Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 01:05
 
BİR SOYKIRIM PROJESİ ve İLİŞKİ AĞI!..
Yıllardır ULUSLAR ARASI PLATFORMLARDA bir SOYKIRIM HİKAYESİ anlatıla gelir... Karşılıklı mesnetsiz güya tartışmalar yapılır.. Kimizi soykırım var, kimiz yok diye ver yansın eder... Bize göre vardır aslında bir SOYKIRIM PROJESİ ve bu projede kırılan, TÜRK SOYUDUR... Geçmişten bir soykırım hikayesi ile bu PROJENİN İLİŞKİ AĞINI araştırdık (2017) ve İFŞA ediyoruz.. Milletimizin ve Kamuoyunun dikkatine...
GÜNDEM Haberi
BİR SOYKIRIM PROJESİ ve İLİŞKİ AĞI!..

Almanya’nın başkenti Berlin’de 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında sözde Ermeni Soykırımı(!) konusunda bir çalıştay yapılacak.  Organizasyonda 4 kuruluşun ismi geçiyor. Bu kuruluşlardan biri de Sabancı Üniversitesi. Çalıştaya sadece 1915 de yaşanan “Tehcir Olayını” soykırım olarak nitelendiren kişiler davet edilmiş.  Bu olayları soykırım olarak nitelendirmeyen kişilerin katılma başvuruları da kabul edilmemiş. Yani önyargılı ve tek taraflı bir çalıştay.

 

Çalıştay haberleri üzerine sosyal medyada tartışmalar başladı. Bu tartışmalardan birinde Sabancı Üniversitesinin organizasyonunda yeralmasından dolayı “Bizim Millete Sabancılar yerli, Koçlar yabancı gelir. Hep Kandırıldık” şeklinde bir görüş de beyan edildi. Sabancıların Kayseri-Adana menşeili daha doğrusu taşra kökenli olması, Sakıp Sabancı’nın konuşurken taşra üslubunu kullanması, Koçların büyükşehirli olmaları, halkla çok içiçe bulunmamaları herkeste üç aşağı beş yukarı aynı kanaatin oluşmasını sağlamıştı.

 

Oysa aralarında çok fark yok. Her iki ailede “yerli” ama “milli” değil.

 

Bu tartışmalara şahit olduğumuz andan itibaren hafızamızı yoklayarak bazı bilgilerimizi gözden geçirdik ve bazı bilgilere de ulaşmak için küçük çapta bir araştırma yaptık. Eski bilgilerimizi ve edindiğimiz yeni bilgilerle birlikte ortaya çıkan ilişkiler ağını kısaca burada paylaşıyoruz.

 

Bildiğimiz üzere Sabancı Üniversitesi Sabancı ailesinin kurduğu ve yönetiminde etkili olduğu bir vakıf üniversitesi. Bu üniversitenin Mütevelli heyetinde Sabancı ailesinden olup CFR Uluslararası danışmanlar kurulu üyesi ve Chatham House Mütevelli Heyeti üyesi  Suzan Sabancı DİNÇER yeralıyor. CFR , onursal başkanlığını geçtiğimiz günlerde vefat eden D. Rockefeller’in yaptığı dünyaya yönveren en önemli masonik örgüt. Hatta masonik örgütlerin çatı örgütü. BOP projesinin ardındaki ana güç.

 

Chatham House ise CFR’nin kızkardeşi olarak nitelendiriliyor. Diğer ismi İngiliz Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü. S. Sabancı Dinçer bu örgütün mütevelli heyeti üyesi. Bu örgütün mütevelli heyetindeki tek Türk(!) S. Sabancı Dinçer değil tabii ki. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç da Chatham House Mütevelli heyeti üyesi.

 

Konumuz Sabancı Üniversitesi olduğu için Koçlara takılmadan devam ediyoruz.

 

Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Ayşe KADIOĞLU üniversitenin rektörü de. Ayşe Hanım Hrant Dink Vakfı yönetim kurulu üyesi aynı zamanda.

 

Mütevelli Heyetinde İ. Jan Nahum ve Sinan TARA da var. İ. Jan Nahum isminden de anlaşılacağı üzere Musevi bir vatandaşımız. Koç Holding menşeili. Sinan TARA ise Enka Holdingin patronu Şarık TARA’nın oğlu. İddialar doğru ise Sabetaist bir kökenden geliyor.

 

Sabancı Üniversitesinin Uluslararası Danışma Kurulu üyeleri arasında İMF’den transfer eski bakan ve bir dönem CHP milletvekili de olan Sabetaistlerin Kapancı kolundan Kemal DERVİŞ var.

 

Yine geçtiğimiz günlerde Isparta’da Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından hizmete açılan Coca-Cola tesislerinde (ama İslamcılar kola tesisi değil meyvesuyu tesisi olduğunda ısrarlı. Biri Sayın Bakan Fatma Betül Sayan KAYA’ya “Capy meyvesuyunun” bir “The Coca-Cola Company ürünü” olduğunu anlatsın) Erdoğan’la birlikte kurdeleyi kesen Sabetaist kökenden geldiği ifade edilen Muhtar KENT ve Dünyadaki tüm karanlık işlerden sorumlu 5 önemli aileden biri olan RHODES'lerden William R. Rhodes de danışma kurulu üyesi.  

 

Coca-Cola tesisleri açılırken çekilen fotoğraflarda hepimizin yakından tanıdığı bir isim daha vardı. Bedirhanlardan Kürt Sabetaist Hasan Cüneyd ZAPSU.

 

Hasan Cüneyd ZAPSU , AKP kurucusu ve eski MKYK üyelerinden. Eşi Beyza ZAPSU Küçük Çamlıca Subaşı camiinde kadın-erkek karışık namaz kılma ve cemaate “Cuma Namazı” kıldırmaya kalkması ile bir dönem gündeme gelmişti.  C. ZAPSU aynı zamanda Soros’un finanse ettiği TESEV vakfının Mütevelli Heyeti eski üyesi. Şimdilerde ise Soros’un isteğiyle TESEV’den ayrılanların kurduğu PODEM’im mütevelli heyetinde.

 

PODEM’in arkasında kimler var. H. Dink Vakfıyla ortak projeler üreten, Kürt Konferansları düzenleyen Alman Berghof Vakfı var. Hollanda Kraliyeti var. Hani şu Bakan Fatma Betül Sayan KAYA üzerinden diplomatik kriz yaşadığımız Hollanda. Yine Hrant DİNK Vakfı ile projeler üreten Amerikalı Chrest Vakfı var. Norveç Büyükelçiliği,  Avrupa Komisyonu da diğer destekçiler. Üretilen tüm ortak projeler etnik tabanlı olup Kürt ve Ermeniler üzerine. Ve asıl bomba T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı. Başbakanlığımızda Podem destekçileri arasında. Ve Podem'in Kürt ve Ermeniler üzerine ürettiği projelerin destekçisi.

 

16 Nisan öncesi Hollanda İle diplomatik kriz yaşarken PODEM’de Hollanda Kraliyeti ile T.C. Başbakanlığı birlikte projeler üretiyordu. Aynı günlerde Dışişleri Bakanı M. ÇAVUŞOĞLU Hollandalı mevkidaşına “sen neyin lalesisin” diye sorarken AKPli belediyelerimiz 16,7 Milyon Dolarlık başta  Lale olmak üzere çiçek ithal ediyordu Hollanda’dan. Bu durumda biz neyin lalesi oluyoruz dersiniz?

 

Herneyse deyip geçiyoruz bir kez daha.

 

Tesev ve Podem deyince tek isim akla gelir. Nafiz Can PAKER.

 

N. Can PAKER herkesin tanıdığı bir isim. Tesev Ve Podem’in kurucularından. 16 Nisan’da yapılan Anayasa Değişikliği referandumunda paketi hazırlayanların içinde bulunacak kadar ERDOĞAN’a yakın biri. AKP kurulduğu günden beri sürekli AKP’ye destek oldu.

 

N. Can PAKER’in birkaç özelliği daha var. Medyadaki iktidar destekçilerinden Mehmet BARLAS’ın kayınbiraderi. Pelikan yalısı sakinlerinden Cemil BARLAS’ın dayısı. Pelikan yalısı çetesini onun yönlendirdiği iddialar arasında. Bu iddialar doğru olmayabilir ancak enazından Cemil Barlas'ı yönlendirdiği biliniyor.

  Pelikan Yalısının finansörünün damad-ı şehriyari Berat ALBAYRAK olduğu daha önce medyaya düşmüştü. Hilal KAPLAN ve eşi Süheyl ÖĞÜT, Süheyl’in kardeşi ailemizin hukuk fakültesi mezunu (hukukçu yazmaya elim varmadı) ve öğretim üyesi Selman ÖĞÜT, Siyaset Bilimci olduğu iddiasındaki Ömer TURAN, medya tetikçileri Cemil BARLAS ve Cem KÜÇÜK… aynı ekibin üyeleri.

 

C. PAKER bir ara Sabetaistlerin Kapancı koluna ait Şişli Terakki Lisesi Vakfının da Mütevelli heyetinde yeralmıştı. Bu dönemde Sabetaist bir kökenden geldiğini açıklayan ve daha sonra Yahudiliğe dönüş yapan Yazar Ilgaz ZORLU ve Abdurrahman DİLİPAK ile vakıf davalık olmuş (Bkz. Şişli Terakki Yolsuzluğu Davaları) ve DİLİPAK’ın evinin icra yoluyla satılması gündeme gelmişti. Bugün Şişli Terakki Lisesi Mütevelli Heyetinde 2 PAKER var. Biri C. PAKER’in kuzeni ve kayınbiraderi Lütfü PAKER diğeri ise oğlu Kerim PAKER. Kerim PAKER Podem Mütevelli Heyeti üyesi olduğu gibi Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi de aynı zamanda.

 

Can PAKER halen Sabancı Holding yönetim kurulu üyesi. PAKER bir dönem Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği de yapmıştı.

 

Kafanız karıştı değil mi?

 

Karışmasın. Zincirin halkalarını takip ettiğinizde bir fasit bir daire çiziyorsunuz.

 

Sabancı Holding- Sabancı Üniversitesi – Ayşe Kadıoğlu – Hrant Dink Vakfı – (Berghof V.- Cherest V. – Hollanda Kraliyeti – Norveç Konsolosluğu – T.C. Başbakanlığı…) – Podem ( ve Tesev) – Hasan Cüneyd ZAPSU / N. Can PAKER – (1. bağlantı Soros – CFR/Chatham Enstitüsü – Suzan Sabancı DİNÇER) – Sabancı Holding.

 

Hasan Cüneyd ZAPSU üzerinden başka bir bağlantı (2. Bağlantı diyelim)  AKP ve RTE ye…

 

N. Can PAKER üzerinden (3. Bağlantı oluyor) – Cemil BARLAS - Pelikan Yalısı- Berat ALBAYRAK- RTE…

 

CFR / Chatham Enstitü üzerinden (4. Bağlantı) Abdullah GÜL- AKP

 

Yine CFR/ Chatham Enstitü üzerinden (5. Bağlantı) RTE

 

CFR / Chatham Enstitü üzerinden bir bağlantı ile (6. Oluyor) olayı bitirelim. CFR / Chatham Enstitü – Numan KURTULMUŞ – AKP- RTE

 

Bilgiler bunlar bu andan itibaren yorumlar size ait.

 

Yazının internette yüzlerce örneği olan "Sabetaist" konulu yazılardan birine dönüşmüş olduğunun farkındayız. Bu yazının geçmişte yazdığımız Sabetaist- Pakrudin mücadelesine ilişkin yazılarla çeliştiğini sanmayın. Sabetaistler 3 grup. Bu gruplardan Kapancılar AKP dolayısı ile Pakruduniler ile ilkgünden beri birlikte hareket ediyorlar.

 

Sabetaizm üzerine kitapları ve Doktara tezi bulunan Cengiz ŞİŞMAN son kitabında Jacop FRANK önderliğinde D. Avrupa'da gelişen Karakaşi Sabetaizmi (Frankistler) ele almaktadır. Belki birileri de çıkar birgün Sabetaist (Kapancı) Pakrudunileri inceleyip kitaplaştırır...

 

ALPERENCE BAKIŞ AR-GE ÇALIŞMASI

Arşive kayıt tarihi: 13 EYLÜL 2017, Çarşamba

Kaynak: (Medya Vatan Avrupa) - Medya Vatan Avrupa Editör: BeyKhan
Yorumlar
Haber Yazılımı