Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 18:30
 
Goldman Sachs'tan Bitcoin hamlesi
Goldman Sachs, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için ilk yatırım aracını müşterilerine sunmaya yakın olduğunu belirtti.
EKONOMİ Haberi
Goldman Sachs'tan Bitcoin hamlesi

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre; banka ikinci çeyrekte gelişen varlıklar sınıfında yatırım hizmetleri sunarken, Bitcoin ve diğer dijital varlıklarında içerisinde olduğu kapsamlı bir varlık spektrumunda da müşterilerine hizmet vermeyi planlıyor.

 

 

Goldman Sachs’ın özel varlık yönetimi bölümünde dijital varlıklar küresel genel müdürü olarak göreve getirilen Mary Rich’in terfi notunu gören CNBC, Goldman ve Morgan Stanley gibi bankaların müşterilerinin yakın zamanda yeni gelişmeye başlayan varlık sınıflarına erişimi olacağı anlamına geldiğini belirtti. 

 

Bitcoin, gün içerisinde 60 bin dolar sınırına doğru yaklaştıktan sonra gerileyerek dalgalı bir seyir izledi. Kripto para piyasalarında da genel bir düşüş hakim. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi de bugün yüzde 1,66 aşağıda.

 

Banka'nın teklif edeceği Bitcoin yatırım fonunun Morgan Stanley'in uygulamayı planladığı fona benzeyeciğini belirten Mary Rich, "7-24 işlem gören varlık sınıflarına yatırım yapma sistemine benzer bir sistem olacak" dedi.

Kaynak: Editör: Bey Khan
Yorumlar
Haber Yazılımı