DOLAR 16,7049 0.37%
EURO 17,5396 0.78%
ALTIN 970,52-0,24
BITCOIN 318348-4,58%
Isparta
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

SOYKIRIMCI KATİL AMERİKA
3121 okunma

SOYKIRIMCI KATİL AMERİKA

ABONE OL
28 Nisan 2022 14:48
SOYKIRIMCI KATİL AMERİKA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

ABD Başkanı Joe Biden, 1915’in yıldönümüyle ilgili açıklamasında ‘soykırım’ sözcüğünü kullandı. Biden’ın yazılı olarak yaptığı açıklamada ilk ve son paragraflarda olmak üzere iki defa ‘soykırım’ ifadesi yer alırken, “Bunu suçlamak için değil, yaşananların bir daha asla tekrarlanmamasını garanti etmek için yapıyoruz” denildi. Beyaz Saray’ın sitesinden yayımlanan açıklamada Türkiye’nin adı anılmadı.

Ulan Amerika ulan katil ülke, yer yüzünde tüm zalimin karşısına adaletle çıkmış, korkusuzca dikilmiş. Din dil, ırk ayırmaksızın onlara yaşam hakkı vermiş biz Türkler’ mi? Soykırım yapmışız. Senin yeryüzünde yaptığın katliamları kim tanıyacak. Dünya üzerinde katletmediğin gariban ülke kalmamış, milyonlarca insanın öldürülmesine, milyonlarca insanın sakat kalmasına ve göç etmesine sebep olmuş katil Amerika’sın sen. İşte size, Kendini dünya kurtarıcısıymış gibi gösteren Amerika’nın yaptığı katliamlar soykırımlar.
ABD’nin resmi makamları Kızılderili kellesi başına 5 dolar ödemişti. ABD’liler, “Bu vahşi hayvanların yani Kızılderililerin tamamen imha edilmesi gerekiyor”, En iyi yerli ölü yerlidir politikasıyla kıtayı binlerce yıldır üzerinde yaşayan yerli halkın elinden zorla almıştı. Bu kapsamda ilk biyolojik silah, Kızılderililer üzerinde uygulandı. Sürgüne gönderilen Kızılderililere yardım olarak dağıtılan battaniyelere çiçek mikrobu bulaştırılarak çok sayıda yerlinin öldürülmesi sağlandı. Kızılderili soykırımıyla bugünkü Amerika’nın da temelleri atıldı. Dünyada en büyük soykırım suçlusu Amerika Birleşik Devletleri’dir. Tam yetmiş milyon Kızılderili’yi kendi vatanlarında katlettiler. (Rakamlara bakar’ mısınız?)
Hiroşima’ya attığı atom bombası ile 140 binden fazla kişinin ölümüne yol açan ABD, Hiroşima’dan üç gün sonra 9 Ağustos 1945’te de Nagazaki’ye 2.ci atom bombasını da atarak 80 bin kişinin sonradan ölenlerle birlikte toplamda 350 bin kişinin ölmesine ve binlerce insanın da sakat kalmasına neden olmuştur.
Guetelema, İran, Endonezya, Laos, Kamboçya, Vietnam, Küba, Kongo, Şili, Arjantin, El Salvador, Irak- İran savaşı, Nikaragua, Lübnan, Panama, Bosna Hersek, Sudan, Afganistan, Mali, Darfur ve Arap Baharı Bu ülkelerin tamamın da, İşgal, katliam, yardım yataklık ortalığı karıştırmak savaş çıkarmak maksadıyla İnsanların ölümlerine iktidarların değişmelerine sebep olmuşlardır. Kendi yaptıklarıyla övünen, masum ülkelere her daim iftira atan deyyuslar ülkesi zalim Amerika, araştırmadan incelemeden bakmadan etmeden nasıl böyle bir şey dersin. Bu konu tarih arşivleriyle cevap bulabilir tarihçilerin cevap verecekleri konularda siyasetçiler karar veremez. Bakalım biz Türkler soykırım yapmış’ mıyız? Önce bir Amerikalı profesör, bir Ermeni tarihçi, Ermenilerin ilk Başbakanı ve Kazım Karabekir’in kızının kendi ifadeleriyle yüzleşelim.

  1. ABD’li tarih profesörü Justin McCarthy, soykırımı Türklerin değil Ermenilerin yaptığını açıkladı

Louisville Üniversitesi Tarih Profesörü Justin McCarthy, 1915 olaylarına dair Ermeni iddialarına ilişkin, “Elimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor” dedi.

  1. Ermeni asıllı tarihçi Levon Panos Dabağyan, ”Tarihi Belgeler Işığında Ermeni Meselesi” konferansında, ”Türkler soykırım yapsaydı ben şu anda burada olmazdım” dedi.

”Türkler soykırım yapsaydı ben şu anda burada olmazdım. Biz bu vatan için ciğeri yananlardanız. Böyle bir soykırımın Türk topraklarında yapıldığı iddiası varsa sorun da Türkiye’de çözülmeli. Ermenistan bu olaya niye dahil ediliyor anlamıyorum… 77 yaşındayım ve 50 yılımı bu ülke için harcadım. Bir daha olsa yine bu ülke için harcamak isterim. ‘Ermeni’ kelimesi Türkiye’de maşa olarak kullanılacak bir kelime değildir. Bizi birbirimizden ayırmak istiyorlar. İç içe haldeyken nasıl bu hale geldik, bunu düşünmeliyiz.

  1. Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ovanes Kaçaznuni:

Türklere savaşı biz açtık. Türklere karşı ayaklandık. Hepimiz Türklerin düşmanı olan İtilaf devletlerinin kampındaydık. İtilaf devletlerinin ordularını Türkiye’ye göndermeleri ve hakimiyetimizi temin etmeleri için Avrupa ve Amerika’ya resmi çağrılar yaptık. Öldük ve öldürdük. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. Sevr Antlaşması gözümüzü kör etmişti. İsyanımızın temelinde İtilaf devletlerinin bize vaad ettiği büyük Ermenistan hayali vardı. Ama biz hiçbir zaman devlet olamadık. Türkiye Ermenistan’ı diye bir devletin hayalden öte olmadığı gerçeğini göremedik. Biz kendi isteklerimizi başkalarına mal ederek, sorumsuz kişilerin sözlerine büyük önem vererek, gerçekleri anlayamadık ve hayallere kapıldık. Tehcir’de Türkler ne yaptıklarını biliyorlardı ve bugün pişmanlık duymalarını gerektirecek bir husus bulunmamaktadır. Dengesiz insanlara özgü bir şaşkınlık içinde, bir uçtan diğerine savrulmaktaydık. Kaderden şikayet etmek ve felaketlerimizin sebeplerini kendi dışımızda aramak bizim hastalıklı milli psikolojimizin karateristik bir özelliğidir. Herkes Fransızlar, İngilizler, Amerikalılar, Ruslar tek kelimeyle bütün dünya bizi kolayca aldattı ve ihanet etti. Emperyalistler bizi kullandı. Büyük Avrupa devletleri bizi defnettiler.

 

  1. O günlerin şahidi olan Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir babasının yaşadığı acı dolu hadiseyi anlatıyor,

“Erzurum’a İstanbul kapıdan girdiğim zaman, halk gülerek beni karşılıyor. Dişlerini görecek yakınlıktayım. Ortada bir gayri tabiilik hissettim. Bu insanlar hiç kımıldamıyordu. Daha da yaklaştığım zaman dehşetle gördüm ki, her biri canlı canlı birer kazığa oturtulmuştu. Istıraptan kasılmıştı çehreler ve öyle can vermişlerdi. Allah benim gözümün gördüklerini dünya üzerinde hiçbir göze göstermesin.”

Bunlar bizim canlarımızdı. Ermeniler tarafından Türkler kazığa oturtuluyor ve her biri öyle can veriyor. Biz yıllar yılı hiçbir şekilde bunları dile getirmemişiz. Ama Ermeni diasporası bize yapılanları sanki Türkler Ermenilere yapmış gibi senaryolar yazarak ortaya ‘sözde soykırım’ yalanını çıkartıyorlar. Ve ne acıdır ki hiç tarihimizi bilmeyen insanlar buna destek veriyor. Ne acıdır ki, Türk olduğunu söyleyen birtakım gafiller de buna destek veriyor.

Şimdi içimizdeki hainlerin açıklamalarını okuyalım.

Bölücü parti, Hdp’nin açıklaması, “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin”

“24 Nisan 1915 günü, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin örgütü Teşkilat-ı Mahsusa tarafından 250 Ermeni aydın ve siyasetçi evlerinden alınarak zorla sürgüne gönderildi ve katledildi. Bu tarih, Ermeni Soykırımı’nın başladığı gün oldu” ifadelerine yer verildi.

HDP’nin açıklamasında Ermeni halkının, binyıllardır yaşadığı anayurdundan sürülerek, büyük oranda katledildiği, Anadolu’nun Hristiyansızlaştırıldığı ve soykırım neticesinde mülkiyet ve kültürel varlıkların kamu iradesiyle el değiştirdiği savunuldu.

Ve Boğaziçi Dayanışması sosyal medyadan tam olarak şunları yazdı:

“Mayıs 1915’te İttihat ve Terakki önderlerine suikast iddiasıyla yargılanarak idam edilen Hınçak Partisi üyesi Paramaz (Matteos Sarkisyan) mahkemede yaptığı savunmada şöyle diyordu: “Bu ülkenin refahı için yapmadığımız ne kaldı?” “Ermenilerin ve Türklerin kardeşliğini sağlamak için öylesine fedakarlıkları kabul ettik. Ne kadar enerji tükettik, ne kadar çok kanımızı akıttık… Bizim karşılaştığımız nedir? Yalnızca çabalarımızı yok saymakla kalmadınız, bilinçli olarak bizi imha etmeye çalıştınız. Şunu unuttunuz ki Ermenilerin imha edilmesi bütün Türkiye’nin yıkımı demektir.” 1915 Ermeni Soykırımı’nın 106’ıncı yıl dönümünde Ermeni halkının acısını paylaşıyor, onurlu direnişlerini saygıyla selamlıyoruz.”

Tam bir Türk ve Türkiye düşmanı olan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun geçmişte Ermeni soykırımı yalanına destek veren konuşmalara yaptığı ortaya çıktı. Kaftancıoğlu’nun, “‘Ermeni soykırımı yoktur’ diye tutturan da toplumu ve oradaki geçmişteki büyük acıyı –bakın açık söylüyorum- görmezden gelen bir zihniyettir” iddiasında bulundu..

23 Nisan’ı da Ermenilere meze eden Kaftancıoğlu, “23 Nisan’dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu:1915” diyerek 1915’te yaşanan olayları tıpkı Türkiye düşmanlarının yaptığı gibi soykırım olarak tanıdığını ilan etmiş oldu..

Bir de bu olayları Soykırım olarak tanıyan ülkeleri bilelim.

Ankara’nın 1915 Olayları diye tanımladığı Osmanlı İmparatorluğu’undaki yüz binlerce Ermeni vatandaşın zorunlu göçe tabi tutulmasını “soykırım” olarak resmen kabul eden ülke sayısı ise 31.

Bugün “Ermeni soykırımı’nı resmen tanıyan ülkeler: Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kıbrıs Rum Yönetimi, Çekya, Ermenistan, Fransa, Yunanistan, İtalya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Hollanda, Paraguay, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovakya, İsveç, İsviçre, Suriye, Vatikan, Venezuela, Uruguay.

İftira bu boyuta gelmiş herkes gücün yanında haklının değil. Ama şu ülkelere göz attığımda ahde vefasızlık görüyorum. Libya, Lübnan, Bulgaristan, Yunanistan, Suriye yıllarca size baktık kolladık, ne dininizi ne’de dilinizi değiştirdik, ama köpekliğiniz baki gücün yanında yer alacaksınız tabi, size yazıklar olsun. Dünyada tek zulüm yapmayan Türk ırkıdır. Töresine bağlı yaşar.

İslamiyet’ten önceden TÜRK TÖRESİ kanunlarında nasıl bir yaşam tarzı çizileceği açıkça belirtilmiştir.
Bilge Kağanın TÜRK TÖRESİ kanunları aynen şöyledir.
1)   Diline ve inancına sahip çıkmak
2)   Devletin ve Hakanın emirlerine itaat etmek
3)   Haklara saygı duymak
4)   Devletin bağımsızlığı için özverili olmak
5)   Milletin birliğini bozmamak
6)   Vatanı ve doğayı korumak.
7)   Atalar kültürünü yaşatmak
8)   Milli kültürü bozmamak.
9)   Aileyi canlı tutmak. (Kadınları ve çocukları korumak)
Ve bakıyorsunuz savaş kanunlarına açıkça bildirilmiş zulüm yasak.
Türk tarihinin en önemli unsurlarından biri olan, Göktürk devleti hükümdarlarından Bilge Kağan’ın mertliğin kitabını yazan kanunlarıdır.
bu kanunlar şu şekildedir.
1.Türkten köle olmaz
2.İki Türk tek düşmana saldırmaz
3.Atlı bir Türk yaya düşmana saldırmaz
4.Yalan söylemek yasaktır
5.Aman dileyene el kaldırılmaz
6.Kadın ve çocuğa vurulmaz, esir edilmez
7.Bunlara uymamanın cezası ölümdür.
Ve Türkler hiçbir şekilde Hayvanata, Nebabat’a çevreye zarar vermemişlerdir.
Yeryüzünde dünya tarihinde TÜRK hiç bir kavime ,Irk’a, din’e, zulüm yapmamıştır, atlı Türk atsıza, silahsıza, kadına, yaşlıya, çocuğa el kaldırmaz merhamet gösterir, dini emrettiği için ALLAH korkusundan inancından dolayı zulüm etmez.
Bakıyorum da yeryüzünde her bir Türk, konulmuş olan bu kurallardan dışarıya çıkmaz. Her birinin korunmuş iradesi var. Allahın yüreklerine koymuş olduğu merhamet, vicdaniyet, adalet, sahiplenme yardım etme ve zulüm etme’me duygusuyla hareket ederler. Yaşarlar yaşatırlar, yeşertirler.
Günümüzde Suriye topraklarındaki Suriye halkının dahi “çok şükür Türkler geldi” sevinç nidalarına mahzar kalmış bir ordumuz var. Çocukların Türk askerlerinin boyunlarına sarılmamaları sabi günahsız yüreklerin Temiz yüreklileri anlamış tanımış olmasındandır, yani rahmanidir.
İşte küffarın en büyük korkusu da bu zaten. Daha önceki yüzyıllarda da olduğu gibi Din, Dil, Irk fark etmeksizin Türk tüm dünya mazlumlarının yanındadır. Bugün İnsanlığa Zulüm eden Avrupa, Amerika bir gün mutlaka Türk’ün şefkatine muhtaç kalacaktır, aman dileyeceklerdir.
Türk kapsamı içine giren ırk, halk, toplum, aşiret, devlet, soy ve kavimlerin tümü düşünüldüğünde Yüce Atatürk’ün “Ne mutlu Türk’ün diyene!” veciz sözü daha iyi anlaşılacaktır. Dikkat edilirse bu tasnifte mezhep, dil yoktur. Türk gibi ahlaklı İslam yaşayan, doğruluk ve adalet ile Yüce Allah’a yönelen, Allah uğrunda ölmeyi severek kabul eden herkes nerede yaşar ve hangi dili konuşursa konuşsun Türk olmayı hak eder. Vel hasıl Amerika kabul etmiş olsada soykırım Türk’ün işi değildir. Başta Ermeniler, Fransızlar olmak üzere Amerika ve diğer ülkeler göz göre göre Soykırım yalanı söylüyorlar son sözümüzü şöyle noktalayalım.

Yalan söylediklerini biliyoruz Yalan söylediklerini biliyorlar Yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar. Yalan söylediklerini bildiğimizi bildiklerini biliyoruz. Ama hâlâ yalan söylüyorlar.

Saygılarımla.

Araştırmacı yazar: Murat Gülşan

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP