Yazı Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 21:36
 
MUSTAFA DESTİCİ YE AÇIK MEKTUP
Murat AKALIN
 
 

Altmış ihtilalinin haşmetli Yüzbaşısı, rahmetli Başbuğun yakın arkadaşı, Başbuğ Hindistan’a sürüldüğünde kendiside Libya’ya sürülen aksakalımız Rahmetli Ahmet Er amcanın, kendime rehber edindiğim sözlerinden biride “eğildikçe başlar baş olmaya başlar; baş oldukça başlar boş olmaya başlar” şahsen bende bu söz ve tespitten hareketle mesleğimin gereğini yerine getirip olana bitene ve siyaset erbabına ayna tutmak bu işede sayın Destici’den başlamak istedim.

 

Sayın Başkan;

kelama kimden başlayayım bir türlü karar veremedim. Özel kaleminizden mi, genel sekreterinizden mi, Konya il yöneticinizden mi, bizatihi sizden mi. En güzeli sizden başlayayım da haksızlık olmasın. Pek çok arkadaşımın şehadet edip hak vereceği üzere siz epey uzun zamandır istisnalarınız hariç bizlerin telefonlarına çıkmadığı gibi geriye dönüşte yapmıyorsunuz şahsen bu nezaketsizliği hak edecek hiçbir şey yapmadığım için sizi bu hususta şiddetle protesto ediyorum, takdirini camiadaki tüm alperenlere bırakıyorum.


 

Siz böylesiniz de genel sekreteriniz ve hatta başkan yardımcılarınız çok mu farklı korkarım bu durum fazlasıyla teşkilat yapısınada sirayet etmiş olup üstenci bir yaklaşımla ”tatil günleri telefonu açmaya mecburmuyum, umrumda değil, hatta ileri seviyede akıl vermeyle kalmayıp tespitte bulunmalar, densizce fütursuzca kullanılan gardaş” laflarıyla siyaset yapabileceğini zanneden sabah oy zamanı geldiğinde genelevdekinin oyuna talip olduğunu unutup eldeki birine sahip çıkamayanlarla dolu kimimi kastediyorum Konya il yöneticiniz Atasagun genel sekreteriniz Tunç yardımcılarınızdan ulaştıklarım; ben bunlarla bütün dostluk ilişkilerimi sonlandırmış olup şayet bu yazıya cevabi bir duruşunuz olmaz ise sizede bir nokta koyacağımı buradan taahhüt ediyorum.


 

Son olarak özel kaleminize gelince ocak yöneticisi arkadaşlarımında şehadet edeceği üzere son genel kurul sonrası size bir hayırlı olsun ziyareti için randevuyu eski il başkanı hüviyetimle alamamış olmam herhalde keyfiyeti anlatmaya yetecektir.


 

Yani sayın başkan ben diyorum ki yanınızda yörenizde olan eski mahallede ikende yeni mahalle özlemiyle yanıp tutuşanları ayırt ediniz, hiç bilmiyorsanız rahmetli Muhsin başkanımın tespitiyle elde bire sahip çıkınız.


 

Zira Muhsin başkanın kadroları bu memleketin ihtiyaç duyacağı kadrolar ve hangi eve gitse baş tacı edilecek insanlar.Biz şimdilik aynayı bu kadar tuttuğumuzla yetinelim sizde dilerseniz bir üstünüze başınıza bakıp kendinize çeki düzen verip sağlıcakla kalınız.Mutlu yarınlarda buluşmak üzere. Hoşçakalın.

 
Etiketler: MUSTAFA, DESTİCİ, YE, AÇIK, MEKTUP,
Yorumlar
Haber Yazılımı