DOLAR 15,9775 0.21%
EURO 16,8215 0.71%
ALTIN 931,640,17
BITCOIN 465765-1,99%
Isparta

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OKUL ARKADAŞIMIZIN BİZE VERDİĞİ SON SÜPRİZ DERS
521 okunma

OKUL ARKADAŞIMIZIN BİZE VERDİĞİ SON SÜPRİZ DERS

ABONE OL
31 Ocak 2022 19:28
OKUL ARKADAŞIMIZIN BİZE VERDİĞİ SON SÜPRİZ DERS
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arkadaşlık ve arkadaşlık çevresi çok önemlidir. Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir arkadaşımız varsa kıymetini bilmeliyiz. Tanıdık çok insan buluruz ama gerçek arkadaşı çok zor buluruz. Gerçek arkadaşlık aynı bir mum ışığına benzer ve ancak ortalığa karanlık hâkim olduğunda belli olur

Okul arkadaşlığı dediğinizde içinde geçmiş vardır, şimdiki zaman vardır ve gelecek vardır.

Okul arkadaşlığı olgun bir gençliktir, günümüzden söz eden bir nostalji, uçuk kaçık bir ihtiyarlıktır.

Okul arkadaşlığı sonuçta en koyu gönül arkadaşlığı ve de bir keyiftir.

Ben şahsen 50 yıllık ömrümden sonra öğrendim ki, okul arkadaşlığı en gerçek arkadaşlıktır. Bana ne kadar uzak olurlarsa olsunlar okul arkadaşlarım hep yanımdalar ve halen en sıcak şekilde gönlümdeler.

Bizler Okula ilk ayak bastığımız ve hayat denen bu maceraya daha yeni başladığımız yıllarda, önümüzde bizleri bekleyen şaşırtıcı mutlulukları ve üzüntüleri bilmiyorduk. Birbirimize ne kadar ihtiyacımız olacağını hiç bilmiyorduk.

Okul arkadaşlarımızla beraber oluşturduğumuz bir sosyal haberleşme ortamında 2022 yılının ilk günü olan 1 Ocak’ta okul arkadaşımız Erkan Yıldız’ın geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu Ankara’da bir hastanede gözlerini hayata kapattığını öğrendik.

 

Okul arkadaşımız Erkan Yıldız için binlerce mesaj bir anda paylaşıldı ve yapmamız gerekenler ortaya kondu. Nihayetinde mükemmel bir gönül koordinasyonu sonucu Türkiye’nin dört bir yerinden gelebilenler ve Ankara’daki bütün okul arkadaşlarımızın katılımı ile vefatından bir gün sonra 2 Ocak’ta çok duygusal ve örnek bir cenaze töreni kendisi için yapıldı.

 

 

Hemen tören sonrası bu törende bulunan bütün okul arkadaşlarımız törene katılamayanların bilgilenmesi için okul arkadaşlarımıza yüzlerce mesaj yayınladılar. Bu son uğurlamada bulunan ve bizlere gönül liderliği yapan Hakan Kutlu arkadaşımızın aşağıdaki mesajı ise beni en çok etkileyen ve bu yazıyı kaleme almama vesile olan mesaj oldu.

“  Erkan’a Veda;

  Can dostum sevgili kardeşim Erkan’ı biraz önce sonsuzluğa uğurladık. Haberi aldığım ilk andan itibaren hissettiğim tarifsiz acıyı anlatmam mümkün değil. İki yıl önce yaptığımız sürpriz doğum gününde “Abi çok şaşırdım hiç beklemiyordum” demiş ve çok mutlu olmuştu. Şimdi sürpriz sırası ondaymış; bu kez biz çok şaşırdık ama hiç mutlu olmadık. Lakin bu acıyı 1991 yılında beraber mezun olduğumuz Kara Harp Okulu devresinin birlik ve beraberliği sayesinde paylaşarak azalttık. Bir kez daha 1987 yılı Maltepe Askeri Lisesi ve 1991 yılı Kara Harp Okulu mezunu olmaktan gurur duydum. Ankara’da bulunan hemen hemen tüm tüm arkadaşlarımız oradaydı. Dernek başkanımız İzzet Adagideli ile İzmir, İstanbul ve başka illerden bu ruhu yaşatmak için gelenler oldu. Tüm kardeşler tıpkı eski günlerdeki gibi okul iç bahçesinde toplanmıştık. Haberi ilettiğim Bölük Komutanımız Yavuz Doğutepe ile Sınıf Amirimiz Ömer Vehbi Üner de bu törene bizlerle beraber katıldı. Dünden beri telefonum hiç susmadı, arayıp soran Erkan’ı çok seven başka okul arkadaşlarımız da vardı. Ne çok seveni varmış; çalışkan, titiz, nazik, duygusal, beyefendi Erkan’ımıza ve 91 devresine layık bir uğurlama oldu. Umarım bundan sonra hep güzel haberler alır, kutlamalarda bir araya geliriz…… İyi ki sizlerleyim, iyi ki bu ailenin bir üyesiyim, iyi ki sizin kardeşinizim….Lütfen bundan sonra hepimiz kendimize daha çok dikkat edelim, daha çok bir araya gelelim.  91 ruhunu yaşatmaya ve korumaya devam edelim. Erkan kardeşim gözün arkada kalmasın, rahat uyu, mekânın cennet olsun.”

Hakan’ın bu mesajında belirttiği gibi şimdi bizler okul arkadaşları olarak yarım asırdan fazla zaman devirdiğimiz ömrümüzden sonra öğrendik ki, en güzel arkadaşlık okul arkadaşlığı imiş.

Bizlere ne kadar uzak olurlarsa olsunlar okul arkadaşlarımız hep yanımızdalar ve halen en sıcak şekilde gönüllerimizdeler.

İşte ben bizzat şahidim 1987 yılında beraber mezun olduğum Maltepe Askeri Lisesi arkadaşlarım ve 1991 yılında mezun olduğum Kara Harp Okulu arkadaşlarım hala yanımdalar ve halen en sıcak şekilde hep gönlümdeler

‘’ Ne Mutlu Okul Arkadaşlıkları Halen Devam Eden Bizlere’’

Sözün sonu; okul arkadaşlarını asla unutmamalıyız. Onlar yaşlandıkça daha da önem kazanacaklar. Okul arkadaşlarımıza her zaman ihtiyacımız olacak. Onlarla zaman zaman dışarı çıkmayı, onlarla aktiviteler yapmayı ve onları aramayı asla unutmamalıyız.

Erkan Yıldız arkadaşımızın bizlere verdiği son sürpriz dersinde olduğu gibi hepimizin bir son yolculuğu mutlaka olacak.

Bu hayatta mutlu olmak istiyorsak bu gerçeği ve okul arkadaşlarımızı asla unutmamalıyız.

 ‘‘’ Ne Mutlu Okul Arkadaşlıkları Halen Devam Edenlere’’

 

 

Tuğtigin ŞEN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP