Yazı Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 23:59
 
ERKEĞİN NEFESİ
Merve SEMİ
merve@medyavatan.com
 
 

Var olan; haftanın sekiz günü, günün 25 saati bitmeyen, gündemde hep olan kadınlar ama hiç gündemde olmayıp, gerçek hayatta var olan erkekler...

 

Büyük çığlıkları, yıkımı, yaşadığı halde dimdik durmaya çalışırken, bir hatası ömür boyu boynuna dolandığı halde, ömrünü yine istemeden hatayla sürdürmek zorunda kalanlar… Yaşıyor ama beyin ölümü gerçekleşmiş. El değmemiş yüreklerini kapının önünde bırakıp, şartlar hangi camdan bakıyorsa oradan el sallamak zorunda kalanlar…

 

Nefes aldığını bildiğimiz ama içindeki çocuğu çıkartmayı bilmediğimiz, bağırdığı halde duymadığımız, sustuğunda yine kim bilir ne yaptı dediğimiz erkekler... Olmasa da olur dediğimiz ama asla olmayacağını da bildiğimiz… Erkekler diyorum, erkekler… Onlar da var biliyor musunuz? Yaşıyorlar, yaşamaya çalışıyorlar, yaşatmak için mecbur olduklarını çok da iyi biliyorlar.

 

Geleyim konuma; ben dert mikrofonuyum resmen. Bugün bir sohbetim olmazsa bütün Dünya uykudaymış gibi düşünüyorum. Dikkatimi çekiyor ki, tahterevalli hiçte sandığımız gibi inip çıkmıyor. O kadının üç sorunu var, evet, “peki o sorunun kaç katı erkeğin üstünde?” Haa birde senin o üç sorununu da ekle. Oturup düşünen yok, varsa yoksa kadınlar. Kadınlar, kadınlar.

 

Yahu artık yeter, bi durun. Bırakın her şeyi, elinizi bırakın, kahvenizi sigaranızı koyun bir masaya, Dünya dönüyor anbean ölüme gidiyoruz. Nedir bu bencillik, benmerkezcilik, düşmanlık. Neyiniz fazla neyiniz eksik bi düşünün artık.

 

Bugün artık yeter diyerek kalkıyorum. Ben de her şeyin yerini değiştiriyorum. Çünkü sadece ortada kalan, ihanete uğrayan, aldatılan, parası olmayan, kimsesiz kadınlar yok. Erkekler daha çok. Onlar ortada kaldım diyemez, gururludur. Erkek ya, hüngür hüngür ağlayamaz, ama en çok onlardır ortada kalan. Erkek, safsalak, kuzu, ruhu duymaz. Kadın, ortada kaldım diyene kadar kaç halı dokur, dizer, yandaş dert ortağı bulur, fikir edinir, yolunu yapar, azığını hazırlar. Yine de kadın ortada kalmış olur.

 

Neyse aldatılan kadınlar... Ben bunu da erkeğin dilinden dökeceğim bir bir… Bütün kanallar kadınları anlatsın, yardımseverler kadınların elinden tutsun, mahallede dedikodu devam etsin, bugün de bırak çekiştirsinler. Kadının sesi varsa erkeğin de nefesi var. Bundan sonrada yeterince çıkan kadınların sesine erkeğin de nefesini eklemeye devam edeceğim.

 
Etiketler: ERKEĞİN, NEFESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı