DOLAR 16,7106 0.35%
EURO 17,5086 0.61%
ALTIN 969,75-0,32
BITCOIN 321181-3,84%
Isparta
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

PKK SEBEP DEĞİL NETİCEDİR!
48521 okunma

PKK SEBEP DEĞİL NETİCEDİR!

ABONE OL
29 Ocak 2022 22:30
PKK SEBEP DEĞİL NETİCEDİR!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Kimse kusura bakmasın HDP ve PKK, bugün ülkemizde yaşananlarda “sebep” değil “neticedir”… Peki doğru ve kabul edilebilir bir netice midir?.. Tabii ki; hayır!..

Öyleyse hesap tekrar gözden geçirilmeli ve aktüel manada “güney doğu” meselesinin (pasif sebepleri geçmişte izlenen yanlış siyasetler) “aktif sebepleri” AKePe + (MHP+CHP+İYİ Parti) ve PKK oluşu hasebi ile “Siyaset” kendini her manada yenilemelidir…

Eğer sebeplere taraf olursanız karşınıza çıkan netice ise HDP, BDP yada başka bir parti olacaktır… Rakamlarla oynayarak, kırmızı siyah, çizgiler çekilerek siyaset yapılmaz.. Yapılırsa da, ki günümüzde olduğu gibi problem çözmez, çünkü bu tür kapalı ve popülist politikalar kendisi başlı başına problemdir..

Diğer taraftan, “İslam kardeşliği” itikatla alakalı bir olgudur… Ameli manada pek tasvip görmez, uygulama alanı da bulamaz… Olsa idi Türkiye, Ortadoğu’daki savaşta, ABD Bloku yanında değil, Suriye’nin yanında yer almalı değil miydi?..

Dolayısı ile “Din istismarcıları” ile “Din düşmanlarının” kavgasında “islami bir çözüm” aramak, samimi bir yaklaşım değildir… PKK’yı “İslam” hanesine yazamıyorsunuz, Kürtleri de “İslam dışına” atamıyorsunuz… Ve İslam kardeşliği atfettiğiniz bölge 10 küsür “İl” ile topyekun HDP olarak karşınıza dikiliyor… Yetmiyor; sizin “Kalelerinizde” 10’ların üzerinde tasvip görüyor… İşin garibi siz de çıkıp koro halinde hem “HDP=PKK” diyor, hem de islam kardeşliğinden dem vuruyorsunuz… Bu nasıl bir hesap Allah aşkına?..

Eğer siz Hakkari’de 400 PKK’lı ile mücadele yaparken İstanbul’daki 1 Milyon 200 bin HDP’liyi hesaba katmıyorsanız ve sizin dediğiniz gibi HDP=PKK ise, siz bu hesabın içinden çıkamazsınız…

Devlet erkanı, şehit cenazelerinde dua etmekten başka ne yapıyor?.. Bir Devlet yetkilisinin TV’lere çıkıp “İnşallah(çok şükür) kayıp çok değildir (değil)” demesi acziyetten başka bir şey değildir… Duaya elbette ki itikatlımız tam…  Ama dua-beddua ile olsaydı, bugün İsrail milyon defa kahrolmalıydı.. Demek ki, bu işler dua ile olmuyor…

MİT-TSK’sından TBMM’sine, kadar “içten kurtlanmış” bir siyasi yapının, insanlığa faydalı işler yapamayacağı gerçektir… Yine de dua edelim de, kurt değmemiş bir “çekirdek” vatan toprağına düşüp, Anadolu’yu “Türksüz” komasın!.. Vesselam.

Zafer GÜLER

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP