DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 350025-0,73%
Isparta
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

DENİZİN ÇIĞLIĞI

DENİZİN ÇIĞLIĞI

ABONE OL
29 Ocak 2022 15:49
DENİZİN ÇIĞLIĞI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salya falan değil o.

Tükürüktür.

Hatta kusmuktur.

Kim kime tükürdü derseniz,

Tabiat insanlığı tükürdü ve dahi kustu.

Hatta tükürdükten sonra yüzünü de çevirdi.

Ne haliniz varsa görün gibisinden.

Çişini, pisini, elinin kirini, yüzünün makyajını denize attın yetmedi kurduğun fabrikaların ne kimyasal artığı varsa onu da denize iteledin.

Denize kir atmak için iyi de bir yöntem var: derinden borularla. Sebep?

Kimse fark etmesin..

Dert gibi bir şey, içine ata ata büyüttü.

Mesaj da verdi ama kimseler anlamadı.

Haliç’te ince ince de değil, kalın bir görüntü verdi, nerede ise Haliç Altınboynuz tarihteki tüm varlığının tersine az daha kapanıp imar alanı haline gelecekti. Zar zor sıyrıldı. İçinde alık hatta denizanası falaN görünce nasıl mutlu olduk. Hayat geri geldi diye. Okku vardı o da kayboldu. Gelsin deniz manzaraları, tekne gezileri, deniz kenarı piknikler.

Ama tabii çabuk unutup sefahati sefalete çevirmekte üzerimize yok.

Boğaza ait balıklar vardı. Bir bir yok oldu. Sofradan kalktı. Lüferin tanesi 100 lira oldu. Gazetelerde sadece pahalılığı haber oldu. Niye başımıza bu geliyor sorumlusu olmadı hiç.

Bu ülkede deniz araştırmacıları var, denizcilik fakülteleri var, çevre bilimcileri, çevre bakanlığı bile var. Tabiatı korumakla görevli devlet birimleri ve bunların yasaları var. Bunların yapılmaması halinde hapise varan cezaları var.

Neredeler? Herkesler neredeler?

Çıksın sorumlular ortaya.

Allah aşkına 2 kişi istifa etsin. Biz maaşımızı buradan alıyorduk ama millet bu şekli ile bize helal etmez bunu. Sorumluluk benim. Eksik yaptım, sesimi duyuramadım, dirayetimi muhafaza edemedim, karşı koyamadım rantçılara, dikilemedim sorumsuzluk yapanların önüne desin. Fabrikaların sorumsuzluğunu kontrol etmeyenler, her kirliyi denize salınca temiz kalacağını zanneden beceriksizlik abideleri neredesiniz?

Şimdi tiyatroyu seyredin bakın. Meseleyi particiliğe iteleyenleri, ben yapmadım sorumlusu sensin feryatlarını, kimin döneminde oldu ki bu goygoycularını, biz gidince oldu, biz gelince karşılaştık ucuz siyasetini.

Norveç dağlara yapılan asfalt yollara sınırlama getirmiş. Çok da kolay ulaşılıp insanlar tabiata zarar veremesin diye. Tabiatı korumanın bir vazife olduğunun bilincinde olan bu gavurlara ne öğretebiliriz?

Ucuz bir tarzımız var ve gerçekten medeni davranmıyoruz.

Siyasi parti meselesi zannedenler, çıkarlarını muhafaza için ülkeyi ateşe verenler, tabiata, hayvana, dağlara taşlara zarardan yüksünmeyenler kahrolun emi…

Duam odur ki bunların cezası ahirete kalmasın. Adalet devletin dinidir. Bu dünyada görelim.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP