DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 350025-0,73%
Isparta
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OKU VE TEFEKKÜR ET

OKU VE TEFEKKÜR ET

ABONE OL
28 Nisan 2022 15:01
OKU VE TEFEKKÜR ET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ALLAH yolunda, yasaklara uyacağım, bu yolda gideceğim ve ben Müslümanım uyanık olmalıyım diyorsan bu sözlere kulak asacaksın.

 

( Peygamber Efendimiz (S.A.V.) “Müslüman, bir delikten İki defa ısırılmaz.” buyurarak uyanık, İhtiyatlı olan Mümin ’lere lâyık olan hâl ve hareketin nasıl olması gerektiğini göstermektedir. Bir mümin gafletle bir hataya düşebilir, bir defa atanabilir. Fakat akıbetini görünce uyanır, artık tekrar bu hataya düşmez. Bir hayvanın deliğine elini sokup zehirlenen kimse artık o deliğe bir daha elini uzatır mı? )

Şeytaniler, Hak yolunda gidenlerin yolunu saptırmak için türlü türlü oyunlar yaptığını göreceksin. Önce BEN dedirtir, sonra uydurtur. ( Şeytanın adımlarına tabi olmayın. Muhakkak o, sizin için apaçık bir düşmandır. Bakara suresi 168. Ayet )

 

Yüce yarada’ nın koymuş olduğu yasaklara yani büyük günahlara insan neye hizmet ettiğini bilmeden karşı gelerek adeta yarışmaktadır. Fuhuş yasaktır dedikçe insanlar para karşılığında vücutlarını satmakta yarışmaktadırlar. ( Zinaya yaklaşmayın, çünkü o bir fuhuştur ve kötü bir yoldur NUR SURESİ 19 )

 

Alkol deseniz fabrikalar vardiyalar halinde insanlar içsin diye üretim yapmakta ortalık alkolden geçilmemektedir. Ya kumar derseniz bakınız haftada sadece devletin oynattığı pazartesi, Çarşamba, Perşembe, cumartesi.. Birde buna istinaden her ayın 9, 19, 29’ unda yapılan çekiliş. Yine her gün farklı şehirlerde at yarışları. (“Ey iman edenler! İçki, kumar, tapmaya mahsus dikili taşlar, fal okları ancak şeytanın amelinden birer murdardır. Onun için bunlardan kaçının ki, murada eresiniz.” (Maide Suresi, 90 )

 

Faiz yasaklanmasına rağmen nice ocaklar sönmüş ama faiz halen devam etmektedir. Bankalar trilyonlarca kar oranlarını büyük gazetelerde tam sayfa ilanlarıyla duyurmaktadır. ( Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161).

 

KUL hakkı en büyük günah olmasına rağmen devlet dairelerine girmek liyakat’ a bakılmaksızın torpille adamcılıkla, particilikle, mezhepçilikle başkalarının hakkını yiyerek farklı makamlara getiriliyor. (“Aranızda mallarınızı bâtıl sebeplerle yemeyin. İnsanların mallarından bir kısmını, bile bile haksız yere yemek için, mallarınızı hâkimlere rüşvet olarak vermeyin.” Bakara, 188 )

 

Büyük günahlardan biri de Yalan, ALLAH ile kandıranlar mı göremezsin, siyaset menfaat ve kazanç uğruna Bakınız en baş siyasetçiler bazı cemaatler halk arasında da dilenciler. hiç çekinmeden ALLAH ismi kullanılmakta duygular sömürülmektedir. Bunların örnekleri pek çoktur. Aldatmak, Hep ümit vererek umut tacirliği yapanlar, nasılda unutmuşuz ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR hadisi şerifini. (Allah’ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar. Bakara-9 )

 

Sapıklık, Tecavüz, küfür çıplak neşriyat halk nazarında artık ulu ortalara kadar düştü. Teknoloji ile birlikte müstehcen sayfalar yayınlar ellerde gezer oldu. Ar namus çok ucuz hale düştü.(İşte onlar o kimselerdir ki, hidayet karşılığında sapıklığı satın aldılar da, ticaretleri kâr etmedi, doğru yolu da bulamadılar. Bakara -16 )

 

Gıybet, Büyük günahlardan biri daha hep arkadan çekiştirme, eleştirme, fesatlanma oysaki herkes kaderini yaşar, birbirimizi olduğumuz gibi kabul etsek, kusurlarımızı ulu ortaya sermek yerine örten olsak, onları’ da insanlar arasında dillendirmesek. (Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz O halde Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir. Hucurat-12 )

 

Evet bunlar maalesef ki İslam ülkesinde ve Müslümanım diyen kişilerin yaptıklarını bileceksin.

 

Peki bu durumlar var kaçınılmaz gerçekler bunlar, biz ne yapacağız diyorsan eğer, Yangını söndürmeye giden karıncanın taşıdığı su misali yolumuz niyetimiz Salih olacak.

ALLAH’ tan asla ümidimizi kesmeyeceğiz. Kaderimiz göstereceğimiz Çabamıza bağlı. Çabamızı Yüce yarada’ nın emri üzerine inşa edeceğiz.

 

ALLAH KATINDA DİN İSLAMDIR ( ALİ İMRAN-19 ) Ayetini bilerek yaşayacak ve bundan başka kurtuluşun olmadığını bileceksin.

 

Dinini yaşayacak yaşadığını din sanmayacaksın. Gönlüne nefsini hoş eden fetvalar vermeyeceksin.

 

Hasbel kader dairesinde bunları bilerek yaşayacak hep Ölümü hatırlayacaksın. Ahiret inancımız gereğince son nefesimizi imanlı bir şekilde vermeyi yüce yaratandan isteyeceksin. Tüm bunlar içerisinde Vatanına Bayrağına sahip çıkarak asla ihanet etmeyeceksin. Paylaşımcı olarak infak edeceksin.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP