DOLAR 18,4826 0.01%
EURO 17,7972 0.32%
ALTIN 970,320,78
BITCOIN 3734665,93%
Isparta
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İYİ-KÖTÜ

İYİ-KÖTÜ

ABONE OL
29 Ocak 2022 15:53
İYİ-KÖTÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Tuhaf bir toplum olduk. İyilerin iyiliğini dile getirirken de kötünün kötülüğünü söylerken de bocalıyoruz maalesef. Bunları dile getirmenin milli bir vazife olduğu tarihte hikâye oldu artık

Kutuplaşma dedikleri hakkaniyetsizliğin emaresi ile karşı karşıyayız. Nerede doğrucu Davutlar? Nerede dokuz köyden kovulanlar? Nerede delikanlılıkta zirve olup da namını yere düşürmektense kaybetmeyi tercih edenler!

Hani atın iyisine doru yiğidin iyisine deli derlerdi!. Deli görünmemek için sarf edilen çabaların hakikatin üstünü örten bir çarşaf olduğu görülmüyor mu ki!

Hani her hâlükârda doğruyu haykıran yiğitler,

Nerede O yalan söylemez denilerek kâfirlerden bile saygı gören Peygamberin ümmeti,

Nereye gitti haksızlıkla kazanmaktansa doğru ile kaybetmeyi tercih eden serdengeçtiler…

Memleket için siyaset yapanlar, devletin menfaatini gözetenler, gelecek nesillere hayırlı işler bırakmak isteyenler bütün bunları bir vazife olarak yapmak zorundadırlar. Ama bakıyoruz ki kim birine “öte” dedi ise diğeri illa ki ”beri” diyecek. Kim iyi dedi öteki kötü, kim yapalım dedi öteki yapılmasın diye feveran içinde.

Ne yani yerli imkânlarla ve Türk çocuklarının beyinleri ile İHA-SİHA-helikopter yapılması kötü mü? E yani bunlar yapılıyor diye yapılan yolsuzlukları onaylamak yanlış mı şimdi!

Yani Otoban-köprü-Avrasya-hızlı tren yapıldı fena mı oldu? Bunlar yapılırken bazı müteahhitlerin kollanması ve gelecek nesillerin bile borçlandırılması konuşulmasın mı?

Yüksek teknolojiye yönelmek, “Teknofast” ler düzenlemek ve gençlerin önünün açmak yanlış olabilir mi? tabii ki bu imkânlar, fırsatlar bütün insanlara açılmalı. Sadece yakınlara ve akrabalara değil tüm vatandaşlara fırsatlar sunulmalı ki evlatlarımızın gözü yurt dışından ülkede kalmaya doğru çevrilsin.

Özgürlükler, ibadet ve kıyafet serbestisi, dinini yaşayabilme rahatlığı kimi rahatsız ediyor ki? E bu sadece dindarların özgür olması anlamına mı geliyor. Başka şeylere inanan ya da bunları konuşmak –paylaşmak isteyen fikir adamlarına baskı-korkutma-engelleme savunulur bir durum mudur?

Yani eskiden bir kısım zümreye yakın insanlar üniversiteye girip, sanatla uğraşabilsin, spor yapabilsin iyi bir şey değildi ki! Şimdi aynısının tıpkısını zulüm olarak seküler kesime layık görmek de neyin nesi? Bu ancak tarafların oluşmasına, kılıçların keskinleşmesine, dişlerin sıkılmasına yarar. Başka ne beklenir ki bu çekiştirmeden!

Her şeyi tozpembe göstermekle her gelişmeyi olumsuzluğa bağlamak aynı bakış değil mi sizce de!

Sadece farklılık adına birilerini ya da yapılanları övmek ya da yermek akil bir iş midir?

Bana-benim-benimki-bizde-bizden-bizi kelimeleri ile hoşgörü aynı yerde hâkim olabilir mi?

Eleştiri yapanın olumlu davranması, eleştiri yapılanın dinlemesi ve bir ortak akıl ile doğru yolun bulunması çabası sadece bir erdemli davranış değil aynı zamanda vazifedir. Milletin siyaset yapanlara, devlet yöneticilerine verdiği en temel vazife.

Doğruya doğru denip de yanışa yanlış demeyi iktidar-muhalefet-sağcı-solcu-dindar-seküler, doğulu-batılı başaramazsak ne büyük millet olabiliriz ne de tarihteki hak ettiğimiz konuma yol alabiliriz.

Geçmişi birlikte yaşamış komşudan hemşeriye, bölgeden tüm ülkeye insanların geleceği kurgulama birlikteliği çok önem arz ediyor.

Eyyy hakkaniyet geldi isen kapıyı üç kere tıklamadan gir içeri…

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP