DOLAR 9,51020.1%
EURO 11,09230.02%
ALTIN 545,583,40
BITCOIN 599021-1,87%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SİYASAL İSLAMCI DEĞİL, YÜKSEK VASIFLI TÜRK YETİŞTİRİN.
128 okunma

SİYASAL İSLAMCI DEĞİL, YÜKSEK VASIFLI TÜRK YETİŞTİRİN.

ABONE OL
24 Eylül 2021 08:40
SİYASAL İSLAMCI DEĞİL, YÜKSEK VASIFLI TÜRK YETİŞTİRİN.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Dün gece CNN’de Ahmet Hakan ve Cübbeli Ahmet. Yine mi dedim?

İki Ahmet’i de sevmem.

Lakin bir şey dedi ki doğruya doğru diyen yapıda bir insanım. Bu kez aynı fikirde olduğumu beyan ediyorum.

Cübbeli “Çocuklarınızı İmam Hatip Okulları yerine düz liseye gönderin” dedi.

İmam Hatipliler alınmasın ama sonuna kadar katılıyorum.

“Müfredatta problem yok. Problem öğretmenlerde. Müfredat harici yorumlarında. Düz okullarda Kuran’ın yorumu yok.” Dedi.

Bu kadar İmam Hatip Okulu yokken toplumumuz daha ahlaklı ve dindardı. Bu yozlaşmaya katkısı çoktur.

Ben düz ortaokul ve lisede okudum. Din ve Ahlak dersimiz vardı. Kuran ve ahlak öğretilirdi. Camiye de götürüldük. Dine karşı mantık harici veya ikircik çıkaracak hiçbir yorum anlatılmadı. Evimizde 5 vakit namaz kılınırdı. İslam dinini yaşayarak öğrendik. İlkokul 5.sınıftan beri oruç tutmayı büyüklerimizden görerek öğrendik. Din okulda öğrenilmez. Öğretilmeye kalkılırsa taytlı türbanlı tipler türer. Bu bile birçok gencimizi dinden soğutmaya yeterli sebeptir.

Aile terbiyesi almışlar utanıp bir erkek ile el ele dahi yürüyemezdik. Aile zoruyla ve çevre faktörü ile başını kapatmışlar parklarda orda burada birbirini sıkıştırdıklarına (Daha fazlasını yazmaya terbiyem yetmez) şahit oluyoruz.

Dindar olduğunu yansıtan çoğu erkek ise evde başı kapalı kadınını hor görüp hayalini modern kadınlar ile süslüyor. Yaşamak zorunda bırakılan ile yaşamak istedikleri arasında mutsuzluk cenderesinde debeleniyorlar.

Evli erkeklerin ve kadınların aldatması had safhaya ulaştı. Hepsi de sözde senden benden Müslüman. Dindar olan kesim imam nikâhına sığınıyor veya baskı sebebiyle aldatmayı gizli saklı yapıyor. Doğal olarak dini akidesi biraz zayıf olan bu pespayelikleri görünce Müslümanlık bu mu der ve dinden soğur. Hacı hocanın paraya endeksli yaşamları ha keza.

Ayrıca adı İmam Hatip yetiştirme olan okula İmam olmayacakların gitme sebebi nedir?

Cübbeli Ahmet Hocanın dediklerine bir tık ilave yapayım. İmam Hatipler İslam dinini yüceltmek işlevinden çok bitirmek üzere eğitim veriyor. Keşke ailemizden aldığımız din eğitimi ile kalabilseydik. Kuran’ın özünden çıktık. İslam dinini din bezirgânlarının yorumlarına göre yaşar hale geldik. Hoca yapıyorsa cemaat ne yapmaz anlayışı ile her türlü kanunsuzluğu sıradanlaştırdık.

Kuran’ı açın okuyun. Ne İmam Hatipte okumaya ihtiyacınız var ne bir tarikata girmeye.

İnsanlığın teknoloji ile doğru orantıda zekâ seviyesi artıyor. Sorgulayan yapılara doğru eğitim vermez isen bu aksi sonuçlar doğurur. Bu sebeple Deizme, Ateizme ve Agnostisizme yönelme çoktur.

Halkımız karides veya günaydın kelimesi ile problem yaşayanlardan daha zeki. İslam’ın basit temelleri vardır. İyi, ahlaklı, dürüst insan olmak, farzları yerine getirmek. Bunlar ilkokulda ve evde de öğretilebilir. Bu basit temellerden 4×4×4 ne kadar ders yaratabilirsiniz. Eh yorumlar üzerinden üretilen ilavelerle ders saatlerini anca doldurabilirsiniz.

İşte problem burada. O yorumu yapan öğretmenlerin zekâsı Kuran’ın üzerinde midir? Şirk içinde olan bu eğitim sistemi sadece din adamı yetiştirme özüne döndürülmeli ve azaltılarak sadece yetkin öğretmenler ile İslam Dini, ahlak ve fazileti öğretecek şekilde İmam Hatipler yeniden düzenlenmelidir.

Siyasal İslamcı değil YÜKSEK VASIFLI TÜRK yetiştirin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.