Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 17:19
 
Masum Bakışın Sistemsel Yürütülüşü
KÖŞE YAZILARI Haberi
Masum Bakışın Sistemsel Yürütülüşü

Gün ağrımıştı ve gecenin karanlığından çıkan şehir kendini ışıklar altına teslim etmişti.

Görünüş odaklı bir bakış açısı ve bir de görünmeyeni içine alan bir düşünce tarzı.

Çokça söylenen bir durum hepinizin neşesini yerine getirecek olan mutlu sözler ve gün ağırınca ortaya çıkan insanların birbirine merhaba deyip güzel sözler sarf etmesi.

Karanlık artık ışık olmuştur ve sözlerde artık birer mutluluğa dönmüştür.

Söylenecek sözlerin içinde insanlar arası iletişim için gereli kural kalıbı sadece insanı motive edici ve onu güne hazırlık derecesinde tatminkâr olmalı.

İnsanlar mutlu bir söz duyduklarında ve onları motive edecek bir güce sahip olduklarında ancak kendilerini de motive edebilirler.

Bu onların anlayış ve güne bakış açısında beyin ile ona hüküm verecek sinyali vücudun tüm genlerine olumlu yayar.

Sinir ve stresse gerek kalmadan motive edici her türlü angajman insanı taşınabilir bir konuma sokar.

İnsanın kendi kendini taşıma örneği gibi.

Evet gün ağırdı ve şehrin ışıkları enerji tüketiminden doğanın enerji gücünün dünyayı aydınlatmasına geçti ve insanlar bu sefer enerjilerini güce çevirip motivasyonu çalışmaya ve iş gücüne verdi bunun sonucunda oluşan derin bir bulgu düzeni yine günün ilerleyişine büyük bir katkı sağlıyor.

Buradaki anlatımın yine bir oluşuma insan sektörünün katkısı ve dış etkenler ile onlar arasındaki bağı anlatma.

Bu bağ Masum bakış altında şu şekilde değerlendirilebilir.

Temizlik örneği insan ev çevre doğa ve tüm değerler işte bu olunca masum bir saflık anlamına geliyor.

Enerjimizi üretim anlamında kendimizi de daha fazla motive edecek fonksiyonel bir değerler üzerine oturtursak işte o zaman hem insan ruhu hem de insanın saf bir masum bakış duygusu ile hayata tutulması daha da çok kolaylaşır.

Bütün bunların psikoloji ile aynı yönde ilerleyişi de şehrin ışıklarını gerçek görünüm arasına sokar.

Bulunduğunuz yer neresi olursa olsun karanlıkta gözükmeyecek kirlilikler muhakkak vardır. Ve ışık bir motive ise günün ağarması kirliliği yok edebilir ya da sizin bakış açınız burada denklemler gibi uzanan bir doğrultu.

Hepsinin altında şu sebep yatmakta aldım bıraktım ve teslim ediyorum neticesince oluşumu geriye bırakacaklara temiz olarak teslim etmek.

Bana verilen emaneti gece ya da gündüz ayrımı yapmadan yine o emanete sahip çıkarak aynı derece ve masum bir saflık ile geleceğe emanet etmek.

Her bir bireyin bu dünyada gece gündüz sevgisi işinin gereği birer yaşam biçimi vardır.

Bu yaşam biçimleri insanı bu dünyada ayakta tutan en büyük unsurdur.

Günümüz insanı ise yaşadığımız bu devirde 2021 de bir farkındalık ile hayata tutunmaya devam ediyor bu tüm gece ve gündüzü tüm gecenin şehir ışıkları ile karanlığını gündüzün iş kapasitesi ile doğanın da işlevsel niteliğini değişmiş şartlar altında gerçekleşen durumda icra ediyor.

Bütün bilinenler neredeyse yeniden başlayıp geçmişin alışkanlıklarını yok derecede kalıcı özellikleri de yok edip sil yeni baştan diyor.

Uyum sağlamak işte: Buna uyum sağlamak çok güç ya da çok zor tercih meselesi.

İnsan kendisini çevresel tüm faktörleri de içine alacak olursak alışkanlık anlamında bir bağışıklığa sahip. Bu onun kendine ve bulunduğu mekâna ortama çevreye ait tüm algısal değerleri kabullenme olgusunu ortaya çıkaracak bir bağışıklık.

İnsan kendinden vaz geçmez bunu da direnme anlamında gerçekleştirir.

Doğuştan ona verilen ve onun yaşamına dair olguları içine alan bir yerleşim onlarca yıl sonra bozulmaya giderse yerine kurulacak olan bir farklı sisteme alışması çok zor olacaktır.

Bu tüm bireyler için geçerlidir.

Şimdi hayatın masum bir bakış altında belki de farklı bir sürece doğru ilerliyor.

Bunun tam olarak da anlatılması çok zor.

Bir dalın kırılması ve onun yerine konacak aynı daldan bir bütün sağlanacak olması mı yoksa yeniden büyüyecek bir filizin onun yerine büyüyecek olması mı?

Kişinin toplumlara uyum sağlaması

Kişinin yeni oluşuma uyum sağlaması.

Hala görünen o ki gece ve gündüz farkı insanın motive edilmesi ve bunu sonucunda da bir masum bakış kadar onun rencide edilmemesi.

Kişilik mekanizması diye bir analiz sistemi vardır bu sistem farklı gruptan birçok insanın bir arada yaşamını kontrol edecek bir şekilde organize edilmiş bir arada tutucu gözlemci odaklar altında onları izleme ve onların uyum sağlama derecelerine göre hayata yansıma biçimlerine değer verme mekanizması.

Burada her bireyin nasıl yaşama tutulduğu gözlenir neler yapabileceği farklı karakterlerin bir arada yaşamsal özelliklerini nasıl üstün hale getirdikleri denetlenir.

Bu onların kalıtsal özelliklerini de araştırarak onların geleceğe dair bir korkularının olup olmadığının da en büyük kanıtı olacaktır.

Sonuçta bunun yeni nesilleri bir arada masum bir bakış altında tutacak sistemi güncellemesi olarak da değerlendirilebilir.

Tavsiyem bu mekanizmanın içine yüzlerce unsur katılarak bunu geniş bir ağa yaymak.

Buradaki analiz sistemi bireyin farkındalıklarını diğer bireyin farkındalıkları ile birleştirip onları bir arada güçlü bir şekilde yaşatmak.

 

 

Yaşam yaşamak ve yaşatmak

Üçünün de bir ortak faydası ve dayanağı kaynak akışı

Kaynak akışı olduğu sürece yaşama değeri daima pozitif olarak devam edecektir.

 

Kişilik anlamında da oluşacak yüksek teknolojik akım bunun en önemli unsurunu teşkil etmekte

İşte ışık sadece ışık burada aydınlık anlamına gelmiyor buradaki aydınlık anlamı geleceği doğru ellere teslim edersek sistemsel biyonik yapay zekanın gelişimine doğru adım atmış oluruz.

Gecenin karanlığını da simülasyon özelliğini ortaya koyan titreşim sistemi açılımı daha iyi yapacaktır.

Teknolojinin dediğim gibi bundan önceki bildirimlerimde iyinin elinde oluşu yarar sağlar kötünün elinde oluşu ise düzen bozucu olarak değerlendirilecektir.

Birçok mekanizma deneyleri yaparak ilerleyişi daha da üstün hale getirebiliriz bunu üstün kılmak bize yine insanların yararına inşa edilecek geleceği nerde olursa olsun ilerleyişin doğru orantıda olacağını gösterir.

Temas etmenin bir değişik yolu da bir dokunuşla bütün dünyayı avucunuzun altında hissetmenizi sağlamak yakında görüşmek üzere.

Saygılarımla

 

 

Kaynak: Editör: Aybüke TAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı