DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 323865-0,35%
Isparta
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

MİMİKLERİNİZ MİZACINIZI ELE VERİYOR!
2621 okunma

MİMİKLERİNİZ MİZACINIZI ELE VERİYOR!

ABONE OL
28 Ocak 2022 16:15
MİMİKLERİNİZ MİZACINIZI ELE VERİYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İletişimde söz en önemli unsuru teşkil ederken bunun dışında da enstrümanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Beden dili ve mimik olarak ifade edeceğimiz unsurlarda iletişimde detay olarak önemli bir yer tutmaktadır. Üstelik söz söylerken gerçek yüzünüzü saklamanız ve karşı tarafı yanıltmanız mümkün iken beden dilinde bu mümkün değildir.

 

Mimiklerimiz çoğu zaman istem dışı olarak kendisini ortaya koymaktadır. Çok kısa süreli çoğu zaman saliselerle ölçülecek zaman diliminde ortaya çıkar ve hemen kaybolurlar. Bunları çoğu zaman yakalamanız mümkün değildir. Bunları tespit etmek için kamera kayıtlarına ve yavaşlatılmış görüntülere ihtiyaç vardır. Korku, kaygı, sevgi, nefret, iğrenme, aşağılama ve şaşkınlık olarak ortaya çıkabilirler. İlginç olan ise bu mimikler; ırk, renk, dil, milliyet din ayrımı gözetmeden her insanda doğal olarak ortaya çıkmakta ve aynı olaylar karşısında aynı tepkiye sebep olmaktadırlar. Yani konu son derece evrenseldir, beden dilinin yöresi, kültürü, milliyeti ve memleketi yoktur.

 

Konu bilimsel olarak incelenip bazı sonuçlar çıkarıldığı için birçok sektör bunu kendileri için avantaja çevirmektedirler. Mesela iş görüşmeleri, mülakatlar, suçluların sorgulanması gibi birçok alanda kişinin gerçek mizacını ortaya çıkarmak adına söylediklerinden daha çok beden dili ve mimiklerine odaklanmaktadırlar. Tespit edilmiş sonuçlara göre beden dili ve mimikler asla yalan söylemezler. Bu durum çok önemli bir veri olduğu için mutlak adalet ve hakkaniyet adına güncelliğini her devirde korumaktadır.

 

Bir bakış, tebessüm, göz kırpma, başını sallama, kaşlarını kaldırma gibi sonsuz mimik ve beden dili hareketleri sizin gerçek mizacınızı ele veriyor olduğunu düşünmeniz, ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Çoğu zaman olumlu geçtiğini düşündüğünüz bir görüşmenin sonucunda olumsuz bir geri bildirim aldığınızda bunun sebebini anlamanız olası değildir. Filmi geriye sarar, tüm diyalog ve konuşmaları gözden geçirir ve olumsuz bir şeye rastlamayabilirsiniz. Fakat atladığınız veya farkında olmadığınız şey karşı tarafın sizin sözlerinizden daha çok beden dili ve mimiklerinize odaklanmış olmasıdır. Bir anlık mimik sizin hakkınızda olumsuz düşüncenin oluşması için yeterli olmuştur. Hele yalan söylemişseniz bunu beden diliniz ve mimikleriniz ele vermiştir.

 

Sonuç olarak; özellikle gergin durumlarda ortaya çıkan mikro mimikler sizi ele verecektir. Bunun gizlemeniz söz konusu değildir. Bu yüzden sözlerinizle mimiklerinizin uyumlu olması adına her daim; açık, net ve şeffaf olmanız lehinize olacaktır. Aksi takdirde sebebini bir türlü anlamayacağınız stres ve kâbuslar yaşamanız kaçınılmazdır.

 

Esenlik dileklerimle,

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP