DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3526712,55%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ŞEHİT KANI

ŞEHİT KANI

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:30
ŞEHİT KANI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Mayıs 1993 tarihinde Malatya’dan usta birliklerine gitmek için sivil otobüslerle yola çıkan silahsız askerlerimiz Elazığ- Bingöl karayolunda Bölücü Terör Örgütü PKK tarafından durdurulmuş ve 36 askerimiz rehin alınmıştır. Olayın gerçekleştiği noktada 3 öğretmen de askerlerle beraber alıkonulmuştur. Aynı günün akşamı 33 asker PKK’lılar tarafından öldürülmüş, öğretmenler de daha erken saatlerde kurşuna dizilmiştir. Bu tarih aslında kutsal vatanımızda bölücü terörün yeni bir başlangıcı olmuş ve terör bu olaydan sonra ülkemiz için önemli bir sorun oluşturmuştur.

7 Mart 2018 tarihinde cep telefonuma şehitlerimiz ile ilgili gelen görüntülü bir mesaj ise bende 24 Mayıs 1993 tarihindeki olaydan daha çok derin düşüncelerin ve üzüntülerin oluşmasına sebep olmuştur.

WatsApp vasıtası ile 7 Mart 2018 tarihinde gelen görüntülü mesajda bir muhabir yoldan geçen halka onları durdurarak matematikle aranız nasıldır diyerek çeşitli sorular sormakta idi.

İlk soru olarak Çanakkale Savaşından şu andaki Afrin Harekatına kadar şu anda tespit edilebilen 415.000 şehit olmuştur. Bir insanda 5 litre kan vardır. 415.000 ile 5’in çarpım sonucu nedir ????

Sonuç hesap makinası ile soru sorulan kişinin yaptığı hesaba göre; 2.075.000 litre şehit kanı

İkinci soru olarak Türkiye’de kaç kişi yaşıyor?

Cevap; 80 Milyon İnsan

Üçüncü soru olarak Türkiye’de kişi başına düşen şehit kanı miktarı nedir??????

Cevap; Yine hesap makinası ile yapılan hesap sonucu; 2.075.000/80.000.000= 0.025 litre şehit kanı

Yani Şehitlerimizin herbirimizin güvenliği için döktüğü kan oranı: 0.025 litre ŞEHİT KANI

Muhabirin 0.025 litre şehit kanını bir tüpün içine koyarak doğru cevabı veren kişiye takdirle uzatması sırasında gördüklerim bütün duygularımın kabarmasına sebep oldu ve göz yaşlarım birden ırmak oldu.

Kısaca; vatanımızdaki terörü sorgulamak için 24 Mayıs 1993 ve 7 Mart 2018 tarihleri benim için birer dönüm noktası olmuştur.

Bu her birimiz için dökülen 0.025 litre şehit kanı o kadar çok şeyi bir anda sorgulamama sebep oldu ki, burada hepsini paylaşabileceğime cesaret edemiyorum. Ama cesaret ettiklerimi yazmaya devam edeceğim.

Beynimde beliren ilk soru şu oldu:

Niçin yakın Türk tarihi hep şehit haberleri ile yazılıyor? Niçin?? Niçin??Niçin???

Beynimde beliren ikinci soru ise şu oldu:

   Niçin bir Amerika, Rusya, Almanya, İngiltere, Fransa ve İsrail  bizim gibi  evlatlarını şehit vermiyor.? Onların tarihleri niçin şehit kanları ile yazılmıyor ?  Niçin? Niçin?? Niçin???

Niçin? Niçin?? Niçin??? diye kendimi sorguladıktan sonra,

Beynimde üçüncü soru ise şöyle belirdi:

Acaba bu şehitlerimizi hangi savaşlarda, hangi çatışmalarda ve nerelerde verdik ?

Derhal araştırmaya girip önce Çanakkale Savaşında kara deniz muharebelerinde verilen subay ve er şehit sayısının toplam 57263 olduğunu Genelkurmay Başkanlığının yayınladığı Birinci Dünya Harbinde Türk Harbi 5.Cilt. Çanakkale Cephesi Harekatı Birinci, İkinci ve Üçüncü Kitapların Özetlenmiş Tarihi (2 Haziran 1914- 9 Ocak 1916) kitabının 244. sayfasından öğreniyorum.

Birinci Dünya Savaşının diğer cephe hatlarında ne kadar şehit verdiğimizi ise bir internet kaynağından 980 subay ve 36239 er olarak buluyorum.

Peki vatanımızı korumak ve meşru müdafaa hakkımızın bir gereği olarak savaş meydanlarında verdiğimiz bu şehitlerden sonra biz başka nerelerde şehitler verdik??????

Bu konuda yaklaşık 8 yıl önce 28 Ocak 2013 tarihinde tamamlanmış bir raporu sizlerle paylaşmak istiyorum. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nun bünyesinde kurulan ‘’Terör ve Şiddet Olayları Kapsamında Yaşam Hakkı İhlallerin İncelenmesine Yönelik Alt Komisyon’’ raporu. Raporda özetle;

Terör nedeni ile son 30 yılda 7918 kamu görevlisi şehit oldu.

1984- 2012 yılları arasında ölü ele geçirilen PKK’lı sayısı 22101.

1984- 2012 yılları arasında 5557 sivil hayatını kayıp etti.

Faili meçhul cinayetlerin sayısı tam olarak bilinmiyor. Ancak 2000’in altındaki rakamlar ile 17000 arasında olduğu değerlendiriliyor.

İstatistiklere geçmeyen ölüm olayları hariç, toplam 35576 kişi terör nedeni ile yaşamını kaybetti.

Terör nedeni ile 386360 kişi göç etti.’’

Bulduğum bu sayısal değer ben de yeni bir sorunun daha oluşmasına sebep oldu.

Savaşlarda düşmana karşı ne kadar, İç mücadele ve teröre karşı ne kadar şehit verdik????

Son 30 yılda (28 Ocak 2013’e Kadar) 35576 kişi terör nedeni ile yaşamını kayıp etti.

Gerçek bir savaş olan Kurtuluş Savaşında ise 980 subay ve 36239 er toplam 37219 kişi şehit oldu.

  Peki Türkiye’de ve Türk Milletinde kimlerin mücadelesi yapılıyor?  

Türkiye’de kimlerin mücadelesi yapılıyor sırrının tespiti için aklımda sorular sıralanmaya devam ederken Allah’ıma bana yardımcı olması için sığınıyorum ve Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetinin, ilk emrinin oku olması aklıma geliyor. Derhal kutsal kitabımızın Türkçe mealini okumaya başlıyorum.

‘’ Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hristiyanlar asla senden razı olmazlar. Eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır.’’(Kur’an-ı Kerim Bakara-120)

‘’ Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdır. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır.’’(Kur’an-ı Kerim Mâide-51)

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim okurken yukarıdaki öğrendiklerim, kafamdaki bütün gizli sırların çözülmesinde bana ışıklar saçmaya başlıyor….

Bu ışıklar hemen geçmiş tarihimizi gözlerimde canlandırmaya başlıyor. Bugün tarih ilminin bizleri aydınlatabildiği büyük devletlerin I. Dünya Savaşı sonrası Osmanlı Devleti toprak paylaşımı konusunda kendi aralarında anlaşmazlık çıkmasını önlemek için yaptığı gizli anlaşmalardan olan İstanbul (1915), Londra (1915), Syces-Picot (1916), St.De Maurienne (1917) anlaşmalarına benzer bugün hangi gizli anlaşmalar acaba kullanılıyor?

Türkiye için Amerika Birleşik Devletlerinin ılımlı İslam devleti stratejisi ile Avrupa Birliğinin imtiyazlı ortaklık modeli tam bir uyum içinde, bunun sebebi ne?

Vatanımızın doğu ve güneydoğusundaki bölücü terörün; Amerika’nın yakın zamanda uygulamaya koyabildiği içinde büyük sırlar barındıran “Büyük Orta Doğu Projesi” ve Avrupa’nın 1815 Viyana Kongresinden beri resmi olarak dile getirdiği “Şark Meselesi” arasında bir bağlantı var mı?

Vatanımızın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki bölücü terör örgütünce ve onları önlemek için güvenlik güçlerince kullanılan silahlar acaba kimlerin ????

Bu zamana kadar teröre harcadığımız paramızı insanımıza, ekonomiye, verimli kaynaklara yatırılabilse idik acaba devletimizin ve milletimizin şu andaki durumu ne olurdu?  Bizler neyi paylaşamıyoruz? Acaba bizler neyin ve kimlerin mücadelesini yapıyoruz?

Kuzey Irak’ta temelleri atılarak, Suriye, İran ve aziz vatanımıza sınırları genişletilmek istenen maske devlet projede ne amaçlanıyor ve kimler bu projede kullanılıyor.?

Rusya-İngiltere anlaşır kaybeden biz, Ermeni-Rus-Fransız-Amerikan-Yunan anlaşır kaybeden biz, İngiliz-Fransız anlaşır kaybeden biz, İsrail-Amerika anlaşır kaybeden biz, Amerika- Avrupa anlaşır kaybeden biz, İçimizdeki yerli işbirlikçilerle anlaşırlar kaybeden biz, vatan sınırlarımızın hemen dışındaki işbirlikçilerle anlaşırlar kaybeden biz, biz yine biz…Niye hep biz kaybediyoruz?.

Tarihin her devrinde dünya hâkimiyetine oynayan, dünya siyasetine yön vermeye çalışan büyük güçler olmuştur. Bu çerçeveden bakıldığında XV. yüzyıldan beri büyük millet ve büyük güç olma şansına ve kabiliyetine sahip birkaç devlet veya millet sayılabilir. Bunlar, Anglo-Sakson dünyası içinde Anglikan İngiltere,  Latin dünyasında Katolik Fransa, Slav dünyasında Ortodoks Rusya, Germen dünyasında Protestan Almanya, İslâm dünyasında ise Osmanlı Devleti yani Türklerdir.

Financial Times’ın 27 Ocak 1999 tarihli basımda belirtildiği gibi dünyadaki ilk 500 büyük şirketten 244’ü Amerikan şirketidir. Bu şirketlerin sermayeleri ile ABD yi gizlice yönettikleri bilinmektedir. Bu Amerikan şirketlerinin sahipleri araştırıldığında ise karşımıza büyük çoğunlukla İsrailoğulları gelmektedir.  İsrailoğulları yani Yahudiler ya da Museviler…

Evet evet İslam dünyasına tarih boyunca liderlik yapmış biz Türklere en çok silah satan ülkeler; Yahudiler tarafından gizlice yönetilen ABD ile Hristiyanlığın tarih boyunca temsilcisi olmuş İngiltere, Fransa, Almanya ve S-400’lerle beraber Rusya.

Kutsal kitabımızda yazanlar, tarihimiz ve şimdiki zaman.???

Peki peki Devlet ve Millet olarak artık şehit kanları ile gelecek tarihimizin yazılmaması ve aklımızı başımıza toplayabilmemiz için ne yapmalıyız.???

Bu konuda en kritik faaliyet eğitimdir. Ama ama Devlet ve Millet olarak bizlerle tarih boyunca uğraşanlar gibi sorgulayıcı eğitim yapmalıyız. Ancak o zaman her birimizin güvenliği için 0.025 litre ŞEHİT KANI dökmek zorunda kalmayız.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP