DOLAR 18,4818 0.02%
EURO 17,8343 0.52%
ALTIN 973,181,08
BITCOIN 3737037,23%
Isparta
22°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OCAKLAR NEDEN ÖNEMLİ

OCAKLAR NEDEN ÖNEMLİ

ABONE OL
28 Nisan 2022 15:03
OCAKLAR NEDEN ÖNEMLİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk milleti ocak kültürüne alışık olan ve bu isme hiç yabancı olmayan bir yapıya sahiptir.

Ocak demek, sımsıcak yuva ve aile demek. Pozitif enerjinin alındığı merkez demek. Milli ve manevi fikirlerin oluşturulduğu, doğruların öğretildiği birlik beraberliğin en sağlam kale olduğu en güvenli yetişme ve yetiştirme okulları olarak gördüğümüz Türk`ün olmazsa olmazlarındandır ocaklarımız. Toplumun ahlak, adap, edep çizgi seviyesini daha da yükselten her alanda bu unsurları, kendinde taşıyan, bireyler yetiştiren, geçim derdi, siyaset, ekonomik krizler, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları rahatça analiz edebilen, kendi içinde istişareler yapıp, vatan ve millet adına en  doğru kararı verme yetkisinde olabilen, nesilleri yetiştirmede öncüdür Ocaklarımız…
Gelecek neslimiz olan kıymetli çocuklarımıza iyi terbiye ile onlara adaplarımızı (konuşma adabı, dinleme adabı, oturma adabı vs.) öğreterek, her türlü sportif faaliyetlerde bulunmalarına öncülük edendir, Ocaklarımız… Tüm samimiyetimle söylüyorum; her ilçede, ilde hatta başka ülkelerde güvenin sembolü, dik duruşun kalesi, birlik ve beraberliğin ta kendisidir Ocaklarımız.

 

Hızla artan alkol tüketimi, uyuşturucu batağı ve fuhuştan neslimizi uzak tutabilme adına ocaklarımıza sahip çıkılmalı, kendimizi ve gelecek neslimiz, kıymetli yavrularımızı, buralara teslim etmeliyiz. Unutmayalım, ocaklarımızın sayısı arttıkça tekrardan güzellikler gelecektir. Bu manada bizlere sunulan imkâna yani OCAKLARIMIZA tam olarak sahip çıkmalıyız.

Ben inanıyorum ki, ocaklarda yetişen neslimiz, bu aziz davanın öncüsü olacak ve içlerinden devleti yönetecek kadrolar çıkartacaktır. Naçizane bir fert olarak bu davanın hizmetlisi olmaya hazırım. Necip TÜRK Milletine hizmet etmek boynumun borcudur. Murat Gülşan olarak tüm dünya üzerindeki TÜRK kardeşlerimizin OCAKLARIMIZA sahip çıkmaya davet ediyorum.

 

Milli ve Manevi davamız tek gerçeğimizdir, yolumuz belli, inancımız belli… Ben de samimiyim, bende varım diyebilen tüm yüreklere Ocaklarımızın kapısı açıktır. Başta bu davanın sıkıntısını çekmiş, bizleri bu günlere getirip davamızı tanıtan ağabeylerimize, başkanlarımıza, reislerimize binlerce teşekkür ederim.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP