DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3527822,73%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HİÇ

HİÇ

ABONE OL
29 Ocak 2022 14:49
HİÇ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Pimi çekilmiş bomba gibiyiz. Endişeye mahal yok efendim, siyaset, gündem, döviz, pandemi vs. bahsetmeyeceğim.

 

Orta yaş ve üzeri olanlar, ya Hu!  Bu yaşa geldim, onca şey yaşadım geçirdim. Ama bu günlerde bana bir şeyler oluyor, çözemiyorum. Bir doludizgin, bir dingin. Bazen, coşkulu, heyecanlı bazen durgun monoton, bıkkın, yılgın, bitik. An geliyor, ümitler yeşeriyor, an geliyor, ümitler bitiyor. Tükenmişlik… Atıyor tepenin tası, ne varsa bırak geride bas git. La havle… çekip otur oturduğun yerde! Nereye? Öfkelisin ve haklı! Sebepler var. İyi de bu öfkeyi kime, nereye boşaltacaksın. Yakınında kim varsa kırıp döküp yakıp yıkacaksın. İnsanları şartları suçlasan da için için biliyorsun ki öfken kendine. “Delikanlıysan “hadi kendi ağzını burnunu kır. Hırsların atağa kalktı, mücadele etmek istemiyor, kendine de engel olamıyorsun. İnişli-çıkışlı depresif bir hâl. Hayatının dönüm noktasına hoş geldin. Kimine göre depresyon, kimine göre orta yaş krizi. Bana göre ya ”Olgunlaşma” ya ”Armutlaşma” çizgisi. Yani tazelenmek, arınmak, saflaşmak ya da değişime inatlaşıp çirkefleşip çürümek.

 

Yeniden başlamak için, ölmeden ölüp dirilmeye hazır mısın? Sanmıyorum… Çünkü daha aklında, yüreğinde yaşattıklarını öldüremedin. Öyle sıkı sıkıya yapıştın ki canın yanıyor ama bırakamıyorsun senin olduğunu sandığın şeyleri. Unutamıyorsun, yaptığın, yaşadığın haksızlıkları, kaçırdığın fırsatları, karasızlıklarını, yaptıklarını yapamadıklarını, yüreğinde yara ya da iz bırakanları.

 

Yüzleşip helalleşemiyorsun… Bırak kişileri, kendinle yüzleşip helalleşemedin affedemedin kendini dolayısıyla kimseyi. Kendine dürüst olup, tüm hayatınla yüzleşip, olanla olmayanla, varınla yoğunla helalleşip iyi kötü, maddi manevi tüm hâl’ini öldürüp nötrleştiğinde, bir çocuk saflığında ilk nefesini nefsini iyileştirip ciğerlerine çekeceksin.

 

Demesi kolay 🙂 yapması zor. İnsanın kendisi ile hesaplaşması, başkasıyla hesaplaşmasından zordur.

 

Öfkenle savaşma, yutma hırslarını iyi şeyler yapmaya yönelt, tanımadığın insanların dertleri ile ilgilen. Hiç bir şey yapamıyorsan bir çiçeğe, kediye su ver. Durduk yere sana terslenene kızma, kim bilir onunda içinde ne yangınlar vardır, hoş gör. Çevreni değil, içini genişlet. Kimse seni anlamıyor hatta kendin bile. Akıldan firar et, eğil yüreğine fısılda, ilki “O” yüreğinin sahibi seni senden iyi anlıyor. Kendini de başkasını da manipüle etme, olmuyorsa zorlama başka bir yöntem dene başarısız olmaktan korkma. Korkularını başkalarına yüklemek yerine cesur ol kabullen. Korkarsan, herkes sana yürür, sinmeyecek kızmayacaksın. Bir çocuk saflığında, bir koruyan kollayanın var “O”’na güveneceksin her konuda. Cesur olacak yüreğinin, aklının Hakk’ını vereceksin da yetmez, HİÇ olup, yoktan var olacaksın.(yoktan var edene sonsuz hamdolsun)

 

Demem o ki; ya “Hiç “olup olgunlaşacaksın, ya “hep “olmak için ısrar edip armutlaşacaksın ves’selam.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP