DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 357325-0,74%
Isparta
25°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HASTALIKLARI SAHİPLENMEYİN…..

HASTALIKLARI SAHİPLENMEYİN…..

ABONE OL
17 Mayıs 2022 09:32
HASTALIKLARI SAHİPLENMEYİN…..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Zor yaşam koşulları, ekonomik güçlükler, iletişimsizlik, duygularımızı ifade etmekte çektiğimiz zorluklar bir çok hastalığa davetiye çıkaran etkenlerdir. Etrafımızda o kadar çok hasta insan var ki ve maalesef bir çoğu hastalık döngüsünün içine girmiş durumda. Bir yeri tedavi  ederken, diğer tarafında başka bir problem çıkıyor. Aslında bedenimizin de bir dili var. Bazen bedenimizin sesini dinlesek onunla konuşsak neye ihtiyacı olduğunu sorsak, bedenimize bu kadar yükü bindirmesek daha sağlıklı olacak.

Çoğu kişi hastalıklarını o kadar çok sahipleniyor ki.. rahatsızlığından bahsederken benim romatizmam, benim migrenim, benim, benim ,benim  diye söz ediyor.

Benim diye dile getirmek bile hastalığı sahiplenmemize yol açıyor. Beynimize ve bilinç altımıza bu benim hastalığım diye komut veriyoruz ve bu hastalıklar bizimle özdeşleşiyor. Benim demek yerine bende bu rahatsızlık var ama tedavi oluyorum geçecek demek, bilinçaltında hastalığı reddetmektir. Lütfen hastalıklarınızı sahiplenmeyin. Bırakın o hastalıklar sizin olmasın. Kurduğunuz cümle bile şifayı hızlandırır yada geciktirebilir.

Özellikle değinmek istediğim bir konu daha var. Hastalıkların bize kazanımları vardır. Şimdi diyeceksiniz ki hastalık bu… neler çektiğimi biliyor musun…

İşte tam burada işler değişiyor. Örneğin kocası ve çocukları tarafından ilgi görmeyen bir kadın düşünün sevgi ve ilgi eksikliğinin içinde savrulup duruyor. Ama ne zaman ki, bu kişi hasta oluyor kocası doktora götürüyor, Çocukları ziyaret ediyor onunla ilgileniyor. İşte bu hastalığın kazanımlarıdır. Kişi bütün ilgi ve sevgiyi hasta olunca gördüğü için hastalığa öyle bir tutunuyor ki… iyileşmeyi bilinç altı reddediyor. Ya da hasta olduğumuzda işe gitmedik veya bugün evi temizlemedik ve hiç kimse bize bunu neden yapmadın demiyor çünkü hastayız. işte bu ufak tefek şeyler bile hastalıkta yaşadığımız kazanımlardır. Şimdi hepimiz kendimize hastalığımız ile ilgili kazanımlarımız var mı, bunu soralım. Cevabı bulduğumuzda bile bir farkındalık yaşamış ve hastalığa tutunmamamız gerektiğini göreceğiz.

Bilincimize ben hastayım komutu vermek yerine, evet şu an bu rahatsızlık ile mücadele ediyorum ama geçecek komutunu verin. Hastalıklara değil, hayata sımsıkı sarılın.

Şifa önce ALLAH tan sonrada kendi düşüncelerimizden gelir. Bol şifalı mutlu ve umutlu bir ömür diliyorum

Saygılar  BRC

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP