DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 320483-0,37%
Isparta
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

SKOLASTİK CÜBBELİ
6421 okunma

SKOLASTİK CÜBBELİ

ABONE OL
19 Şubat 2022 15:21
SKOLASTİK CÜBBELİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Kurulduğu dönemden bugüne türlü sıkıntılar ile karşı karşıya kaldı İmam Hatip liseleri. Tek gayesi Memlekete faydalı bireyler olmak isteyen İmam Hatip liselilere, türlü zulümler yapıldı. Ülkenin çoğunluğu Müslüman olmasına rağmen İslami ilimler ile fenni ilimleri bir arada gören gençler birçok ideolojiye kurban verildi. İmam hatip liselilerin, bir dönem istediği üniversiteyi puanı ile hakketse dahi ‘Kat sayı’ zulmü sebep gösterilerek girişleri   engellendi. Bir dönem inancı gereği giydiği başındaki örtüden dolayı hizaya çekilmeye çalışıldı. Dert gerçekten İmam Hatip miydi yoksa Müfredattakiler mi rahatsız etmişti zulüm sahiplerini? İmam Hatip lisesi okuyan gençler bu ülkede sayısız başarı almış iken Öldüğünde yine bu okuldan yetişen İmamların cenaze namazını kıldırdığı zayıfların İkna odaları ile, aşağılamaları ile yıllar sürecek derin ve kadim bir Mücadele verdi.

İmam Hatip lisesinde okuduğum dönemlerde, hangi yarışmaya gitti isek galip geldik. Hangi müsabakaya girdi isek bileğimizin dahi kalemimizin gücü ile kazandık. Gittiğimiz çoğu yerde küçümsendik, dalga geçmeye uğraşanlar oldu lakin cevabımız daimî olarak başarılarımızdı …

Peki, İmam hatipli öğrenciler ile ve okulları ile uğraşanların bugüne kadar derdi ne idi?

Her platformda özgürlükten bahsedenler neden eğitim hakkını gasp etmeye yelteniyordu? Ülkeye tek bir yararı olmayanların, bu ülkeye ve millete hizmete kendini adamış İmam hatiplilerden istediği neydi?

Aslında onların derdi ne İmamdı ne de hatip. Onların tek derdi İslam’dı. Müslüman gençlerin bir yerlere gelmesine tahammül edemiyorlardı İslam düşmanı olduklarından. Çağdaşlıktan dem vurdular hep sahil kenarında alkollerini yudumlamaktan başka bir şey yapmayan söz de elitler. Unuttular oysa bu neslin Çağ açıp Çağ kapatacak kudrette olduğunu.  Dertleri İslam ve Müslüman nesil olanlar bugün İmam Hatip Liselerinin varlığını kabul etmek zorunda kaldı. Bu okullardan yetişen kaliteli liyakat sahibi gençleri bağırlarına basmak zorunda kaldılar. İmam Hatip Liseleri bir nesle Kıyafet özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, eşitlik ve adalet konularında ders vermiş oldu. Peki İmam Hatipliden rahatsız sadece İslam düşmanlığı barındıran kimseler miydi?

Maalesef ki hayır, bu ilim yuvalarından çıkacak ilim, kimselerin çarşılarını bozacağından ve dahi dükkanlarının tepelerine pabuçlarını atacağından ötürü, Cübbeli beyleri de rahatsız etmişti.

Buradan mezun olan kimseler, Okumak emrini ilk ve kadim emir olarak baz aldığından, okumamak ile övünenler ile çatışacaktı elbette. İmam hatip mezunu bir kimse Yanmayan kefen satanların karşısında duracak ve din tüccarlığına karşı insanlığı uyaracaktı. İmam Hatip mensubu kimseler, Kuran ve Sünnet ile şer ve şirk yuvalarına savaş açtığından şirk ile geçinenleri rahatsız edecekti elbette.

İslam, kıyafeti ve şekli ile övünen bu güruh elinde orta çağını yaşamakta. Öyle ki Müslüman Skolastik hocalar, Kuranı ve sünneti onlardan başka kimsenin anlayamayacağını iddia ediyor. İlim yolunda mücadele eden gençlere ise ilim yoluna girmemeleri konusunda tavsiyeler veriyorlar. Kendinden başka kimseleri dinlememelerini ve okumamalarını emrediyorlar. Mutlak doğrunun kendilerinin olduğunu deklare ediyorlar. Ümmetin kızlarına Gelinlik giymeyi yasak eden, kendi kızına ‘sözüm geçmedi’ diyerek gelinlik giydiren yetmezmiş gibi düğününe katılan zatlar, bilmezler ki kaç ümmetin kızının tek rüyasını İslam’ı kullanarak yerle bir ettiler. Belki de kaç kurulacak aileyi yerle yeksan ettiler. Kendilerine mubah sayar başkalarına yasak ederler, fakirliği emir eder refah içinde yaşarlar. Siyasetten men eder dönemin gücüne taparlar. İmam Hatip lisesi öğrencileri aldıkları ilim doğrultusunda Müslüman Skolastik anlayışı yıkacak ve İslam dünyasına devrimi ve aydınlanmayı hediye edecektir ..

İmam hatip liseleri ve mensupları bu ülkenin temelini oluşturuyor. Bu ülkenin yarını da yine bu kimseler tarafından tayin edilecek. Bu tayin elbette azim ile çalışmakla, eser bırakmakla vuku bulacak. Ülkenin gücüne güç, halkın refahına refah katacak kimseler yine bu okullardan yetişecek. Bu okullar ile derdi olanların İmam Hatip mensupları tarafından çarşıları bozulmuş kimseler olduğunu unutmayınız.

Kısacası İmam hatip lisesi mensubu gençler Rüzgâra göre şekil almaz Rüzgâra Adalet üzere yön verirler. İmam Hatip lisesi öğrencileri İnşa eder. Eser bırakır ve faydalı olurlar. Din ile aldatanların, Çağdaşlık adı altında özgürlüğü kısıtlayanların da daimî düşmanları olacaklar.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP