Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 20:09
 
‘Yapımına 76 milyon lira harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı'na 18 ayda uçak inmedi’
- Haberi
‘Yapımına 76 milyon lira harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı'na 18 ayda uçak inmedi’

Yapımı için 76 milyon 521 bin lira harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı’na, hizmete açıldığı 18 aydan bu yana tek bir uçağın dahi inmediği ortaya çıktı.

2016'da nüfusu 1 milyon 187 bin olan Balıkesir'e bir havalimanı yapma kararı alındı. Yolcu sayısı 1 milyon hedeflenen ve proje tutarı 30 milyon lira olarak belirlenen havalimanı için 2019 sonuna kadar yapılan harcama proje bedelinin iki katını aşarak 76 milyon 521 bin liraya ulaştı.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, teknik uzmanından güvenliğe kadar havalimanında çalışacak 99 kişilik personel ekibi oluşturuldu. 

Yeni havalimanı, 10 Şubat 2020'de resmen hizmete açıldı. Ancak, ne açıldığı gün ne de sonraki günlerde havalimanına bir tek uçak iniş yapmadı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Balıkesir'e niçin uçak gelmediğini sordu. 

Bakan, Koronavirüs nedeniyle yolcuda azalma olduğundan Balıkesir'e sefer yapılamadığı yanıtını verdi. CHP'li Şahin, “Hemşerilerimiz havalimanının derhal tam kapasite hizmete girmesini bekliyor. Yapılan 76 milyonluk yatırımın boşa gitmesine izin veremeyiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı