DOLAR 16,6913 0.3%
EURO 17,5399 0.76%
ALTIN 970,76-0,21
BITCOIN 316414-5,82%
Isparta
21°

AZ BULUTLU

03:28

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

İDEALARDAN REALİTELERE DOĞRU
1921 okunma

İDEALARDAN REALİTELERE DOĞRU

ABONE OL
29 Ocak 2022 14:41
İDEALARDAN REALİTELERE DOĞRU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kandil bugün!!!

Regaip kandili; Allah- u Teala dan istemek, arzulamak meyletmek manasına gelen Arapça kelimeden türemiş Regaip Kandilinde kalplerimiz de barındırdığımız hayra muhtaç tüm samimi dualarımızı arzularımızı isteklerimizi Allah’u Teala öncelikle kabul buyursun.

Bu duaya toplum olarak o kadar muhtacız ki!!!
İnsanların artık en temel haklarını dahi kullanmaktan imtina ettiği, korktuğu ,sindiği, değerlerimizin yerle bir edildiği, önemsizleştirildiği, insanların dindar kisvesi altında dincilik yaparak ,dini kullanarak insanları dinden uzaklaştırdığı ,her yerde adaletsizliğin, inayetin ,kibrin kol gezdiği bir garip zamandayız zira…

Bu samimi dualardır belki bizleri kurtaracak olan…

Toplumsal dejenerasyon önü alınamaz bir halde iken, topluma örnek olması gereken kişiler bunu dert edinmek şöyle dursun hala kendilerince ulaşmak istedikleri hedeflerine gidecek her yolu mubah gösterme derdindeyken, İnsanların bir kısmı gerçekleri söylemeyi geç görmeyi dahi reddederken, bir kısmı tamda bu gerçeklerin içerisinde yaşam mücadelesi vermekle meşgulken muhtacız bu dualara…

Bir çelişkidir gitmekte hayat…

Platonun “idealar alemindeyiz “sanki ,her şey görüntü her şey hayal ürünü…
Mağaradan çıkarak gerçeklerle karşılaşıp bizi uyaranları da kovuyoruz yanımızdan, ya da korkuyoruz onlardan ya hain ilan ediyoruz onları veya hiçbir şey bulamadıysak da devlet düşmanı ilan ediveriyor ve ötekileştirip kurtuluyoruz derhal!!!

Böylece uyanıklık yapmış, koyun sürüsü içerisinden ayrılmamış ,sivrilmemiş ,duruma uyum sağlamış Akıllı!!! kimseler olarak görüyoruz kendimizi!!!
Bir “Biz Gibiler” var birde “Öteki”ler artık!!!

Sonra Cuma günleri “Cuma Namazını” eda ediyor ,kandil mesajlarını asla es geçmiyoruz ama Kuranın “düşünmez misiniz “”akletmez misiniz” yada “ey iman edenler inandığınız gibi dosdoğru olunuz “ayetlerini de duymazdan görmezden geliyoruz !!!
Neden mi ?

Çünkü biz bize sunulan gösterilen idealar aleminde rahatız ne gerek var bu rahatı bozmaya?
İnanmamız gereken şeyler zaten gerek medya gerekse particilik yapması aslında yasak olan “Devletin Görevlileri” tarafından bizlere deklare ediliyor biz bundan gayrısına neden ihtiyaç hissedip de oyunu bozuyoruz ki ???

Mağara sıcak ,mağara rahat, mağara üç maymunu oynayanlarla doluyken sürüden ayrılıp kurtla savaşmaya ne hacet ?

Bugün kandil evet kandilin ruhuna varanlardan olabildiğimiz sürece !!!Kendimize gelip Kuranı Kerimde geçen her ayetin muhatabı olduğumuzu anladığımız sürece mühim bir gün yani !!!

Üç Aylar dediğimiz mübarek günlerin içerisindeyiz çünkü ; manen kirlettiğimiz ruhlarımızı belki biraz daha özenle temizlememiz gereken, Ramazan ayındaki oruç ibadetine daha hazır girmemizin başlangıç günleri; ruhsal detox, belki de manevi bir temizlik kirli yüreklerimize!!!

Hırslarımızdan, kin ve nefret dolu duygularımızdan ,kıskançlıklarımızdan, hamasetten ,enaniyetten ,harama el uzatmaktan, Beytül Mal’ e kendi malından daha fazla sahip çıkmaktan ,hak hukuk adaletten ayrılmamaktan yana kendimizi çek ederek şöyle bir dönüp aynaya bakmamız gereken zamanlar bunlar!!!

Eşe dosta akrabaya arkadaşa mesajlarla kutlamamız için değil önce kendi nefsimizde bir muhasebe yapmamız içindir mübarek gün ve geceler …

Ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey çokta ciddiye alınmaya değer değil kıymetli okurlar; bi bakmışız yolculuk sonlanmış varılacak yere ulaşmışız ama ardımızda ne kadar iyi bilindiğimiz söylenmiyor, ne kadar doğru dürüst ve merhametli olduğumuzdan bahsedilmiyorsa nam olarak, yiğit ölmüş ne yazar!!!

Kandiller ışığı olsun hayat yolumuzun, aydınlatsın gönlümüzü fikrimizi, Allah’a yaklaştırsın yönümüzü, yolculuğumuz da O‘na olsun çünkü menzil şaşarsa insanda, kendisi de kaybolur onunla yürüyenlerde bu yolda!!!

Kandilimiz samimi dualarla taçlansın…

 
“Zulüm Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır“ sözü birilerine bir şeyler ifade ediyor mu bilinmez ama bildiğimiz gördüğümüz hatta dünyanın gözünün önünde bir “Soykırım “gerçekleştiriliyorken, Müslüman olmayan pek çok ülkeden bile bu zulme kınama mesajları yayınlanıyorken Bizim Ülkemizden bir ses çıkmaması!!!

 

Ne; Mısır, Suriye ve Filistin için gözyaşı döken, mazlumların sesi olan, onlar için Ensar rolünü üstlenenlerden nede; milliyetçiliğin yegane sahibi !!! olarak kendilerini gören, Turan ülküsünden dem vuran Orta Asya dan Kızıl Elmadan her platformda bahsetmeyi ihmal etmeyenlerden!!!

 

Bizler hem Müslüman hem de Türk olan, dinimizin, kültürümüzün, tarihimizin bir olduğu Doğu Türkistanlılar neden üvey evlat muamelesi görmekteler, bizim susmamızı gerektirecek, suçluların iadesi antlaşmalarını yaptıracak kadar Komünist Çin Devletiyle ne tür bir ilişkimiz var doğrusu merak etmekteyiz?

 

Milliyetçilik, Yerli ve Millilik dediğimiz şey ; soydaşlarımızın orada ırz ve namusları Çin Komünistleri tarafından saldırıya uğruyorken, Türk kültür ve töreleri asimile ediliyorken , Türklükleri ve Müslümanlıkları unutturulmaya çalışılıyorken, bir halk dünyanın gözleri önünde toplam 130 futbol sahası büyüklüğündeki toplama kamplarında sözde “meslek edindirme “ adıyla bir soykırıma tabi tutuluyorken ortaya çıkmıyorsa , o zaman ya bizim milliyetçilikten anladığımız şey başkadır yada yerli ve millilikten dem vuran milliyetçilerin anlayışlarında bir farklılık vardır!!!

 

Uygur devleti Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alıyorken Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur Türkleri ve beraberindeki pek çok Türk Boyu da zulüm altındayken ve bizlerde Müslüman Türk dünyasının hamiliğini yapıyorken böyle bir zulme sessiz kalıyor olmamız abesle iştigaldir, ayıptır, günahtır!!!

 

Ankara’da destek amacıyla gittiğimde karşılaştığım polis barikatı, ayrıca toplama kamplarındaki yakınlarının serbest bırakılması amacıyla eylem yapan soydaşlarımıza polisin “kabak tadı verdiniz” ifadeleri de utançtır!!!

 

21.yy. da böylesine bir soykırımı uygulayan Çin Devletine karşı sessizlik zulme ortaklıktır!!!

 

Yine 21. Yüzyılda Türk ve İslam kimliğinden dolayı soykırım tehdidine maruz kalmış kadim bir Türk yurdunda yaşananlara tepki göstermemek eylemleri yasaklamak bunu da Devlet Politikası olarak uygulamak zulme onay vermedir!!!

 

Kınıyoruz onaylamıyoruz sessiz kalmıyoruz!!!

 

İstiklal şairimizin dediği gibi;

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım! …

-Boğamazsın ki!

-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.

 

Hiç olmazsa bunu yapalım!!!

Vesselam…

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP