Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 08:18
 
Eşi ve kızının üzerine kaynar su dökmüştü: Avukatı 'Senaryo' dedi
Eşi ile 1.5 yaşındaki kızı Eylül'ü, Konya'da üzerlerine sıcak su dökerek haşlayan ve adli kontrolle serbest bırakılan oto tamircisi Ali A. ikinci kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmada, zanlının avukatı "Rukiye Ay, boşanma davasında çocuğun velayetini alabilmek için böyle bir senaryo hazırlamıştır" dedi.
GÜNDEM Haberi
Eşi ve kızının üzerine kaynar su dökmüştü: Avukatı 'Senaryo' dedi

Konya'nın Karatay ilçesinde yaşayan 6 yıllık evli Rukiye Ay, iddiaya göre, 9 Ocak'ta kahvaltı yapmak için eşi Ali Ay'ı uyandırdı. Buna sinirlenen Ay, yaşanan tartışmanın ardından çaydanlıktaki kaynar suyu eşinin üzerine döktü. Bu sırada sıcak su, kızları Eylül'ün de ayaklarına sıçradı. Kızını kucağına alıp, komşularının evine sığınan Rukiye Ay, ihbarla gelen sağlık görevlilerince ambulansla Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Ali Ay, cumhuriyet başsavcılığı ve eşinin avukatının itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Ay, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  


Savcılık tarafından iddianame hazırlandı. Sıcak suyun 'silah' olarak değerlendirilmesi istenilen iddianamede Ay'ın, eşini yaraladığı gerekçesiyle 1 yıldan 4,5 yıla kadar kızını yaraladığı için de 4 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması talep edildi. Ay'ın ayrıca eşini tehdit ettiği için 2 yıldan 5 yıla kadar da hapsi istendi. 

 

Tutuklu sanık Ali Ay'ın, 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. SEGBİS ile duruşmaya katılan Ay, tahliyesini talep etti. Duruşmada söz alan Ay'ın avukatı Volkan Kara ise "Rukiye Ay, boşanma davasında çocuğun velayetini alabilmek için böyle bir senaryo hazırlamıştır. Bu durumu çocuğun velayetini alabilmek için kullanmıştır" diye konuştu. 

 

Rukiye Ay'ın avukatı Elif Zehra Türkmen de "Şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz. Her şey delillerle ortadadır. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. Avukat Türkmen ayrıca Rukiye Ay'ın yeniden boşanma davası açtığını hatırlattı. Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. 

 

Ali Ay ilk ifadesinde, "Ben eşime hiç şiddet göstermedim. Olay günü salonda yatıyordum. Eşim odaya geldi. 'Kalk çocuğa bak' dedi. Kahvaltı için çay demlemişti, ben de kendime çay dolduruyordum. Bu sırada bana hakaretler etmeye başladı. Çay doldurduğum sırada elime vurup bana saldırdı. Çaydanlığı havaya kaldırınca kaynar su hem benim, hem eşimin üstüne döküldü. Ben kaynar suyu bilerek dökmedim. Kazara olmuş bir olay" demişti. 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Buket GİRGİN
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı