DOLAR 15,9837 0.22%
EURO 16,8053 0.62%
ALTIN 935,590,60
BITCOIN 463801-2,75%
Isparta

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ŞEHZADE BOĞDURMAK
391 okunma

ŞEHZADE BOĞDURMAK

ABONE OL
6 Şubat 2022 16:43
ŞEHZADE BOĞDURMAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir hayalim var. ‘’Adriyatik’ten , Çin Seddi’ne kadar kaynaşmış güçlü bir Türk dünyası.’’ diyordu Muhsin Yazıcıoğlu. Biz de hayallerimizi böyle geniş bir yelpazeden ele alırken, düşlerimizin ilk merhalesini vilayetimiz Kütahya’dan tutmanın bilincindeyiz. Bu meyanda Kütahya’mızın siyasetçi açığı olduğunu uzun zamandır müşahede etmiş olmamıza rağmen , türlü platformlarda dile getirdiğimiz bu endişemiz öncelik bulmadığından , yerel gündemde hak ettiği konuma ulaşamamıştır. Lakin son zamanda bir partinin il başkanı ile vekilinin , kendi partilisi Kütahya Belediye Başkanına salvoları, bizi düşüncemizde haklı çıkarmış olup, hadise ekonomik güç ile örselenmiş partilinin en yakın seçimde kendilerine alternatif olabileceklerin bertaraf edilmesi güdüsüdür.

Bilinmelidir ki en büyük terör altı doldurulamayan ses bombası niteliğindeki manşetlerdir. Adama sorarlar bugün itibariyle toplum önüne koyduğunuz saikler dün de vardı. şayet bu durum mahsurlu idiyse , dün niye sustunuz? Satırlarımızı öyle uzun uzun bu ikilinin yaptığı yanlışlarla doldurup , camianın zihnini bulandırmaktansa, onlara bir paragraflık yer ayırıp diyoruz ki:
Vatana millete hizmet için buradayım diyenler. İstenmediği takdirde gitmeyi bilmelidir. Sorun bakalım üç-beş yalın ayak ve besledikleriniz hariç sizi kim istiyor. Yaptığınız şehzade boğdurmakla eşdeğer fiiler haricinde hatırda kalan neyiniz var? En büyük icraatınız kendi partilinizi toplum önüne atmaktan geçiyor, fakat ona da biz müsaade etmeyiz. Var ise kabahati seçim günü geldiğinde amcamızın oğlunu biz döveriz, elin yabancısına dövdürmeyiz. Haddinizi bilin.

Sizler tası tarağı toplar gidersiniz de , bizler yine buradayız ve kol kolayız. Birbirimizin ölü mevlidinde , doğum kutlusunda , düğününde derneğinde , her şeyinde bir renk cümbüşü olarak varız ve iyi olacağım diye kötülük saçan kardeş taciri asalak tipleri de aramızda görmek istemiyoruz. Hasılı sizin anlayacağınız Alim Hoca , Kütahya’nın bir değeridir ve itibar erozyonuna uğratılmamalıdır. Düşünüyorum da ayakkabı mağazası gibisiniz maşallah, sizde de her numara var. Buradan kendisini dokunulmaz görenlerin , yarın dokunulduklarındaki hallerini görür gibiyim.

Neyse son olarak genele şamil bakışımızda düne nazaran değişen bir şey olmamakla beraber , endişelerimiz ve tespitlerimizdeki haklılığımız katlanarak devam etmektedir.

Tekrar etmek gerekirse söylediğimiz şudur: Müreffeh yarınlar için , kayıtsız şartsız iktidarla muhalefetin BÜYÜK TÜRKİYE UZLAŞMASI’na ihtiyaç vardır. Arzulanan bu uzlaşmanın yöneticilerimizde bir an evvel vücut bulması temennisi ile hoşcakalın.

İbrahim Murat AKALIN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP