DOLAR 16,2835 1.25%
EURO 17,4267 0.66%
ALTIN 969,660,38
BITCOIN 4841912,25%
Isparta
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GAVURA GAVUR DEMEK
241 okunma

GAVURA GAVUR DEMEK

ABONE OL
29 Ocak 2022 15:18
GAVURA GAVUR DEMEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dış güçler,

Derin meseleler,

Batının düşmanlığı bitmez,

Gavur gavurluğunu yapıyor.

Sanatta illeri gitsek, dünyanın en güzel eserleri ülkemizde verilse, fuarlar düzenlense, sergiler açılsa, dünya sanatçıları sanat icrası için ülkemizi tercih etse, Türk sanatçılarının eserleri çok para etse, eğitim için, görmek için sanatseverler ülkemize akın etse Gavur bunu ister mi? İstemez..

Sporda çok ciddi altyapı kursak, spor gençlere değil çocuklara kadar ciddi olarak inse, lisanslı sporcu sayısında dünyanın en iyisi olsa, spor yapan destekleyen insan sayımız o kadar artsa ki her yer spor tesisleri ile ihya olsa, amatör sporcu sayısında dünyanın en iyisi olsak, olimpiyatları ülkemizde düzenlemek için en önemli kriterlerden olan lisanslı sporcu sayısı, seyirci sayısı sebebi ile her olimpiyat düzenleme kararında en önemli favori ülke biz olsa gavur bundan yılmaz mı? Yılar…

Müzikte çok kaliteli çalışmalar yapsak, etnik müzikten dünya klasiklerine en önemli eserler ülkemizde icra edilse, müzik araştırmacıları ülkemizde aylarca misafir kalıp hem icra hem de incelemeler yapsa, işin felsefesini yapan düşünürler “müziğin esaslısı Türkiye’de dinlenir” demekten asla çekinmeseler, enstrümanların en güzeli ülkemizde yapılsa ve ustalar dünya listelerine miras olarak girseler, ülkemizde yapılan müzik aletleri dünyanın en pahalısı olsa düşmanlar bunu örnek almazlar mı? Alırlar…

Edebiyatta merkez olsak, kitap basımında dünya lideri olsak, kişi başına düşen kitapta rekorlar kırsak, kütüphanelerimiz dolsa taşsa da yetersizlikten yakınılsa, kütüphane memuru olmak isteyenler KPSS’den en iyi puanları almak zorunda kalsalar, dergicilikte o kadar ileri gitsek ki her eve en az 2 dergi giren bir ülke olsak, günlük gazete yazılarında köşe yazarlarının yazdıkları makaleler kitap olarak basılması için dünya merkezlerinden aransalar bundan gavur endişeye kapılmaz mı? Kapılır…

Her gün kızsak, köpürsek, küfretsek, hakaret edip içimizi rahatlatsak, dilimizin bağını çözüp de yakası alınmadık cümleler kursak ne olur?

Gavur gavurluğunu bırakır mı?

Bunlara epey düşmanlık ettik bak bize ne diyorlar diye düşmanlığın derecesini azaltırlar mı?

Bizim yapamadığımız işleri tamamlamak için emek harcayıp eksiklerimizi gidermek için katkı mı sunarlar, kendi menfaatlerinin devamı için bizim noksanlarımızın devamını mı dilerler. Biz olsak da hangisini yaparız?

Eğitim öğretim hayatımızın dünya gerçeklerini aşıp yeniliklere, gelişmelere yelken açmasını arzu ederler, başkalarına muhtaçlığımızın devamı ile kendi konumlarının güçlenmesini mi?

Gavura gavur demekle mutlu olmak acizlik değil midir?

Hep bizim içimizi karıştırıyorlar demekle aslında ne kadar da güçsüz olduğumuz ve onların güçlü olduğunu ikrar anlamına gelmez mi?

Derin meseleleri onlar bilir, oyun kurucu onlardır hep, teknolojik üstünlük onlarda yapacak şeyimiz yok demekle kendimizi yerin dibine sokmuş olmuyor muyuz?

Kafir gerçeğin üstünü örten demek, kafayı kuma gömerek gerçekten kaçınca onların derekesine düşmüş olunmuyor mu?

Gavur ne kadar gavur,

Düşmanın düşmanlığı ne kadar ileri,

Kahrol düşman,

Demek yerine…..

Oyun kurucu olmanın

Adamlık etmenin,

Medeni davranmanın,

İş bilir olmanın,

Donanımlı ve hazırlıklı yaşamanın

Yüksek niteliklere haiz olmanın

Zamanı gelmedi mi?

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP