DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 349288-0,95%
Isparta
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KELİMELERİN GÜCÜ ve ADALET

KELİMELERİN GÜCÜ ve ADALET

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:55
KELİMELERİN GÜCÜ ve ADALET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bütün dinlerde yalan söyleyenlerin büyuk cezalar çekeceğı söylenır. Oysa ki günumuzde bunu pek önemseyen yok, insanlar konuşurken boşmu dolumu olduğuna bakmıyor acık havayı bulan sallıyor, oysaki konuşmak bir sanattır ve kelimeleri doğru seçersek iyiliği de beraber getiririz ve iyi sonuçlar doğurur. Doğruluk insanın içindeki kelimler de saklıdır…Kötü kelimeler döner dolaşır sahibini bulur İnsanlara kelimerle kötülük aşılamayın.

Adalet toplumun temelidir. Vicdanlı insanlar adalet için yaşar ,adalet öyle bir hassas terazidir ki en ufak bir sapmada taşları yerinden oynatır . Doğru ve adaletli olursak hem aklımız hem vicdanımız rahat eder ve bu rahatlık kendimize ve etrafımızdakilere huzur olarak yansır.

Paranın satın alamayacağı şey yoktur felsefesiyle, günümüzde adaletten nasibini almamış , vicdandan yoksun şuursuz topluluklar yetişiyor. Şahsi menfaat ve çıkarları için insanlar birbirini satmaya başladı, insanın bir değeri kalmadı maalesef. Dünyada vatanını , milletini, onurunu bayrağını , adaletini ,kalemini , geleceğini düşüncelerini satıyor v.s hemen hemen herşey satılık.

Vicdanına hesap vermekten kurtulmak istiyorsan ADALETLİ ol ,yanlışa sapma ve PARA için değerlerini satma. UNUTMAKİ; İhanetin telafisi, kahpeliğin bahanesi olmaz.

İhanet edene merhamet etmeyeceksin ki ADALET yerini bulsun.Daima gerçekleri savunun başkalarını kullanmayın ,kendinizi de kullandırmayın. Kişiliğimiz sahip olduğumuz servetimizdir. İnsan kişiliğini kaybederse herşeyini kaybeder, eyerki ; Kelimelerle ADALETİ sağlayamıyorsan VİCDANINLA sağla….

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP