DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 586660-0,12%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HORMONLU SİYASET ve GDO’SU BOZUK AYDINLAR!..
94 okunma

HORMONLU SİYASET ve GDO’SU BOZUK AYDINLAR!..

ABONE OL
1 Ekim 2021 20:16
HORMONLU SİYASET ve GDO’SU BOZUK AYDINLAR!..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir işletmede “mal ve insan kaynakları” diye bir kavramı çok sıkça duyarız.. Devlet Kurumunun “bir işletme” mantığı ile değerlendirmesi, bugün içine düşülen kaos ve bilgisizliğin sebebidir… “Piyasa” dediğimiz ticari harekete baktığımız da, “organik” şeklinde ifade edilen mal kaynağı alabildiğine azalıp, küçülürken, “çakma, hormonlu” mal piyasayı işgal etmiş durumda..

Bu durum da sosyal hayatımızın her alanına “negatif” olarak yansımakta… Güneş ısısı ve ışığı yerine “sera ısısı ve ışınlaması” ile kandırılan domates, hıyar tohumlarından yetişen fidanlardan elde edilen mamul şekli olarak muntazam görünmesine rağmen sadece yapay bir ihtiyaç gidermekten öte gidememiş, domates ve hıyarın insan bedenine vermesi gereken vitamini verememesi bir yana, kısa ve uzun vadede azımsanmayacak zararları olmuş, olmaktadır…

Bu bağlamda “İnsan kaynağı” çok mu farklı… Hayır hiç de farklı değildir… İnsan ilişkilerini düzenleyenler istisnasız her alanda, sektörde “Serada yetiştirilen hıyarlar” gibi “laboratuvar mamulüdür” ve sağcısı, solcusu, ortacısı, kıyıcısı birbirinden farksızdır… Dolayısı ile de yaptıkları hiç bir icraatın bu milletin “maddi ve manevi organik yapısına” pozitif bir manada katkısı yoktur…

İmalatçıları tarafından, laboratuvarda programlandığı şekilde hareket ediyorlar.. Dolayısı ile insani ilişkilerinin zaman aşımı ile değişmesine uyum sağlayamadığı noktada da etkin oldukları müddetçe her şey dahada kötüye gitmektedir…

Kültürel farklılıkların varlığını savunan “laboratuvar aydınları” fikir beyan ederken, geçmiş ve bugünkü real gerçeklerden hareketle istikbal hesabı yapmak kaabiliyet ve kapasitesinden mahrum bir halde belleklerine yüklenenleri tekrarlamaktan öte yaptıkları bir şey yok..

Ezber bozmak denilen kavram da bu nedenle hayat bulmuştur zaten.. Fikir talep edilmek üzere soru sorulan “akil adamları, genleri ile oynanmış çakma sera aydınları” soruya cevap vermek yerine, “tamam oraya geleceğim demesine rağmen, program boyunca her nedense o soruya gelemez, ezberinde ne varsa yada o mülakatta ne konuşmaya programlanmışsa onun haricinde bir şey konuşmaz konuşamaz… Moderatör fazla zorlayıp ezber bozma yoluna gidince de (ki bu çok nadiren olur) ses tonları değişir, ne seviye ne ahlak ve nezaket ölçüsü kalmadığı, çözüm aranan problem çözülmediği gibi problem başka boyutlara parçalanarak, Nasrettin Hoca’nın doğuran tenceresine döner!..

İşte böyle bir “HORMONLU” tartışma ortamında “Reklam arası” olsun babında, “laboratuvar siyasetçileri ve aydınlarının” hoşuna gitmese de, biz de doğaçlama yaptık… Ve biliyoruz taşlar her zaman olduğu gibi, doldurması gereken “kovuğu” mutlaka dolduracak..

Şimdi reklam arası..
Yaşasın Demokratik Başkanlık Sistemi!..

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.