Yazı Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 12:47
 
ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJIM. 18.03.2021
Yakup TOPRAK
ytoprak@medyavatan.com
 
 

Dünya var oldukça Çanakkale deniz zaferi hep hatırlanacaktır. Yüce Türk milletinin vatanı için ne yapabileceğinin en bariz örneğidir.

18 Mart 1915 yılında Türk askeri, vatanını korumak uğruna göğüslerini kurşunlara karşı siper etti. Vatan, bayrak, millet uğruna canını hiçe sayarak kendisinden sayısı ve silahça fazla olan itilaf devletlerine karşı verilen mücadele bir kahramanlık destanıdır.

Yüce ecdadımız vatanları uğruna ölmeyi bir şeref sayarak kıt imkanlarla mücadele etmiştir. Merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi. 18 Mart 1915 yılında bütün dünya Türk milletinin asla esaret altına alınamayacağını, esir edilemeyeceğini bir kez daha anlamıştır.

Bu kutlu mücadele bugün ülkemizi bölmeye çalışan hainlere en güzel örnek olmalıdır. Milletimiz Çanakkale’de şehit olan her bir askerini unutmamıştır. 57. Alay gönüllerimize kazınmıştır. Milletimiz Dinarlı Bombacı Mehmet Çavuş’u da asla unutmayacaktır. Milletimiz 4 yaşında köyünde bıraktığı oğlunu savaş meydanında gören babaları unutmayacaktır. Milletimiz 215 kg ağırlığındaki top mermisini sırtında taşıyan Seyit Ali Onbaşını unutmayacaktır. Her bir askerimizin yazdığı destanlar dedelerimizden bizlere geldi. Bizler de bu kahramanlık destanlarını torunlarımıza gururla anlatacağız. Çanakkale’de yazılan destan, Kurtuluş Savaşı’nda yazılan destan hainlerin kulağına küpe olmalıdır. Ülkemizi bölmeye yönelik girişimlerde bulunanlara, savaş meydanlarında destan yazan dedelerin torunları olarak aynı kararlılığı göstereceğimize emin olabilirler.

Dünya var oldukça bu kutlu topraklar Türk toprağı olarak kalmaya devam edecektir.

Şehitleri anma günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ederken, yaşayan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Yakup TOPRAK 

UZDER Genel Başkanı 

 
Etiketler: ÇANAKKALE, ZAFERİ, KUTLAMA, MESAJIM., 18.03.2021,
Yorumlar
Haber Yazılımı