DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3509461,53%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HEY! SEN, KADIN.

HEY! SEN, KADIN.

ABONE OL
29 Ocak 2022 14:48
HEY! SEN, KADIN.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Daha dünyaya gözlerini açarken, cennet müjdesisin. Sana, Allah’ın emaneti, hasenesi nazarıyla bakıp koruyan, güzel ahlâkla yetiştiren, şefkatle, sevgiyle yetiştiren babaya, seni nefes aldığı sürece sahip çıkan koruyan abiye, evlendiğinde sana dünyanın en büyük saadeti, bereketim, kederim değil kaderim diyen, sabreden, sadakatle seven sayan gönlünüzü incitmeyen, tavırları ile sizi isyana sürüklemeyen kocanın, size asi olmayan evladın velhasıl kelam çevrenizdeki tüm erkeklerin cennet kapısısınız.

 

    Allah’ın Rahim esması ile yani doğurganlık üzerine yaratılmış en değerli, en güçlü varlıksın.

 

Kimsenin seni değerli ya da değersiz bulmasının pek bir ehemmiyeti yok. Birinin varlığı ya da yokluğu, verdiği vermediği sevgi, saygı senin değerini belirlemez karşısında ki, kişinin öz güveni, karakteri, ahlakı imanı, zaafları ve zayıflıkları ile ilgilidir, senin değerini belirlemez. Sen, yaratılış amacına hizmet ettiğin sürece, öz değerinin farkında olup kendini geliştirip büyüttüğün, kendini sevip, saydığın, ürettiğin sürece kimse seni değersizleştiremez. Bir mücevher olmakta, paslı bir teneke olmakta senin elinde.

 

    Anaç olmak, sevgi vermek senin hamurun da var. Bu demek değildir ki, ölçüsüz sev, fedakâr ol. Hayır, almadan vermek sana mahsus değil, sevgide, saygıda, maddi manevi ne olursa olsun alma verme dengesini korumalısın. Biraz garipsedin değil mi?

 

Bize, aileni, eşini, dostunu, evladını koşulsuz sevmemiz gerektiği öğretildi.

 

Hataları, yanlışları, yalanları, ihanetleri, ahlaksızlıklarını kabullenip kan kusup kızılcık şerbeti içmek dayatıldı. Yok öyle bir dünya dünya yerle yeksan oldu. Artık Yusuf’larına gömleği önden bile yırtık değil zira gönüllü çıkarıyorlar. İbrahim’ler ateşe iman ile değil, zevk için atlıyor, İsmail”lerin teslimiyeti nefsine, Osman’lar hayasız, Bekir’ler dost değil, Ömer’ler adaletsiz, Ali’ler korkak cahil. Kendini kendin korumalısın, aklınla, yüreğinle, bilginle, sevginle şefkatinle, iffetli duruşunla kendinden ödün vermeden. Bu devirde, erkeğin kendine faydası yok, ondan beklentiye girme önce Allah’a sonra kendine güven. Kimseye ziyan ettirme kendini.

 

Nefsinle sevdiğin seni Allah’a yaklaştırıyorsa koşulsuz sev teslim ol. Uzaklaştırıyorsa toz ol. Sevilmek değer görmek için kimseye ödün verme, ailesinin terbiye edemediğini sen terbiye edemezsin, hele bir evleneyim düzeltirim zan etme. Sen başkasının doğurduğu birine anne olmaya çalışma yani sen eşinin, sevgilinin annesi değilsin hata yaparsa ikaz et düzelirse affet, yanlış yaparsa Allah affetsin de sal gitsin.

 

   Duruşun dik olsun, inadın değil. Kadınsın, yokluğa sabredersin sabretmelisin, ailesi için çabalayan çalışan eşine destek ol, merhamet et birini bin etmenin yollarını ara, malınızda sevginizde israf etme, yokluk darlık seni acilleştirmesin üzerine düşeni yap. Sen kadınsın güçlüsün.

 

Birde;

Sana kimse söylemedi demi, “anne olursan, kadınlıktan kovulursun “diye.

Acemice, panikle anne olmayı öğrenirken haliyle salarsın kendini düzen öncelik değişir. Kısaca bakımsız, uykusuz, gergin olursun. Bedenin değişmiştir. Beyimizin libidosu tavan yapmış sinsice arayışa başlamıştır. Bunun için çok çaba sarf etmesine gerek yoktur. Sosyal mecra, bir kaç afili cümle, şiir, biraz mağduriyet edebiyatı yeterli, öyle ya bir yığın yalnız kozmetik harikası dişi vardır, tek yapması gereken yem atmaktır. Allah için hepsinde sosyal medya Müslümanıdır. Sen kendinden ödün verirsin evin, erin, çocuklar için bir toka bile almazsın, alamazsın. Maalesef bu zaman da bakım, kapitalist sistemin dayatması pahalı kozmetik ürünleri ile bağdaşlaşmış durumda bunun için diyebileceğim bir şey yok. Kişiliğinin bir değeri olmadığı için dişiliğin de kaybeder. Aldatılırsın. Hak etmediğin için isyan edersin adın huysuz, geçimsiz, dırdırcı olur. Erkek! Masumdur, çalışıp sizi besliyor ama yüreğinizi tüketiyor, ruhunuzu aç bırakıyor. Erkek herzeyi kendine hak görüyor ve lütfedip akşamları evine geliyor yetinmelisin. Anne oldun ya, sadece evin hanımı çocukların annesi olur kadınlıktan kovulursun. Kabullenme, bunu sakın yapma kendine Allah büyüktür..

 

  Demem o ki, sen kadınsın gücünün farkında ol. Bu erkekleri yetiştiren bizleriz. Oğlunu yetiştirirken kadının değerini, kendi değerini belirliyorsun vesselam.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP