DOLAR 16,6899 0.29%
EURO 17,5321 0.71%
ALTIN 972,50-0,03
BITCOIN 320288-3,97%
Isparta
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

İNSANLIĞA İHANET EDİYORLAR
1521 okunma

İNSANLIĞA İHANET EDİYORLAR

ABONE OL
19 Şubat 2022 14:58
İNSANLIĞA İHANET EDİYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Biz kadınlar değişik biçimlerde şiddete uğruyoruz. Kadınların eğitimden yoksun bırakılarak eve mahkum edildiği, ekonomik faaliyetinin yasal ve geleneksel birçok engelle kısıtlandığı, çalışma yaşamında bin bir haksızlık ve ayrımcılıkla karşılaştığı, toplumun en fakir kısmını oluşturduğu ve kendi kaderine terk edildiği koşullarda, şiddetin ilk hedefi de doğal olarak en korumasız ve zayıf kesimi biz kadınlarız.

Kadına yönelik şiddet; insanlık onurunun ayaklar altına alınması, erdemin, ahlakın,vicdanın, hoşgörünün ve insanlığın insafsızca katledilmesi demektir.

Ahlak, namus deyince sadece kadından konuşan ve kadının adını diline sürenler dün,bugün yaşanılan ve yarın yaşanılacak olan olaylara sebep olanlar arasındadır.

Diğer yandan; namus, töre cinayetleri, koca-baba dayakları, işkence medyada magazinleştirilerek sunuluyor. Şiddete uğrayan kadının ne yaptığı, ne söylediği ya da nasıl giyindiği sorgulanıyor.
Fiziksel, sözel ve cinsel şiddete uğrayan kadınların bunu hakkedip hakketmediği tartışılıyor; kurbanlar suçlanıyor, suçlular “mağdur” ilan ediliyor. Şiddet, dinsel-geleneksel önyargılarla, cinsiyet ayrımcı politikalarla ve yasalar eliyle meşrulaştırılıyor.

Kadının toplum içindeki saygınlığı medeniyetin en önemli göstergeleri arasındadır.
Şüphesiz ki kadına yönelik şiddet sadece kadına değil aynı zamanda bütün topluma zarar vermektedir. Ülkemizde insan haklarının, demokrasinin, eşitliğin ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin durdurulması gerekmektedir.

Her geçen gün kadın cinayetlerinin artmasını,gün içinde bir kaç kadının cinayetle öldürülmesini dinlemek,izlemek ve satır satır bunları yazmaktan ve hakkımızı,halkımızı savunduğumuz için yazdığımız yazılardan ödül almak yerine cezalandırılmaktan yorulan insanlar olarak artık yorulduk.
Bizler halk olarak öldürülen annelerin çocukları kadar üzüldük.

Artık kadınlarımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkma vaktidir. Kadına yönelik yapılan şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması ve şiddet oluşturabilecek her türlü şikayetin değerlendirilip caydırıcı bir cezaya karar verilmesi bu kadar zor olmamalı.

Devletimizin kadınlara yönelik her türlü şiddet eylemini açık bir şekilde kınamasını,yasalarımızın kadına uygulanan her türlü şiddete karşı tekrar gözden geçirilmesini ve gerekirse tekrardan yapılandırılsını,
Tüm hak ve özgürlüklerimize adalet tarafından sahip çıkılmasını ve ilgili teşkilatların her gelen şikayeti kusursuzca değerlendirmesini istiyoruz.

ÖLMEK DEĞİL YAŞAMAK İSTİYORUZ!..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP