DOLAR 15,9739 0.2%
EURO 16,7888 0.54%
ALTIN 937,660,82
BITCOIN 462608-2,95%
Isparta

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

161 okunma

KUDÜS MESELESİ

ABONE OL
26 Ocak 2022 21:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Ve ma tevfîkî illa billah aleyhi tevekkeltü ve ileyhi ünîb”
(Başarım ancak Allah’tandır, O’na güvendim; O’na yöneliyorum.)

Yahudi, bir gelenek hâline getirdiği alçaklığı yine yaptı ve bu Ramazan ayında da Mescid-i Aksa’yı kirli çizmeleriyle çiğnedi, Batı dünyası kendisinden beklendiği gibi olanları sadece seyretmekle yetindi.

Bizde ise tepkiler farklı farklı:

“Vaktiyle topraklarını Yahudilere satanlar şimdi sonuçlarına katlanır.” diyenler,
“Araplar niye bir şey yapmıyor?” diye soranlar,
“Müslümanlar her zaman olduğu gibi yine birlikte hareket edemiyor.” mealinde yakınanlar,
“Bu, Filistinlilerin meselesi, onlar çözsün.” diyerek işi umursamazlığa vuranlar,
Bir de
“Mescid-i Aksa ilk kıblemiz olan mescid değil, ‘en uzak’ mescit sözüyle başka bir mescit kastediliyor.” diyen yeni türedi tipler var ki hadis-i şerifleri itibarsızlaştırmaya çalışan tayfa ile bunların yapmaya çalıştığı birbirinden pek de farklı değil. Sözüm ona Mescid-i Aksa’nın ‘ilk kıble’ ve Hz. Peygamberimizin miraca yükseldiği yer olmasıyla ilgili kalplerde şüphe oluşturacaklar ve böylece Türk milletinin Mescid-i Aksa ve Kudüs’e olan sevgi ve hürmetine gölge düşürecekler.
Yukarıdaki her ifadeye delilleriyle defalarca cevap verildi yine verilebilir fakat biz hâle bakalım, yani şimdiki zamana… Bu meselenin çözümü için aşağıdaki tespitlerimizi bütün dünyaya izah etmemiz gerekir:

 • İsrail Siyonist bir devlettir.
  •Kudüs mukaddes bir şehirdir.
  •Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa Müslümanların ilk kıblesidir, biz Müslümanlar, peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) miraca buradan yükseltildiği için Kudus’ü mukaddes şehir kabul ederiz. Bu durum ayet ve hadislerle sabittir.
  •Hristiyanlar, Hz. İsa’nın (as) yeniden dirileceği yer olduğuna inandıkları Kutsal Kabir Kilisesi Kudüs’te bulunduğundan; Yahudiler, Süleyman Mabedi Kudüs’te olduğundan bu şehri kutsal kabul ederler.•
  •Her üç dine mensup olanlar da sadece İslam’ın hüküm sürdüğü Kudüs’te, Müslüman Kudüs’te, huzur içinde yaşamışlardır.
  •Mescid-i Aksa Filistinlilerin değil, Mescid-i Haram gibi bütün Müslümanların ortak mescididir.
  •Yahudilerin Süleyman Mabedi’ni kaybettikleri için ağlayarak dua ettikleri yerin adı Yahudi ve Hristiyanlarca ‘Ağlama Duvarı’ olarak adlandırılsa da biz Müslümanlar bu yerin gerçek adı olan ‘Burak Duvarı’nı kullanmalı ve bu ismi herkese hatırlatmalıyız. Bu duvar, Hz. Peygamberimizin İsra/Miraç mucizesi esnasında bineği olan burağı bağladığı yerdir.
  •Kişi veya devlet bazındaki kınamaların bir terör devleti olan İsrail’e karşı hiçbir yaptırım gücünün bulunmadığı defalarca tecrübe edilmiştir.
  •Facebook ve İnstagram’da üzüntü ve öfkemizi belirten sözler yazmak; üzülen yüz, öfkeli yüz emojileri kullanmak haksızlık ve zulümlere karşı tepkimizi ifade ederken ‘kalbimizle buğzetmek’ kabilinden imanın en zayıf derecesidir.
  •Medya, hamaset edebiyatı yapmaktan vazgeçmelidir.
  •Ferdi ve toplumu harekete geçirmeyen duygu veya düşüncenin tesiri yoktur.
  •Kudüs’te, Doğu Türkistan’da, Arakan’da, dünyanın bütün mazlum coğrafyalarında yapılan zulüm sadece bu bölge mazlumlarına destek olmakla değil “KIzılelma” hedefine Çin, İsrail ve ABD’yi koymakla son bulur.
  Merhum Nuri Pakdil’in sözüyle bitirelim: Birgün hepimiz ama hepimiz kökten, tabandan esaslı bir biçimde bir kez öfkelensek bu iş bitecek.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP