Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 10:50
 
Erivan’ın merkezinde binlerce kişinin katıldığı miting
Ermenistan’ın başkenti Erivan’ın merkezinde binlerce muhalif bir araya gelerek, Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifa etmesi talebiyle miting düzenledi.
DÜNYA Haberi
Erivan’ın merkezinde binlerce kişinin katıldığı miting

Erivan’ın merkezinde bulunan Özgürlük Meydanı’nda bir kez daha toplanan binlerce muhalif, kar kış demeden Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifa etmesi talebiyle düzenlenen mitinge katıldı.

Geçen hafta birleşik muhalefet kanadının başbakan adayı Vazgen Manukyan, Özgürlük Meydanı'nı ‘Anavatanı Kurtarma Hareketinin’ karargahı diye nitelendirmiş, aynı zamanda muhalefetin bir sonraki kapsamlı mitinginin 29 Şubat’ta planlandığını duyurmuştu.

Mitinge, aralarında muhalefet temsilcilerinin, tanınmış isimlerin, eski milletvekilleri ve eski bakanların, ayrıca Ermeni Apostolik Kilisesi temsilcilerinin de bulunduğu birkaç bin kişi katıldı. Göstericiler, ‘Nikol’suz Emenistan’ sloganları atıyor.


Ermenistan'da muhalefet, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkesin sağlandığı 10 Kasım'dan bu yana Başbakan Nikol Paşinyan'ın görevi bırakması talebiyle eylemler düzenliyor.

Kaynak: Editör: Zeynep ÖZTÜRK
Yorumlar
Haber Yazılımı