DOLAR %
EURO %
ALTIN 963,881,61
BITCOIN 472871-2,41%
Isparta
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

WHATSAPP BİZLERE DERSLER VERDİ
151 okunma

WHATSAPP BİZLERE DERSLER VERDİ

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:44
WHATSAPP BİZLERE DERSLER VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WhatsApp, 4 Ocak 2021 tarihinde kullanıcılarına yeni Gizlilik İlkesini açıklamış ve bu açıklama ilebirlikte aşağıdaki bilgileri istemeden bizlere vermek durumunda kalmıştır.

 

 

 

“Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur.

 

 

 

Hizmetlerinin ve Facebook Şirketi ürünleri dâhil bu şirketlerin sunduğu imkânların yürütülmesi, sunulması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla bu şirketlerden aldığı bilgileri kullanabilir ve bu şirketlerde bizden aldıkları bilgileri kullanabilirler.” demiştir.

 

 

İlk başta WhatsApp’ ın bu açıklaması hepimizi çok şaşırtmış ve WhatsApp kullanıcısı bizlerde büyük tepkilere ve korkulara sebep olmuştur.

 

 

 

Ama şimdi yeni öğrenebildiğimiz bilgilerden görmekteyiz ki, bu açıklama ile WhatsApp bizlerden yıllardır saklanmaya çalışılan bilgileri öğrenmemize fırsat vermiştir.

 

 

 

Çünkü WhatsApp, isimlerini vermeden başta Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Amozon, Apple olmak üzere burada isimlerini saymaya yer bulamayacağımız işletmeler, gizli istihbarat güçleri ve bazıdevletler tarafından izlendiğimizi üstü kapalı itiraf etmiştir.

 

 

 

Şimdi bizlerin WhatsApp için yeni sözleşmeyi onaylamayarak bizlerin bu güçler tarafından açık kanallardan kendi onayımız ile izlenemeyeceğini bizlere öğretmiştir.

 

 

 

 

Peki bu şirketler vasıtası ile bazı karanlık güçler bizlerle ilgili hangi bilgileri öğrenebiliyorlardı?

 

 

 

-Adımız, soyadımız, doğum tarihimiz, telefon numaramız, e-mailimiz, kredi kart numaramız, finansal durumumuz, banka verilerimiz, ırkımız, eğitim durumumuz, inancımız ve politik görüşlerimiz dahil tüm kişisel özel bilgilerimiz.

 

 

-Nerede bulunduğumuz, adresimiz, nerelerde yemek yediğimizden nerede yattığımıza kadar tüm bulunduğumuz yer bilgilerimiz. Yani nefes aldığımız her coğrafyadaki ve her mekândaki bilgilerimiz.

 

 

 

– Tüm konuşmalarımız, mesajlarımız , ses kayıtları dahil tüm iletişim bilgilerimiz.

-Bizi gizli/açık çeken ve bunları gizli/açık yayınlayanlar dahil tüm fotoğraflarımız ve görüntülerimiz.

 

 

-Attığımız adım sayısı dahil tüm sağlık bilgilerimiz, sosyal ortamlarımız ve alışverişlerimiz.

-Yaptığımız tüm yazışmalar dahil internet ortamında yaptığımız tüm resmi işlemlerimiz ve internet ortamında bulunan tüm bilgilerimiz.

 

 

 

Ve böyle daha devam ediyor….

 

 

 

Evet ben şahsım olarak itiraf ediyorum ki, bu kadar kişisel bilgimin istemediğim ve onaylamadığım ortamlarda bulunabileceğini WhatsApp’ ın bu açıklamasına kadar tam olarak bilmiyordum.

 

 

 

Evet yine itiraf ediyorum ki, bütün bu gizli kalması gereken bilgilerimin öğrenilebileceğini WhatsApp’ ın bu açıklaması sonrası bilişim konusunda uzmanlaşmış değerli bilim adamlarımızın yaptığı bilgilendirmelerden daha yeni öğrenebildim.

 

 

 

Şimdi WhatsApp’ a ilk kızgınlığım, ilk tepkilerim ve kısmi korkularım geçmesinden sonra sakinleşip, bu konudaki bilgileri değerlendirip yeniden düşünmeye başladığımda şimdi WhatsApp’ a zorunlu olarak teşekkür etmeyi düşünüyorum.

 

 

 

Niçin teşekkür ediyorsun diye bana sorular sorulduğunu hissediyorum. Niçin teşekkür ettiğimi açıklarsam biliyorum ki, sizlerde benim gibi WhatsApp’ a teşekkür edeceksiniz.

Çünkü tüm insanların buna benzer yollar ile izlenebildiğini bizlere öğretti.

 

 

 

Çünkü insanların ileride tamamen dijital köleleştirilmesi için şimdiye kadar yapılan ve yapılması planlanan tüm kötü maksatlı çalışmaları gündemimize getirdi.

 

 

 

Çünkü biz insanlara ileride tehdit olabilecek kötü güçlere karşı artık ortak aklımızı kullanmamızı ve beraber ortak karşı tedbirler almamız gerektiğini öğretti.

Ve biz insanlara bu dünyada yaptıklarımızın artık gizli kalamayacağını ve bir gün mutlaka ortaya çıkacabileceğini öğretti.

 

 

 

Ve bu dünyada yaptığımız tüm faaliyetler nasıl WhatsApp örneğinde olduğu gibi şirketler tarafından izlenebiliyorsa Allah’ımız tarafından da bilemediğimiz başka yollar ile izlenebileceğini bizlere idrak ettirdi.

 

 

Ve en önemlisi Allah’ımız tarafından biz insanların bu dünyada yaptığımız tüm kötü faaliyetlerin mutlaka hesaba çekileceğimizi yeniden bizlere hatırlattı.

Şimdi WhatsApp’ a biz insanlara verdiği dersler için teşekkür ediyoruz

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP