DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3510931,64%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kadına şiddete hayır mış mış.

Kadına şiddete hayır mış mış.

ABONE OL
29 Ocak 2022 15:01
Kadına şiddete hayır mış mış.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalancısınız, hem de samimiyetsiz. Sırf görünürde iyi görünmek, sosyal medyada popüler olmak adına boyunuzdan büyük, affilli affilli sallıyorsunuz. Ettiğiniz kelam dile gelse tükürür yüzünüze. Ne o, ağır mı geldi. Kusura bakın efendim, geçin aynada bakabildiğiniz kadar bakın.
Ne yani, kadına el kaldırmadığında şiddet uygulamadığınımı düşünüyor, bu şekilde mi aklıyorsun vicdanını.
Kadının darbeden bedeni yüzü gözü morarmıyor belki, öfkenizden, sevgisizliğinizden, sözlerinizden, sessizliğinizden, ilgisizliğinizden morarmak nedir ki, kalbi çürüyor.
Bir yastık ötede uyuyan kadına bir tebessüm etmezken hayatınız boyunca hiç yan yana gelip elinden bir bardak su içemeyeceğiniz teşhirci ekran müptezellerine lügat parçalıyorsunuz. Yetmiyor birde utanmadan çocuklarınızın annesini olmadık ithamlarla suçluyorsunuz. Adamsınız ya, eve aldığınız ekmeği yemeği helaliniz olanın başına kakarken, hiçbir şeyiniz olmayacak haramınızı hediyelere boğuyorsunuz. Bundan ala şiddet mi olur.
KADIN sadece sizin için saçını tarasa derli toplu giyinse tepkiniz,
_hayırdır düğüne mi gidiyorsun, olurken, diğer teşhirciye methiyeler düzen düzenbazlar, bundan ala şiddetmi olur.
Allah bir evin bereketini karı koca arasındaki muhabbete gizlemiştir, buyuruyor hz. Peygamber efendimiz (S. A. V). Ama sizler bu kısımdan ziyade 4 eş alabilme tarafına bağımlısınız islamın. Hatırlatırım dinimiz tek eşliliği önerir.
Bizi iyi dinleyin bayım!Kim olursan ol, sahibim değil, emanetçisin.
_Atamsın , beni dünyaya getiren vesilesin, sahibim Allah sen emanetçisin bana en iyi şekilde bakmak yetiştirmek eğitim almamı sağlamak, sevmek, saymak gerekirse kendinde dahil herkesten ve her şeyden korumak zorundasın. Babam olarak sen beni sevmez, saymaz korumazsan sevgiyi saygıyı saygı duyulmayı kendimi korumayı öğrenemem ziyan olurum.
_Abimsin, erkek kardeşimsin, karındaşım ilk arkadaşımsın beni kıskanma, hor görme çünkü, babamdan sonra erkeklerin dünyasını seninle tanıyacağım nasıl iletişim kuracağımı senden öğreneceğim. Sen beni seversen yanlış insanların yalan sevgilerine kanıp ziyan olmayacağım, bileceğim ki, her zaman arkamda bir karındaşım var kendime güven duyacağım lütfen beni ezme.
_Sen delikanlı, belki seninde ilk kız arkadaşın ben olacağım ikimizde cahil tecrübesiz acemi birbirimizde kendimizi tanıyacağız. Bunun saf bir arkadaşlık olduğunu bilerek sınırları aşmamalısın, sonraki hayatımız boyunca pişmanlık üzüntü değersizlik yükünü omuzlarıma yükleme unutma ki, kız kardeşine annene yapılması hoşuna gitmeyecek tavırları bana göstermemelisin.
_Sen ki, kaderim alın yazım diğer yarım. Babamdan sonraki emanetçim, çocuklarımın babası. Aynı dertle dertlenip, aynı hassasiyeti taşıdığım, aynı sevinçle mutlu olduğum helalim haldaşım yoldaşımsın. Nikah aktiyle devlet bizim başımızı bağladı diye sahibim değil, eşimsin . Yuvamız için birlikte mücadele edecek yorgunluğumu birlikte dinlendirip demleneceğiz. Seni sevdiğim saydığım için bana zulmedemezsin, belki çaresizim, kimsesizim gidecek yerim yok bu durum seni kibre boğmasın beni ezme.Aş yokluğu gücendirmez beni ama sevgi yokluğu tüketir yüreğimi.
Benim sevdiğim kadar sevmesende saygı duymalısın senin imkanların ölçüsünde kendime bakabilirim. Başka kadınlarla kıyaslayamazsın beni. Tebessüm yoksa yüzünde, ben nasıl tebessüm ederim, selam vermez hatırımı sormazsan nasıl muhabbet ederimki, şikayet edemezsin kendi suratsızlığın yüzünden benden. Sevmeyi, saymayı mutlu ve ahlaklı olmayı bizden öğrenir çocuklarımız. Vermediğimiz bir şey için suçlayamayız onları. Demem o ki adamım, sözlerimden önce gözlerime bak, telefonun tuşlarına dokunduğunun yarısı kadar saçlarıma dokun, evimi donatmak, yerine gönlümü donat, midemi değil, ruhumu doyurki, iki cihanda bize cennet olsun ves’selam.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP