DOLAR 16,7039 0.36%
EURO 17,5244 0.68%
ALTIN 969,50-0,34
BITCOIN 316253-5,33%
Isparta
21°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

Dara Düşünce Nas Bakara!!!  İcraata Gelince Kur Garantili Faiz…
2421 okunma

Dara Düşünce Nas Bakara!!! İcraata Gelince Kur Garantili Faiz…

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:52
Dara Düşünce Nas Bakara!!!  İcraata Gelince Kur Garantili Faiz…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet liyakate göre, cemaatler sadakate göre yönetilir. Cemaat yönetir gibi devlet yönetilmez. Devleti sadakate göre yönetirseniz, liyakati ve hakikati ortadan kaldırmış olursunuz…

Devletin kurumlarına iş bilmedikleri halde sırf size sadakat gösteriyorlar diye kendi adamlarınızı doldurup, işbilenlere kapıyı kapatırsanız memleket bugünkü halinden daha kötü olmazdı..

Kendinizi şeyh halkınızıda mürid gibi görürseniz, sonuç bugünkü gibi içinden çıkılmaz bir hal alır. Devleti yönetmek için her yolu mübah görmek, ortada ne devlet ne din nede millet bırakır…

Mesele “hak ve hakikatlere dair cümle kurabilmektir”. Güçlü yada zayıf olmanın önemi durduğun safa bağlıdır. Hak ve hakikatin safındaysanız korkmanıza gerek yok. Çünkü en güçlü sizsiniz demektir.

Öyle dara düşünce Nas tan Bakaradan dem vurarak Hakk’ın safındayız diyeceksiniz ama iş icraata gelince tam tersini yapacaksınız. Kur garantili mevduat hesabı, hasta garantili hastahane, araç garantili yol ve köprü, sağa sola adrese teslim ihale gibi gibi..

Siz bu ayetleri zengini korumak adına mı, yoksa fakiri korumak adına mı dillendiriyorsunuz. Dilinizle, yapmış olduğunuz icraatlarınız uyuşmuyor. Bu icraatlarınızın fakirden çok zengini koruduğu aşikârdır.

Milletine, işimiz zor halifelik makamında oturuyoruz, mesuliyetimiz ağır cümleleri kuran devlet büyüklerimizi, itibardan tasarruf olmaz derken değil, komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen Peygamber efendimiz gibi görmek isteriz.

Arazisine izinsiz yapılan cami inşaatını şikâyet eden Yahudinin haklılığı karşısında “camiyi yık ama adaleti yıkma” diyen Hz.Ömer gibi görmek isteriz.

Devletin ve milletin sırtından üç beş maaş alırken değil, her vatandaşına üç beş maaş verirken görmek isteriz…

Dolayısıyla Ömer’in makamında oturuyoruz naraları atmak yerine bulunduğunuz makamın gerekliliğini yerine getirin. Ya Ömer’in makamına uygun hareketler yapın, yada Ömer’in ismini kullanıpta hem Ömer’e hemde makamına zulüm etmeyin. Makamı ziyana uğratmayın.

“Cemaat yönetmiyorsunuz. Devlet yönetiyorsunuz devlet”…

Devletin ziyneti adalettir. Adalet yıkıldığı vakit çöküş mukadder olur. Hak edene hakkını vermek ve adaletle hükmetmek yüce kitabımız Kuran’ın da emridir. Atalarımız boşuna söylemedi “iş bilenin kılıç kuşananındır” diye.

Yapılması gereken bellidir. Kuralları koyacağız ve liyakati esas alacağız. Adaletli paylaşım, adaletli bölüşüm. Hakkı olana hakkını teslim edeceğiz.

Yüce Rabbimiz Nisa Suresi – 58 . Ayetinde..

“Şüphesiz Allah size emânetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adâletle hükmetmenizi emrediyor. Böylece Allah size ne güzel öğüt veriyor! Doğrusu Allah her şeyi hakkıyla işiten, kemâliyle görendir” buyuruyor…

Gözü doymazlık, mevki ve makam hırsı yöneticilerimizin hücrelerine öyle bir işlemişki koltuklarını korumak uğruna adrese teslim fetvalar verdiriyorlar…
Sanki ölmeyecekler, sonsuz yaşayacaklarmış gibi hal ve hareketler içerisindeler. Bizimkilerde olan bu dünya hırsı inanın çoğu gâvur bildiklerimiz de yok..

Bakınız yüce Rabbimiz Bakara Suresi – 96 . Ayetinde..

“Elbette sen onları, insanların yaşamaya en düşkünü olarak bulursun. Hatta onlardaki hırs müşriklerde bile yoktur. Her biri bin yıl yaşamak ister. Oysa ömrünün uzatılması onu azaptan uzaklaştıracak değildir. Çünkü Allah onların bütün yaptıklarını görmektedir” buyuruyor..

Fakirliğin Allah’a yakınlık olduğunu söyleyen, Allah’ı, dini, imanı, Hz Ömer’i ve Peygamberi kimseye bırakmayan, her Ramazan’da fakirlerin yer sofralarında boy boy resim çektirip iftar açan, milletin malına, mülküne çökerek gasp eden, gözlerini ve midelerini doyuramadığımız, Allah’tan uzaklaşıp dünyalıklara tapan seccadeli veya seccadesiz zengin ve yüce ululara hatırlatmakta fayda vardır…

“Sizin daha çok fakirliğe ve Allah’a yakın olmaya ihtiyacınız var. Çünkü; zenginliğiniz sizi müslüman gibi konuşturup, gâvur gibi yaşatıyor”..

Bu Türk yurdunda seçilmiş ve atanmışların hissesine şu kadar fakire yardım yapıyoruz cümleleri düşmez. Eğer düşecekse fakirliğin ve ekmek kuyruklarının olmadığı, yardım yapılacak fakirinin bulunmadığı bir Türk yurdu hayalinin cümleleri düşer.

Memleketi idare eden seçilmiş ve atanmışlara son sözümüzde şu olsun…

Biz dört dörtlük olduğumuz iddiasında bulunmuyoruz…
Gayemiz; Hz.Ömer’in yolundan gittiklerini söyleyen idarecilerimizin, Hz. Ömer’in yolundan çıkarak içine düşmüş oldukları rant ve şehvet sarmalından uyanmalarına vesile olmaktır…
Bilesiniz ki; “Cennet beratı dağıtmakla Cennetlik olunmaz”…

Mehmet Yılmaz İmamoğlu

Selamlar kolay gelsin..
Yarınki köşe yazım…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP