DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 323396-0,99%
Isparta
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

Ege’ye mektup…
4221 okunma

Ege’ye mektup…

ABONE OL
29 Ocak 2022 15:02
Ege’ye mektup…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Tebessüm çiçeklerim,nede çabuk soldunuz.
Bu dünyaya misafir,cennetmiydi yurdunuz?
Geri kalan ömrümde imtihanım oldunuz..
Sizi saklayamayan, sabır dolu kucağım,
Cennetten el sallayın,bana ey yavrucağım.
Vuslat saatimizi kaça kurmuşsa kader,
Hükmü veren Allah’tır haddimizemi keder?
Ayrılığın narında,ömür olurken heder,
Peygamber müjdesiyle buz kesildi sıcağım,
Cennetten el sallayın bana ey yavrucağım..(İbrahim Kurt)

Oğul, ciğer parem, iki gözüm, can özüm, iki cihanda saadet kapım. Dünya sürgününde ömrün kısa, ahirette sonsuza eriştin öyle güzel bir yer vaad edildiki iki kardeş el ele verip gittiniz. Bilirmiydin ki, burda misafir, peygamber kucağında cennete otağ kuracağınızı. Bana bu dünya sürgününde bir avuç toprak, bir mezar taşı soğukluğunda vuslata hasret bıraktığını bilirmiydin.Allahu alem.
Bakma ağlamışlığıma, o prangalı hasretten yanına gelememekten. Yoksa kokun, ellerinin sıcaklığı herşeyin aklımda. Ne zaman birileri canımı yaksa hayalin yanımda, hep derdin ya “üzülme ben yanındayım, sarılayım enerji vereyim iyi ol” diye, bilirim ki canımdasın, ellerini yüzümde hissederim oturursun baş ucumda. Bir pandemi belası var başımızda gelemedim yanına ama dua dua avuçlarımdasın. Uzun zamandır dertleşemedik, hasret gideremedik. Çok ağır geliyor bu dünya yada merhamet yoksunu dünyalılar. Biz, senin ve kardeşinin hasretiyle kavrulurken, insanlar kucaklarındaki nimeti, Allah’ın emaneti yavrularını canice katlediyor. Zulm ederek kıyıyor. Aklım almıyor.
Geleceğim yanına sabırla bekliyorum vakti. Elbet bir gün ecel benide basacak bağrına.
Yaşamak zaten zordu, sen gideli dahada zor oldu. Kardeşinle avunuyorum tıpkı sen kokuyor, birbirimize çok düşkünüz.Kimse senin yerini dolduramıyor. Papatyalar bile artık eskisi gibi değil yada ben dokunamıyorum. Çok severdin çiçekleri. Bende seni. Özlüyorum seni elimde değil ağlıyorum, haşa isyan etmiyorum.
Yaramı gören yada gördüğünü sananlar var ya işte onlar kanırta kanırta canımı yakıyor. Biliyorlar ki, bana kurşun işlemiyor.İntikam alırcasına beni seninle vuruyor adına da dost acı söyler diyorlar. Bilmiyorlar be kuzum beni vurdukları mezar taşı değil, kendilerini vurdukları olmayan vicdan taşı, kan kaybediyor tükeniyorlar. Beni seninle her vurduklarında “Kâle innemâ eşkû bessî ve huznî ilallâhi…” (Yusuf /86) diyorum.
Üzüm gözlüm az kaldı biliyorum vuslata çeyrek var, geliyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP