DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3509461,53%
Isparta
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YABANCILAR TÜRKLERİ ARAŞTIRIYORLAR

YABANCILAR TÜRKLERİ ARAŞTIRIYORLAR

ABONE OL
31 Ocak 2022 19:15
YABANCILAR TÜRKLERİ ARAŞTIRIYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerikalı tarihçi Gene D. Matlock’un yazdığı Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz kitabındaki bilgiler ve tezler Türkiye sosyal medyasında bu yılın Şubat ayında yer aldı.  Matlock’ un bir gazete haberinde verilen aşağıdaki sözleri bizleri çok şaşırttı.

“Elimi neye atsam önünde sonunda her şeyin kaynağı olarak karşıma Türkler ve coğrafya olarak da Türkiye ve Orta Asya çıkıyordu. Zira dikkatle incelediğimde Eski Ahit ve İncil’de bahsedilenler Türkiye ile bağlaşıyordu. Nuh’un Gemisi efsanesi, Büyük Tufan. Bu da bana şunu gösteriyordu. İnsanlığın başladığı yer Türkiye idi. Biz insanlar tüm uygarlığın atası olarak Sümer, Yunanistan, Mısır ve Çin’i görmeye yanlış bir şekilde şartlanmışız. Yeni ilk insanların yaşadığı cennet bahçesi Sibirya bozkırlarıdır. Buradaki ilk insan olan Adem (İngilizcedeki yazılışıyla Adam) Türk dilinde İnsanoğlu anlamında kullanılır. Bugün herkes kendi neslinin izlerini Türkler’e dek sürebilir.”

Haber bu şekilde devam ediyor ve Finlandiyalılar, İrlandalılar, Galiler, İskoçyalılar, Kızıldereliler, Vikingler, Roma’ nın kurucuları Etrüsklere hatta Meksika’ya kadar Türk bağlantıları işaret ediliyordu. Sonuçta bunlar gösteriyor ki, bütün uygarlıklar Orta Asya’dan geçmiş ve her yerde ortak olarak karşımıza çıkan din, dil, kültür ve inanışları buradan tüm dünyaya taşımıştır denilerek haber sonlandırılıyordu.

2021 yılının son aylarından olan içinde bulunduğumuz Kasım ayında Almanya’dan Alman uzmanlar tarafından Türkçe üzerine yapılan bir araştırma sonucu haberi basında yer alınca yine bizler şaşırmaya devam ettik. Haberde özetle şunlar yer alıyor;

“Almanya’ daki İnsan Tarihi Bilimi Enstitüsü, Türkçe’nin de dâhil olduğu Trans-Avrasya dillerinin tarihini değiştirecek bir araştırma sonucunu açıkladı. Bugüne kadar 3 bin yıl öncesine dayandığı sanılan bu diller aslında 9 bin yıl önce doğmuştur.”

Ben de Macaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Viktor Matis’ in yer aldığı ve benim de izleyici olarak bulunduğum geçen yıl Ankara’ da yapılan bir toplantıda bizzat Büyükelçi Matis tarafından kendi kökenlerinin ve Macarların Türk kökenli olduğunu bildikleri sözlerini bizzat dinlemiştim.

Amerikalılar, Almanlar ve Macarlar bile biz Türkleri böyle araştırıyorken ve biliyorken acaba biz Türkler kendimizi araştırıyor muyuz ve biliyor muyuz diye sorma ihtiyacı duyduk ve bu yazıyı kaleme aldık.

    Artık “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek Türk Milleti ve Türk Dünyası olarak kendimizi araştırma vakti hala gelmedi mi?

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP