Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 08:56
 
Mazimizi Unutmayacağız
KÖŞE YAZILARI Haberi
Mazimizi Unutmayacağız

 

Maziler bir milletin devlet olabilme yolunda rehberidir. İradenin düşüş zamanları milletlerin yok olma zamanlardır. Nurettin Topçu' nun ifadesi ile böyle devirler de yeryüzü zulüm ve yalanla dolar. Halkı kandırmak için kürsülerden gösterişli nutuklar yükselir. Zulmün davası, hakkın davası olur. Başlar ayak ayaklar baş olur...
İnsanoğlunun nasıl bir kaderi var ise milletlerinde ezelden belirlenmiş bir kaderi vardır. Nasıl insan kaderinden kaçamaz ise  milletler için de  durum aynıdır. Milletlerin kaderi yaşadığı coğrafyadır. TÜRK MİLLETİNİN KADERİ ise içinde bulunduğu coğrafya da var olma, mazluma umut olma, ebed müddet çizgisinde kızıl elmayı görme arzusudur. 
Haçlı birlikleri ve yerli işbirlikçileri milletimizin mazi ile köprüsünü yıkmak için   çabalıyorlar. Bu durum sadece bu günler için geçerli değildir. Dün olduğu gibi bu günde yarında bu hasmane tutumdan vazgeçmeyeceklerdir. Düşmanın amacı belli de ya içimize zerk edilen iş birlikçilerin derdi ne?

Bir yanda millet devlet birlikteliği ile Büyük Türkiye diyenler. Diğer taraf ta bin yıldır bizimle olanları bizden koparma derdinde olan içimizde ki HAİN işbirlikçiler... TÜRK milleti kaderi gereği çok hain gördü kader ya hepsini de gömmesini vakti zamanı gelince çok iyi bildi.

Bu topraklar da hayatta kalmak ekmek gibi su gibi önemlidir. Ancak ayakta kalmak için nasıl yaşamamız gerektiği ondan daha önemlidir. Bir defa ölüm olduğuna göre o da neden yiğitçe vatan uğruna olmasın...

Mazimizden bize kalan miras ve kader fetih duygusudur. TÜRK milletinden başka hiç bir millet bu kader üzerine tayin edilmemiştir. Ecdat fetih ettiği yerleri sadece belde olarak fetih yapmamıştır. Orada yaşayan halkı kalben ve ruhen tüm benliği ile fetih etmesini bilmiştir. TÜRK olmayanların kaderi ise işgal, kan  göz yaşı ve zulüm olmuştur. 
Mazimizden kader olarak tayin edilen bir diğer olgu ise Türk milleti hangi şartta olursa olsun tutsak edilemez. Edilmesi dahi düşünülemez... Sözlerime kavgamızın Şehit komutanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun şu sözleri ile son verirken sizleri Rabbime emanet ediyorum. 

Ben Türk'üm Türk esir olmaz
Ben Türk'üm Türk bayraksız olmaz
Ben Türk'üm Türk devletsiz olmaz
Ben Türk'üm Türk ezansız olmaz
Ben Türk'üm Türk hürriyetsiz olmaz...

Kaynak: Editör: Hatice TOPÇU
Yorumlar
Haber Yazılımı