Yazı Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 05:53
 
MALESEF KARABAĞ'DA DA YOKUZ!..
Zafer GÜLER
zaferguler@medyavatan.com
 
 
Erivan-Bakü Hattında idda edildi gibi Masayı Kurdurmuş olsak bile, maalesef Masada yokuz.. Süriye'de, Libya'da, Doğu Akdenizde olduğu gibi elimizdeki ASKERİ KOZU masada oyuna dahil edemedik... "Saha üstünlüğü biz de" avuntusu, sadece iç siyasete devşirilen hamaset!..
 
TSK, Karabağ'da GÖZLEMCİ (neyi gözlemleyecekse artık?) olarak bulunacak fakat "saha" görevi yapamayacak... Sahada Rus Askerleri "Barış Gücü" adı altında görev yapacak... Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan resmi açıklamalarından bunu anlıyoruz...
 
Aynen Suriye'de olduğu gibi Gözlem Noktalarında nöbet tutacak Mehmetçik.. Rusya lütfederse, arada bir de Rus askerlerle devriye atacak... Ama en çok Ermeni Çetelerin hedefi olacak... Ve şehit cenazeleri.. Ve bir iki hamasi ve diplomatik laf ve sonra unutulacak...Tamam vatan sağ olsun da... Niye? Evlatları göz göre göre ölsün diye mi?
İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı... Hele de o insanın ismi TÜRK ise..
 
Rusya Hankedi’ye askeri gücünü getirerek yerleştirdi…Hankendi ile Laçin arasında (Laçin koridoru), ayrıca Nahçivan ile Azerbaycan arasında (Zengezur koridoru) birer koridor açılacak ve koridorların güvenliğini de Ruslar sağlayacakmış.. 5 sene sonra da çıkacakmış... Yerse!..
 
"Azerbaycan, askeri manada Erivanin güvenliğini bile tehdit ederken, Karabağ meselesi bu duruma nasıl geldi?" sorusunun cevabını galiba ABD Seçim sonuçlarında aramak gerekecek gibi... Biz millet olarak, Karabağın statüsünde bir değişiklik beklerken "Cumhur İttifakı Hükümetinin Restore" ediliyor olması, "inşallah ile maşallah ile" izah edilemeyecek ve geçiştirilemeyecek kadar ciddi ve endişe verici bir problemdir.. Bu Hatay'ı ve "Kilis" ile sembolize edilen coğrafyayı da tehdit eder mahiyettedir.. Diğer bir ucunun da, misak-i milliyi zorlamasa bile Balkan Türklüğüne dokunacağı, endişesini taşımaktayım..
 
Sizleri bilmem ama ben bu konuda oldukça karamsar ve endişeliyim... Rusların yıllar sonra yeniden Türk topraklarına yerleşmesi kanıma dokundu doğrusu, işkillenmem ondan!.. Zira hedef Azarbaycan'ın toprak bütünlüğü... 
 
 
Etiketler: MALESEF, KARABAĞ'DA, DA, YOKUZ!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı