Biyografi
Bu biyografi 600 kez okundu
Erez EĞİLMEZ
Köşe Yazarımız
 
 
 
 

1969’da Atıf Eğilmez’den olma Meral Eğilmez’den doğma Erez Eğilmez; Babası Atıf Eğilmez, dünyaca ünlü yüksek mimardır.Dedesi, Rize’nin hatırı sayılı ailelerinden Ahmet Kobal’dır. Anneannesi, Rusya’nın önemli ailelerinden Dusa İldakia Arkemova soyadı taşımaktadır.

Küçük yaşlarda Almanya’da müzik eğitimi aldı,İlkokulu Büyükdere Mehmet İpkin,Liseyi Vehpi Koç Vakfı Lisesinde okudu.Birinci üniversite, İstanbul Üniversitesi İş İdaresi mezunu, İkinci Üniversite, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Opera ve Şan üzerine yüksek lisans olarak bitirdi. Universita per Stranieri di Perugia Italy Üniversitesinde müzikoloji ve insanın müziğe etkisi üzerine eğitim aldı.

Müziğe başlangıcı; Küçük yaşlarda Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçısı Haspiye Sakpınar’dan solfej ve keman eğitimi ile başladı. Müzik eğitiminde İstanbul Üniversitesinde 3 yıl Sayın Müveddet Günbay ile çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserler verdi. Ardından Doç. Dr. Çiçek Kanter ile çalışmalarını sürdürerek üniversiteden mezun oldu.

En popüler konseri, İstanbul İtalyan Başkonsolosluğu konser salonunda verdiği opera performansında aşağıdaki parçalar ile dikkatleri üzerine çekti.

Kasım 2001 – Aralık 2002, 3D General Guarantee Group Inc. New York – USA’da Manager stock inspection, preparation of weekly report olarak çalıştı.

Dünyaca ünlü Metropolitan model ajansının İstanbul şubesini açarak 1998 – 2000 yılları arasında defileler, model organizasyonları, katalog çekimleri ve uluslar arası organizasyonlar ile dikkatleri üzerine çekti.

Uluslararası en büyük başarısı; 29 Ekim 1998 yılında, Türkiye Cumhuriyetinin 75. Kuruluş yıl dönümünde Türkiye’nin Bahreyn Manama Büyükelçiliğinde Sayın Büyükelçi Engin Türker’in himayesinde tüm körfez ülkeleri devlet başkanlarının katılımı ile Holiday Inn otelde gerçekleştirilen “Osmanlı’dan Günümüze Cumhuriyet” adlı olgunlaşma enstitülerinin kostümlerinin sunumu ile yapılan görsel şov ile oldu. (Koreografi, müzik seçimleri, dekorasyon, podyum ve sunum.)

Havacılık sektöründe, 1996 yılında Air ALFA havayollarında kabin servis, kabin güvenliği ve uçuş güvenliği bölümünde çalıştı.

1994 yılında, Ayman Osmanoğlu’nun Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de bulunan ofisinde Satış Müdürü olarak görev aldı.

1992 yılında, Etap Pullman Hotel Tepebaşı İstanbul’da otelcilik ile ilgili çalışma sergiledi.

İstanbul Emitt fuarında 6 Nisan 1999, 4 Nisan 2009, 5 Nisan 2001 yıllarında açılış ve kapanış moda şovlarını yaparak bir çok ödül aldı.

1999 yılında yapılan Oto Show’da özel koreografi, sunum ve uluslararası model tanıtımı ile BMW arabalarının en son modellerini başarı ile sundu.

İstanbul Sanayi Odası çerçevesinde gerçekleştirilen 1998 – 1999 – 2000 – 2001 yıllarında açılış organizasyonlarında başarılı görsel şovlar düzenleme ödülüne layık görüldü.

Milli Eğitim Bakanlığı, en iyi organizasyon ödülünü 2002 de aldı.

Altınbaş Kuyumculuğunun, Topkapı Sarayı'nda düzenlenen “Kayıp Şehrin Sırrı” gösterisi ile 2001 yılında en iyi koreografi ödülüne layık görüldü.

Cem Ajans Ergen, 2001 yılında en iyi yapımcı ödülüne layık görüldü,

Robert Koleji tarafından Atatürk’e yapılan teşekkür gecesinde Olgunlaşma Enstitüsü kıyafetlerinin sergilendiği büyük defile organizasyonunu yaparak ödüle layık görüldü.

İstanbul Beykent Üniversitesinin 5 yıl boyunca sahne sanatları ve moda tekstil bölümünün defile organizasyonlarını yaptı, bu organizasyonlardaki en büyük başarısı ise yönetmenliğini Wolfgang Petersen’in yaptığı Troy filmi Beykent Üniversitesi öğrencilerine ilham kaynağı oldu ve Erez Eğilmez’de dünyaca ünlü mankenlerle yaptığı defile ile filmi sahnelere taşıdı.

Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünün mezuniyet organizasyonlarını yıllarca başarılı bir şekilde sürdürdü.
En çok dikkat çeken ve beğeni kazanan organizasyonu, Sayın Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi değerli Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’a İstanbul ziyaretlerinde olgunlaşma enstitülerinin birbirinden kıymetli el emeği göz nuru kıyafetleri ile “Osmanlıdan Günümüze” adlı birçok defile ve sunum gerçekleştirip dikkatleri üzerine çekti ve birçok ödül aldı.

Atatürk’ün son yıllarını geçirdiği Dolmabahçe Sarayı’nda Sayın Vali Erol Çakır’ın himayesinde gerçekleşen, iş dünyasının öğrencilere büyük destek verdiği İstanbul Sabancı Olgunlaşma ve İstanbul Beyoğlu Olgunlaşma Enstitülerinin kıyafetlerinin sunumu ile “Osmanlıdan Modern Türkiye’ye” adlı defileyi gerçekleştirdi.
8 Onur ödülü olmak üzere 52 ödüle sahip olan Erez Eğilmez, çalışmalarını yurt dışında çeşitli yardım kuruluşlarında gönüllü yardım elçisi olarak sürdürmektedir.

2018 yılında Kobi Medya tarafından kültür bakanlığı bandrollü “Gidenler Dönmez” adlı albümü ile tüm dijital müzik platformlarında ilk sıralarda yer alarak başarısına devam etti.

Kendisinin birçok haber sitesinde makale yazıları ve haber nitelikli yazıları bulunmaktadır.

Yıllardan beri yazarlığı ile ilgili yazdığı eserlerinin toplandığı kendi ismini taşıyan “Erez Eğilmez Boş Kalan On Sayfa'' adlı kitabı bitmiş olup, Beğeniye Sunulmuştur.

2019 Yılında Tamamladığı “Gökyüzünün Büyüsü Sihirli Dokunuşlar” ismini verdiği modern tablosunu Uluslararası yapılacak olan açık arttırma ile satıldıktan sonra gelirin yarısını Uluslararası yardım kuruluşlarına aktaracaktır.

Çalışmalarını 2019 yılında, iş ortağı ve Danışmanı Sayın Metehan Sağlam ile yürütme kararı alan Erez Eğilmez, Türkiye’de bir ilk olacak olan Teknolojik Tarım adlı iş projesini Sayın Metehan Sağlam ve Sayın Esim Ece ile Birlikte Yürütmektedir.

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Erez, EĞİLMEZ,
Haber Yazılımı