DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 323508-0,43%
Isparta
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

Hesaba Çekilecek Olduğumuzu Unutmayın
5121 okunma

Hesaba Çekilecek Olduğumuzu Unutmayın

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:47
Hesaba Çekilecek Olduğumuzu Unutmayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Geçmişimizle övünerek eskiden ecdadımız şöyle iyi işler yapmıştılar, böyle adaletliydiler, çok hakkaniyetliydiler demek yerine biz nasıl daha adaletli oluruz, nasıl daha hakkaniyetli oluruz mücadelesini vermemiz gerekmez mi?

Geçmişte ecdadımızın yaptığı iyi işlerle övünmek yerine yaşayanlarımızın yaptığı iyi işlerle, güzel işlerle övünmek millet olarak hakkımız değil mi? Tabiki ecdadımızın geçmişte yaptığı adaletli ve hakkaniyetli işlerle övünüp gurur duymak hakkımızdır. Lâkin günümüz dünyasında anı yaşarken yaşayanlarımızla niye övünemiyoruz, niye gurur duyamıyoruz diye kendimizi sorgulamamız gerekmez mi?

Yoksa yaşayanlarımızın övünübileceğimiz, gurur duyabileceğimiz iyi işlerimi yok. Peki niye bu hâldeyiz

Ölülerinin büyüklüğü ile övünen bu aziz millet dirileriyle nezaman övünebilecek. Harama bile hille katan günümüz dirilerini hak ve hakikatin etrafında toplanmaya davet ediyorum. Eğer yükseleceksek, adaleti tesis edeceksek, hakkaniyetli olacaksak başka bir yol yoktur.

Camiyi yık adaleti yıkma diyen bir dinin mensupları olarak harama, yalana, talana, ranta, adam kayırmaya ve liyakat gaspına bizi iten sebepler nedir?

Makam, mevki, koltuk, şan, şöhret, para ve gözünü doyuramadığımız hırsımız mı bizim ahlâki çöküntümüze ve yozlaşmamıza sebep olan.

Sahi, yarına çıkmaya garantimizin olmadığı şu fani dünya için, bize daha güzel daha mutlu ve sonsuz bir hayat vadeden yüce Rabbimizin emir ve yasaklarına uymayarak kazanabileceğimiz bir davanın varlığına ve birliğine hakikatlerden kaçarak, yok sayarak, ölü taklidi yaparak veya görmezden gelerek ulaşabileceğimizi mi zannediyoruz.

Kesinlikle ne öyle bir dava var nede öyle bir dava yolu. Yalanla, talanla, haramla, mal mülk hırsıyla, iftira ve din istismarcılığı ile ne kazanılmış bir dava var, nede bundan sonra kazanılacak bir dava var.

Yüce Rabbimizin ve Peygamberimizin rızasını kazanmak adına ecdadımızın yaptığı gibi adaletle, dürüstlükle, iyi ve güzel ahlakla yaptığımız olumlu icraatlarla tarih sayfalarında gelecekte bizler de anılmak istiyorsak hal ve hareketlerimizi tekrar gözden geçirmek, silkinmek ve toparlanmak zorunda olduğumuz kanaatindeyim.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen güllerin efendisine komşu olmak istiyorsak, darmadağın olduğumuz şu fani dünya hayatında bari ecdadımızın güzel hatrına ayağa kalkma, bir ve beraber olma, birbirinin hakkına ve hukukuna rıza gösterme vakti geldi ve de geçiyor diyorum.

Değerli dostlar, dava adı altında hak ve hakikat yolunda olduğunu söyleyip harama, ranta, yalana, talana, dolana, makama ve üç beş maaşa ruhunu teslim etmiş, kendilerini vazgeçilmez dava adamları zanneden davasızlara tavsiyemiz şu olsun.

Hesaba çekilecek olduğumuzu unutmayın. Garip gurebanın rızkına çökerek kendi çoluk çocuğunuzun geleceğini şuan yaşadığımız beşerî alemde garanti altına almış olduğunuzu düşünebilirsiniz, lâkin hesap günü hiç sizin düşündüğünüz gibi olmayacak. Çok çetin geçecek çok.

Ben, yol yakınken tövbe edin derim. Milletin olanı millete bırakın. Hakkınıza razı gelin. Hem haramın üstüne bina da olmaz.

Selam ve dua ile…

Mehmet Yılmaz İmamoğlu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP