Yazı Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 21:31
 
PLANTASYON
Erez EĞİLMEZ
erezegilmez@gmail.com
 
 


Plantasyon, ticari ve sanayi amaçla büyük ölçekle bitki üretimi için kullanılan tarımsal alan ve işletme. Özellikle kahve, kauçuk, kakao, şeker kamışı, pamuk, si sal gibi ürünler plantasyonlarda yetiştirilir.
Bunun için uygun alan ve yetiştirilecek ürünlerin toprak yapısı çok önemlidir.
Özellikle 2 sene önce Birleşmiş Milletlerin yayınladığı bir genelge de de yer alan bir madde ülkelerin iklim krizine hazırlıklı olması gerektiğini duyurduğunda plantasyonun önemi daha da çok arttı.
Ancak yukarıda belirttiğim ürünlerin bilimsel açıdan üretimi çokluğa gerek kıldığı için Plantasyon günümüzde şu anada bazı tarımsal ve geleceğe kıtlık durumuna çare bulmak için ürün fazlalığına bilimsel çalışma olarak önem kattı.
Özellikle yatırım amaçlı devlet kredileri buna çok büyük yarar sağlayacak.
Türkiye Cumhuriyeti’nde gerekli katkının sağlanmadığını üzülerek görmekteyim buna katkı hem iş alanında hem de küçük işletmelere öğretici nitelikte iş kaybını önleyici ve istatistiklerde de işsizlik oranı düşürecek büyük bir katkıya ön ayak olacaktır.
Günümüzde bilimsel çalışmalar Plantasyonun birçok ürüne uygulanışı ile gelecek yüzyıldaki insan tüketimi kaynaklarına büyük bir destek sağlayacak.
Kuraklığın var oluşu bu büyük çalışma ile kapalı alanlardaki üretimi ve yapay güneş sisteminin tabi güneş ışınlarındaki tam kaynağı verecek olması yeni bir yaşamı Plantasyon ile insanlığa bugün az üretimi gelecekte çok üretim olarak hizmete sunacak.
Yıllarca ki araştırmalarım gelecekteki geçen seneden beri yazdığım ve hala birçoğunu açıklamadığım sanal sistemin beyinsel algı yöntemi ile bilime dünya dışı yaşama Plantasyonun katkısını her alanda sağlamış olacak.
Önemli olan bir ulusun halkına sadece ona iş gücü açması değil bu tezin satışındaki diğer ek ürün üretimleri ile ekonomiye yine büyük katkı sağlaması. Ve böylecene ürün artırımı fabrikasyon diğer ürünü tamamlayıcı olarak iş gücü ve ekonomiye katkı sağlayacak.
Ekonomiyi tamamlayıcı en büyük özellik üretimin sadece fabrikasyon olması değil iş gücüne insan beynini ayırt etmeden kapasite özelliğine insanın iş sahasındaki gerçek başarısınınım değerlendirilmesi.
Konu plantasyon olunca bununda doğal olarak vergilendirme sistemi altındaki düzenin tamamen değişimi gerekiyor.
Bir ülkenin yurt dışından alımı ya da yurt dışına satımı yıllık vergi çizelgesindeki devletlerin bütçelerini en büyük ölçüde dengeleme sağlamakta devlet kendi kasasına satış alanında halkına yasaklama koyarsa ki vergide kayıp meydana gelir yine devlet kendi ürettiğini yabancı ülkelere büyük ölçüde ihraç edemez ise yine bütçe dengesinde büyük yanlışlıklar ve açıklar ortaya çıkar.
Şimdi devletin yapması gereken Plantasyon kelimesinin açılımını diğer üretim alanına farklı şekilde kafalarına sokması alım gücünü ve üretimi dengeye sokarak refah düzeyini muhasır medeniyet seviyesine getirmesi.
Benim burada belirtmek istediğim Plantasyon her alanda olabilir yakındaki açıklamalarım anlamayanlara anlatılmış olarak kazanacak.
Bir zamanlar Sayın Süleyman Demirel burada ne varsa orada da olacak gibi bir kelime kullandı pek anlamasam da burada bulunan diğer tarafta da var ama alım gücü nerede hangi tarafta var onu hükümete sormak gerekiyor.
Cumhuriyetin evladı Erez Eğilmez olarak şöyle diyorum benim halkım zengindir ama fakir değildir buradaki fakirlik kavramı eşitliğin adil dağıtımı anlamına geliyor.
Aklınızın bir kösesine imzam olarak atılsın.
Saygılarımla 
Erez Eğilmez 

 

 

 
Etiketler: PLANTASYON,
Yorumlar
Haber Yazılımı