DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 323048-0,77%
Isparta
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

bettilt giriş

Sözümüzü kesmeyin…!
12821 okunma

Sözümüzü kesmeyin…!

ABONE OL
1 Şubat 2022 09:04
Sözümüzü kesmeyin…!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Hiç düşündünüz mü bir söz siz duyana kadar ne aşamalardan geçiyor?
Öncelikle bir etki olması gerekiyor sizin dikkatinizi çekecek; gördüğünüz ya da duyduğunuza karşı tepkinizi belirleyecek. Sonra duygu ile mantık farklı görüşte olsalar da birinin ya da ikisinin ortak görüşünü beyin kabul ederek düşünce gücünü devreye sokacak ve kuracağı sözcükleri hazırlayacak. Bazen hiç düşünmeden öfke anında, sert bir tartışma anında olduğu gibi, bazen de hesap ederek, nasıl anlaşılacağını düşünüp karşıdan gelecek cevabı tahmin ederek sözü dillendirir, bazen de yutar, söylemekten vazgeçer. Yani sanıldığı kadar kolay değildir bir söz söylemek. Bu sözünü düşünerek sarf edenler için tabii ki!
Şimdi asıl konuya gelmek istiyorum daha fazla uzatmadan. Sözü kesmeye çalışmak, sesi kısma eylemini gerçekleştirmek, onca insanın emeğini, zamanını göz ardı ederek çalmak insana ne kazandırır, nasıl bir psikoloji içine girer ki bunu yapar kişi? Özellikle kişi diyorum insan demiyorum çünkü bu insanca değil. Sinsice, haince, şeytanca, kötü niyetle yapılan, engel olma, yapan kişi için belki önemsiz ama yaptığı taraf için belki de her şeydir, o kadar önemlidir. En kötü hırsızlık emek hırsızlığıdır. Anlamaya çalışsam da anlaşılır bir yanı yok bunun. İnsan başarıyı kıskanabilir ama bunu daha başarılı olmak için çaba sarf ederek göstermesi gerekir. Emeği, alın terini hiçe sayarak, yapılanı yok ederek, zarar vererek, insanları üzüp hepsinin kul hakkına girerek neden yaparlar bunu? Hadi insandan utanmıyor diyelim Allah’tan da mı korkmuyorlar. Yüce Rabb’im ‘’bana ne ile gelirsen gel, yeter ki kul hakkı ile gelme’’ diyorken hiç mi düşünmedin bir gün hesap vereceğini? Hiç mi aklına gelmedi Yüce Yaradan yarına bırakır ama yanına bırakmaz. Önce Allah’a kul, sonra insan olunur. Her zaman söylerim: ‘’Bu dünyada bir Allah’tan korkarım, bir de Allah’tan korkmayandan’’. Çünkü Allah korkusu olmayandan her kötülük gelir ve asla pişman olmazlar, utanmazlar, arlanmazlar.
23 Ocak akşamı Facebook ve Instagram Aksed Sanat sayfamız çalındı. Bu nasıl bir düşmanlıktır, nasıl bu kadar kötü olunur anlamıyorum, anlamak da istemiyorum. Aksed Sanat Kurulduğu günden beri beş yıldır durmadı, yorulmadı, usanmadı inançla, aşkla ‘’Barış için şiir, şiir için Aksed Sanat’’ diyerek çıktığı yolda her zaman Şiirde rekabet için değil, şiirde refakat için varız dedi.  Bir gün bile çizgisini bozmadı. Uykusuz sabahlara kadar bilgisayar başında hazırlanan beş yıl boyunca yapılan etkinliklerin  albümleri, Türkiye’nin dört bir tarafında programlarda çekilen binlerce fotoğrafları, sayısız tanıtımlarını, afişlerini, duyurularını, yapılan sosyal projelerini de çaldılar. En son açtığımız köy okulu kütüphanesinin sevincini bile yaşayamadık, sahiplerine teslim edilen tekerlekli sandalyelerine kavuşan mutlu yüzleri göremedik. Emeğimizi, her şeyimizi çaldılar, hepimizin Kul hakkını aldılar. On kere, yüz kere, bin kere haram olsun.
Peki ne olacak şimdi?
Aksed Sanat vaz mı geçecek? Pes mi edecek? yolundan mı dönecek? Asla, kesinlikle hayır. Daha büyük aşkla, inançla, kararlılıkla, hak yolundan ayrılmadan, başarıya, güzelliğe şiir ile refakat ederek dostlarımız ile hep birlikte devam edeceğiz. Bizleri bu yoldan kimse döndüremeyecek.
Sözümüzü kesmeyin!
Şiirler Susmayacak!..

SAĞLAM
Sen kötü olsan da ben sana uymam
Fesat insanlarla yan yana durmam
Kafamda şeytanca planlar kurmam
Söküp atamazsın kökümüz sağlam

Dilimi yoramam sana sözümle
Doğruyu bulursun belki bizimle
İstesem yakardım seni közümle
Vicdansız insandan farkımız sağlam

Bir değil, yüzyıl da geçse aradan
Kurtulmasın senin yüzün karadan
Affeder mi seni Yüce Yaradan
Hak yolunda bizim yükümüz sağlam

Hırsızı aklamaz olsa nehirler
Kendi lokmasını kendi zehirler
Almayız gönüle böyle kahırlar
Beş vakit secdede rükumuz sağlam

Doğruluktan şaşmaz, yoldan çıkmayız
Yatsıya dek yalan mumu yakmayız
Onursuz insana dönüp bakmayız
Kolay ezilmeyiz dokumuz sağlam

Bize Aksed derler, derdimiz şiir
Bu yola baş koyduk yolumuz şiir
Sesimiz yürektir, dilimiz şiir
Kalplerde yerimiz, barkımız sağlam

Fatoş Taşkın Karadoğan

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP