Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 22:38
 
Kaderine Terk Edilen Esnaf..
- Haberi
Kaderine Terk Edilen Esnaf..

Hey gidi günler hey,bu marketler,servisler yokken esnafla pek samimiydiniz.Az mı kahrınızı çektik,maruzatınızı, ihtiyacınızı giderdik.Peşin ödemeyi rüyamızda bile görmedik,bunaldık bunaltmadık.Olduğu kadar dedik helalleştik.
   Dükkana girdiğinizde saygıyla samimiyetle karşılandınız.Kah aşımıza ortak ettik,hiç bir zaman çaysız,kahvesiz muhabbetsiz göndermedik.Müşteri veli nimettir dedik.
   Peki siz ne yaptınız bu zor zamanlarda,biz esnafları kaderine terk ettiniz.
   Mahalle bakkalından alacağınız ürün markete göre belki üç beş kuruş fazladır ama sizleri gramlarla oynayıp aldatmazlar, poşetleri ücretsiz yüzleri güleçtir,ne istediğinizle ilgilenirler.Paranız yetmezse sonra getir derler.Ay başında öderim diyebilirsiniz rahatlıkla.Ya marketler,kuruşunuz eksik olsa oradan çıkamazsınız.
   Mahalledeki tuhafiye'ye girsen indirim kazığı yemezsin.Harbi harbi indirimde yaparlar,hatta sonra öderim diyebilirsiniz.
  Arabanı servise bıraksan, ödeme yapmadan aracı alamazsın.Tamirci diye tabir ettiğiniz esnaf sizi bir şekilde idare eder.
    Esnaf kepenkleri indirirse inanın çok şey kaybedersiniz.
    Alternatifsiz kalan büyükler(marketler,servisler,AVM, mağaza)tekelleşir sizlere ne dayatırsa kabullenmek zorunda kalırsınız.
   Üç kuruşluk hizmeti, kurumsal kimlik adı altında,marka adı altında sizlere misli misli fazlasına kakalarlarda itiraz bile edemezsiniz.
  Aracınızın bir civatası değişse yetecektir,ama servis söz konusu aksamı komple değiştirmek isteyecektir gibi gibi.
   Rızkı veren Allah bizede bir yol açacaktır elbette.
  Esnaf biterse,samimiyet biter, yardımlaşma biter,Biz bitersek sizde zarar görürsünüz.Böyle biline..


Medyavatan Gaziantep İl Temsilcisi

İbrahim Yağcıoğlu 

Kaynak: Editör: Recep TAŞTAN
Yorumlar
Haber Yazılımı