DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3519472,28%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tayyip Beye Sesleniyorum!!

Tayyip Beye Sesleniyorum!!

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:53
Tayyip Beye Sesleniyorum!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bu Zalim Yönetim Bu Aziz Millete Bir Bardak Çayla Bir Simidi Bile Lâyık Görmüyor. İşte Ekonomik Durum Bu”

Tayyip bey’in yıllar önce dudaklarından dökülen şu sözler kulaklarımda çınladı..

“Evin kirasını kim ödeyecek..
Elektrik parasını kim ödeyecek..
Su parasını kim ödeyecek..
Çoluk çocuğun okul masarafını kim karşılayacak..
Soruyorum sizlere. Bu zalim yönetim, bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi bile lâyık görmüyor. İşte ekonomik durum bu” …

Yıllar önce bu sözlerle iktidara gelenlerin bugün ülke halkına yaşattıklarının o dönemlerden ne farkı var ki..

Yoksulluğun, fakirliğin, adaletsizliğin, yolsuzluğun, adam kayırmacılığın, kamu malını yağmalamanın, talan etmenin, yalanın ve haramın zirve yaptığı ve hatta meşru görüldüğü bu günlerin o günlere rahmet okutacağını kim bilebilirdiki…

Sabahın soğuk ayazında ucuz ekmek alabilmek için yüzlerce metre uzunluğundaki kuyruklarda sıralanmış olanların. Elektrik ve doğalgaz faturalarının fahiş fiyatları altında ezilen garip ve gurebaların. Biraz daha ucuz gıda temin edebilmek için market market dolaşıp ayaklarına karasu inenlerin. Geçim sıkıntısından bunalıp intihar edenlerin…

Kısacası çoluğunu çocuğunu kimseye muhtaç etmemek adına türlü imkânsızlıklarla boğuşarak hayata tutunmaya çalışan bu mahzun milletin içine düşürülmüş olduğu sefaletin ve fakirliğin tek ve yegane sorumlusu kimdir ?..

Siz bakmayın bazı yazarların, TV lerin, gazetelerin, şahısların veya kişilerin taraftarlık hissiyatı ile memleketin durumuna binaen güzellemeler yapıp dış ülkelerle kıyas yapmalarına. Durum hiçte onların anlattığı gibi değil. Zaten memleketin durumu iyi olsa idi ülkeyi yöneten siyasi iradenin vekilleri, bakanları ve bürokratları vatandaşın arasında dolaşır olurdu. Yüzleri olmadığından dolayıdır ki sosyal medya ve TV lerden mesajlarını verir oldular..

Hazır yeri gelmişken geçmiş tarihten yaşanmış bir örneği aktarayım sizlere. Alman ve Rus savaşında Hitler döneminde radyolardan şu anonslar yapılıyordu..

“Sakın evlerinizden ve sığınaklarınızdan çıkmayın. Az kaldı, bugün yarın Rusya düştü düşecek”

Peki ne oldu dersiniz. Bir sabah Almanlar uyandıklarında ne görsünler. Rus tankları ve askerleri Almanya’nın göbeğinde Berlin sokaklarında boy gösteriyordu.

Bizim durumumuzunda bundan pek bir farkı yok. İktidarı arkasına alan TV ve radyolarda Almanyası, Amerikası, İngilteresi, Rusyası, Fıransası battı batıyor, bizim ekonomimiz uçuyor naraları ile vatandaşa umut vadetmekten öteye geçemeyen, günü, durumu ve anı kurtarma cümleleri kuruluyor.

Gerçek olan şu ki, ülkenin durumu hiç iyi değil. İnsanlar mutsuz. Gelecekten endişeli. Belirsizlik hâkim. İnsanlar perişan. Kâğıt üzerindeki durumla gerçek çok farklı..

Liyakatsiz bakan, bürokrat ve vekillerin kucağına bırakılmış bir millet..
Her kötü işi dışarıya bağlayan bir anlayış. Uyarı, ikaz ve önerilere kulak tıkayan bir yönetim..
Herşeyi ben bilirim, biz biliriz kibri..
Devlet yönetimine talip olan benim ve bizim haricimizdeki herkes isbirlikçidir, haindir hissiyatı..
Hala daha televizyon dizilerinde yüzyıllar önceki tarihi kahramanlıklarla motive edilmeye çalışılan bir millet..
Son 10 yıldır gaz bulduk, petrol bulduk, araba yaptık, uçak yaptık algılarıyla artık inandırıcığı olmayan söylemlerle milleti yönetmeye çalışan bir irade..

Cevap bekleyen soru şu. Böyle nicelerini saymakla bitiremeyeceğimiz hali hazırda yapılmış, ısrarla ve inatla yapılmaya devem edilen bu kötü işlerin sorumlusu kim?

Tabiki mesuliyet ülkeyi yöneten siyasi iradeye aittir. Bu siyasi iradenin başrol oyuncu Tayyip bey olduğuna göre, kötü ekonominin, fakirliğin ve fukaralığın sorumlusu da kendisidir. Bunu ben demiyorum. Tayyip bey’in kendi beyanıdır.

Son olarak Tayyip beye çay ve simit hesabı üzerinden kendi sözleriyle sesleniyorum..

“Evin kirasını kim ödeyecek..
Elektrik parasını kim ödeyecek..
Su parasını kim ödeyecek..
Çoluk çocuğun okul masarafını kim karşılayacak..
Soruyorum sizlere. Bu zalim yönetim, bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi bile layık görmüyor. İşte ekonomik durum bu”

Kötülerin şerrinden, kötülerden ve kötülüklerden Allah’a sığınırız..
Allah bu devletin ve milletin yardımcısı olsun.

Mehmet Yılmaz İmamoğlu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP