Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 19:36
 
Ermenistan ‘Azerbaycan’a ait Su-25 uçağını imha ettik’
Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Ermeni güçlerin Azerbaycan’a ait bir Su-25 saldırı uçağını imha ettikleri iddia edildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise bu iddiayı sert bir dille yalanladı.
DÜNYA Haberi
Ermenistan ‘Azerbaycan’a ait Su-25 uçağını imha ettik’

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Şuşan Stepanyan, resmi olarak tanınmamış Dağlık Karabağ Ermeni güçlerinin hava savunmasının Azerbaycan ordusuna ait bir Su-25 saldırı uçağını imha ettikleri iddia etti.

Facebook sayfasından açıklama yapan Stepanyan, “Azerbaycan Hava Kuvvetleri temas hattının tamamında Türk F-16'larıyla gizlenen Su-25 saldırı uçakları kullanıyor. Artsakh (Karabağ) Savunma Ordusu'nun hava savunma birimleri kuzeydoğu yönünde düşmanın Su-25'ini düşürdü” ifadelerini paylaştı.


Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise Ermeni tarafının iddiasını sert bir dille yalanladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Vagif Dargahlı tarafından yapılan açıklamada, “Ermenistan Savunma Bakanlığı'nın Azerbaycan’a ait bir Su-25 saldırı uçağının daha düşürüldüğü şeklindeki açıklaması, çaresizlikten dolayı küstahça atılan bir yalanıdır. Azerbaycan'ın savaş uçakları kullanılmıyor ve biz, insani ateşkesin hükümlerine tamamen bağlıyız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Mehmet Uygar KELEŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı