DOLAR 16,3727 -0.03%
EURO 17,5276 0.01%
ALTIN 974,090,00
BITCOIN 4877532,70%
Isparta
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YA UMUTLARDA BİTERSE
221 okunma

YA UMUTLARDA BİTERSE

ABONE OL
29 Ocak 2022 14:35
YA UMUTLARDA BİTERSE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan Orucunu eda ettiğimiz bu müstesna günlerde gönül isterdiki ülkemizde huzur adalet barış ve güzellikler hakim olsun ve bizlerde daha farklı daha güzel konulardan bahsedebilelim…

Ama heyhat…

Adaletin artık sadece duvar yazılarında geçen bir kelime olarak kaldığı bu topraklarda ne yazıkki millet olarak hepimiz çok zor günler geçiriyoruz …

Bir tarafta yatırım adı altında devletin kaynakları çarçur edilirken,makamlarda oturan kişiler kendilerinin reklamını yapacak aciliyeti olmayan işlerle meşgul olurken, halka dağıtılan patates soğandan dahi reklam yapabilen bir güruh ülkenin başına bela olmuş durumdayken esnaf çiftçi günbegün dibe batıyorken diğer yandan ülkenin rezervleri yokedilip makam aracı filolarına yenileri ekleniyor ne iş yaptığı tam olarak çözülememiş bürokratlara pekçok yerlerden maaşlar bağlanıyorken,sağlık sistemi eğitim sistemi ve hakeza adalet sistemi bir bir dejenere ediliyor Ülkemiz günden güne felakete sürükleniyorken güzel günler için Geleceği beklemekteyiz umutla!!!

Pandemiyle mücadelede ilk sıradayız deniyorken vaka sayılarında ilk sıralarda olduğumuzu görüyoruz!!!

Esnafımız bir bir işyerlerini kapatırken Stk temsilcilerinin makam araçlarıyla dolanmaktan başka bir etkinliğinin olmadığına şahit oluyoruz!!!

Eğitim sistemimiz aç kapa musluk reklamı halini almışken öğrenciler bir uzaktan bir yüzyüze perişan hale getirilmişken hala masallarla uyutulmaya çalışılıyoruz!!!

Ve söze gelince milletin gözünün içine baka baka gerçek gündem dışında herşeyi işitiyoruz!!!

Bugünümüz değil ama Geleceğimizın aydınlığında bir umutla yaşamaya devam ediyoruz yinede !!!

Geçerli olan tek bir gerçeklik var ki o da yandaşlık !!!

Eğer yandaşsanız her kapının size ardına kadar açıldığını tüm imkanlardan el birliğiyle faydalandırıldığınızı fakat muhalifseniz tüm kapıların sıkı sıkıya yüzünüze kapandığını görüyorsunuz!

Önemli olan göstermelik iftar sofraları muhabbeti değil o sofralara iktidarınızın neleri ekleyebildiği o insanlara ne kadar imkan sağlamaya muktedir olduğunuzdur yoksa fakir sofrasında bağdaş kurmak değildir erdem !!!

Halkın sesi olduğumuz bu köşemizde artık yetkililerimizden boş vaatler gerçek dışı beyanlar ucuz kahramanlık lafları değil halk için etkin gerçekçi ve acil çözümler beklenmekte olduğunu hatırlatıyor, millet olarak huzurla ve sağlıkla bayrama erişmeyi diliyoruz…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP