuh’un Gemisi efsanesi, Büyük Tufan. Bu da bana şunu gösteriyordu. İnsanlığın başladığı yer Türkiye idi. Biz insanlar tüm uygarlığın atası olarak Sümer, Yunanistan, Mısır ve Çin’i görmeye yanlış bir şekilde şartlanmışız. Yeni ilk insanların yaşadığı cennet bahçesi Sibirya bozkırlarıdır. Buradaki ilk insan olan Adem (İngilizcedeki yazılışıyla Adam) Türk dilinde İnsanoğlu anlamında kullanılır. Bugün herkes kendi neslinin izlerini Türklere dek sürebilir.”

Haber bu şekilde devam ediyor ve Finlandiyalılar, İrlandalılar, Galiler, İskoçyalılar, Kızılderililer, Vikingler, Roma’nın kurucuları Etrüsklere hatta Meksika’ya kadar Türk bağlantıları işaret ediliyordu. Sonuçta bunlar gösteriyor ki, bütün uygarlıklar Orta Asya’dan geçmiş ve her yerde ortak olarak karşımıza çıkan din, dil, kültür ve inanışları buradan tüm dünyaya taşımıştır denilerek haber sonlandırılıyordu.

Ben de Macaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Victor Matis’ in yer aldığı ve benim de izleyici olarak bulunduğum geçen yıl Ankara’ da yapılan bir toplantıda bizzat Büyükelçi Matis tarafından kendi kökenlerinin ve Macarların Türk kökenli olduğunu bildiklerini ve bu durumdan rahatsız olmadıklarını hatta şimdilerde gurur duyduklarını ifade eden sözlerini bizzat dinlemiştim.

Amerikalılar ve Macarlar bile biz Türkleri böyle araştırıyorken acaba biz Türkiye’ deki Türkler kendimizi araştırıyor muyuz diye sorma ihtiyacı duyduk ve bu konuya bir baktık.

Hemen karşımıza ilk olarak ulu önder Atatürk çıktı. Atamızın biz Türkler için yaptıkları bir anda beynimizde bugünler için yeni umut ışıklarının açılmasına sebep oldu. Bizim büyük atamız Atatürk’ün milletimiz için ilk yaptığının Türk adını vererek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olduğunu gördük. Sonrasında Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumunu kurduğunu ve Türk Tarih Tezini hazırlattığını tespit ettik. Bir millet kendi dilini ve tarihini öğrenemez ise bulunduğu coğrafyada yaşayamaz diyerek başta Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi olmak üzere dilimizin ve tarihimizin öğretildiği okulları peşi sıra açtığını öğrendik. Anadolu’ da kazı çalışmaları yaptırıp, Türk’ ün izlerini sürdüğünü gördük.

Atatürk’ün “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” diyerek bizlere tekrar Türklüğü hatırlattığını içimiz titreyerek hatırladık. Yine manevi kızına Ülkü adını vererek, yakın arkadaşlarına Bozok, Bozkurt gibi soy isimler koyarak, İbrahim Çallı’ dan Ergenekon’ dan çıkış tablosunu yapmasını isteyerek ve bastırdığı kâğıt paranın üzerine Bozkurt koydurarak bizlere çok derin mesajlar verdiğini anladık.

Ve ve Atamızın; bizlere, dünyadaki tüm Türklere ve Türkiye Cumhuriyeti’ne bugünler için bizlerin yapması gereken derin hedefler gösterdiğini içimizde hissettik.

Bugün Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti birer bağımsız Türk devletidir. Bu devletlere ilaveten özerk Türk Cumhuriyetleri vardır. Altay Cumhuriyeti, Başkurdistan, Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti, Çuvaşiştan Cumhuriyeti, Dağıstan Cumhuriyeti, Doğu Türkistan, Gagavuzya, Hakasya, Karaçay- Çerkes Cumhuriyeti, Karakal Pakistan, Nahcivan, Tataristan, Tuva Cumhuriyeti ve Yakutistan özerk Türk devletleridir. Bütün bunlara ilaveten İran’ da Azeriler, Kaşkaylar, Kaçarlar,  Rusya’ da Nogaylar, Ahıska Türkleri, Terekemeler ve Karay Türkleri, Yunanistan, Bulgaristan ve eski Yugoslav devletlerinde Balkan Türkleri, Irak’ ta Türkmenler, Suriye’de Oğuz Türkmenleri, Çin’ de Uygurlar, Salarlar ile dünyanın diğer coğrafyalarında Halaçlar, Şah sevenler, Naymanlar ve Avrupa Türkleri gibi ve Amerikalı tarihçi Gene D. Matlock’un işaret ettiği burada isimlerini saymaya imkân bulamadığımız daha birçok Türk kökenli topluluklar bulunmaktadır.

 

Bugün dünyada yaşayan Türk nüfusu Türkiye Cumhuriyeti’nde 83.000.000 olmak üzere yukarıda saymaya çalıştığımız diğer yerlerle birlikte ortalama 235.000.000 kişiyi bulmaktadır. Bu rakam Çinliler ve Hintliler’ den sonra Türkleri dünyanın en kalabalık 3.nüfusu yapmaktadır.

Bugün biz Türkiye Cumhuriyeti olarak büyük atamız Atatürk’ ün izinde dünyanın 3.büyük nüfusu olan Türk Milletini yeniden şahlandırarak, dünyadaki gerçek yerini almasına liderlik yapabiliriz. Bu liderlik ilk önce ortak dil Türkçe ve ortak milli kültürde yapıldıktan sonra ekonomik ortaklığa, askeri pakta ve Dünya Türk Birliği oluşturulmasına yönlendirilebilir.

Artık Türk Dünyası Zamanı Geldi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP